بانک جهانی ایران را 220 هزار دلار جریمه کرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 390
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 20 اسفند 1385, 10:35 pm
سپاس‌های دریافتی: 24 بار

بانک جهانی ایران را 220 هزار دلار جریمه کرد

پست توسط درودبرايران »

بانک جهانی ایران را به خاطر تاخیر در نصب ایستگاه های سنجش آلودگی در اصفهان 220 هزار دلار جریمه کرده است. ایستگاه ها سنجش آلودگی هوا با وام این بانک ساخته می شود.
بر اساس گزارش ها، بانک جهانی در سال 1382 مبلغ 20 میلیون دلار برای بهبود وضع محیط زیست در اختیار ایران قرار داده بود تا این کشور با آن برای هفت شهر بزرگ ایستگاه های سنجش آلودگی هوا خریداری و نصب کند.

اما آنطور که احمد رضا لاهیجان زاده مدیر کل محیط زیست استان اصفهان به خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، گفته است مهلت نصب ایستگاههای سنجش آلودگی هوا تمام شده و تاکنون به دلیل تاخیر 220 هزار دلار به سرجمع وام دریافتی به عنوان جریمه اضافه شده است.

به گفته آقای لاهیجان زاده، آموزش و پرورش، شهرداری و دانشگاه اصفهان برای اجرای این طرح و واگذاری مناطق برای نصب ایستگاه های سنجش آلودگی هوا همکاری نکرده اند و به همین خاطر ایران جریمه شده است.

شهر اصفهان مانند دیگر شهرهای بزرگ ایران نظیر تهران با مشکل آلودگی مواجه است و قرار بود با وام بانک جهانی 11 ایستگاه در اصفهان ایجاد شود که بعد از شهر تهران بیشترین سهم را در بین هفت شهری دارد که قرار است با وام بانک جهانی در آنها ایستگاه های سنجش آلودگی هوا ساخته می شود.

با وجود مخالفت آمريکا به عنوان سهامدار بزرگ، بانک جهانی چندین فقره وام در اختيار ايران قرار داده و این کشور در اجرای چند پروژه از کمک های بانک جهانی استفاده کرده است.

همکاری بانک جهانی و ايران بعد از دو دهه رکود، در چند سال اخیر در بخش های رفاهی در حال گسترش بوده و اين بانک در اجرای پروژه های زيست محيطی، بهداشتی و آب و فاضلاب با ايران همکاری دارد.

([External Link Removed for Guests])
بايد امشب بروم...
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 987
تاریخ عضویت: چهارشنبه 27 دی 1385, 10:16 pm
محل اقامت: تهران-ميدان خراسان
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط jabbar sing »

مايه ها جاي ديگه خرج شده
جريمه هم ميشيم که بشيم از مردم ميگيرن ميدن :m:a
گر نگهدار من انست كه من ميدانم
شيشه را دربغل سنگ نگه ميدارد


ياعلي مدد
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”