آشنايي با آنتونف 225

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2612 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار
تماس:

آشنايي با آنتونف 225

پست توسط moh-597 »

با سلام خدمت دوستان
آشنايي با هواپيماي آنتونف 225

AN-225 
آنتونف 225 هواپيمايي است حاصل جنگ سرد ، كار طراحي و ساخت اين هواپيما در اويل دهه 80 آغاز شد و اولين پرواز خود را در سال 1988 انجام داد . پس از آن اين هواپيما كه بعنوان بززگترين هواپيماي نظامي جهان شناخته مي شود در نمايشگاه هوايي پاريس در سال 1989 با حمل شاتل هوايي بر روي بدنه خود غوغايي برپا كرد . در اين نمايشگاه آنتونف 225 بيشترين بازديد كننده را داشت

[External Link Removed for Guests]

پس از فروپاشي شوروي اين هواپيما كه در كشور اوكراين ساخته شده بود به گوشه از يكي از فروردگاههاي نظامي فرستاده شد . اين روال ادامه داشت تا در سال 1999 تصميم به بازسازي آن گرفته شد اين بازسازي با صرف هزينه 20 ميليون دلاري آغاز شد و تا سال 2001 ادامه يافت و در آن سال با تغيير كاربري 225 به كاربري بازرگاني موافقت شد و غول پيكرترين هواپيما نظامي جهان به غول پيكرترين هواپيماي باري جهان تبديل و پا به عرصه حمل و نقل هوايي گذاشت اولين پرواز اين هواپيما بعد از بازسازي در 2 آوريل سال 2001 با موفقيت انجام شد كه بلافاصله به نمايشگاه هوايي پاريس انتقال و براي بار دوم تحسين همه را برانگيخت .
آنتونف 225 مدل پيشرفته هواپيماي آنتونف 124 روسي است اين هواپيما (124 ) قابليت حمل 450 نفر نيرو را دارا بود و حتي مي توانست در زمينهاي چمن و باندهاي بساركوتاه پرواز كند يا فرود آيد

آنتونف 124

-----------------------

اما آنتونف 225 كه 17 خدمه پروازي دارد داراي 6 موتور قدرتمند ساخت شركت آنتونف اوكراين است اين موتورها مي توانند معادل 5/1 ميليون تن نيروي رانش ايجاد كنند آنتونف 225 قابليت حمل 1500 نفر نيرو را دارا مي باشد كه اين در نوع خود بي نظير مي باشد . مخازن سوخت اين هواپيما قابليت سوختگيري به ميزان 280 تن را دارا مي باشد و در حالت عادي در هر ساعت 18 تن سوخت مصرف مي كند و با بار قابليت پرواز به ميزان 12 ساعت را دارا مي باشد يكي از معايب اين هواپيما ارتفاع خلبان با زمين در هنگام فرود يا پرواز است كه تقريبا 10 متر مي باشد در خصوص وزن آن همين نكته كافيست كه آنتونف 225 وزني معادل 8 فروند بوينگ 737 دارد . طول اين هواپيماي غول پيكر 43 متر مي باشد كه با اين طول مي تواند بدنه يك بوينگ 737 را در خود جاي دهد .

قابليت ديگر اين هواپيما حمل بار بصورت خارجي مي باشد يعني مي توان با قراردادن قسمتي در روي بدنه هواپيما بارهاي حجيم را نيز حمل نمود همانطور كه در سال 1989 شاتل را حمل نمود . از بارگيري هاي مهم اين هواپيما بعد از بازسازي مي توان به بارگيري يك واگن قطار همراه با ريل به وزن 109 تن ، بارگيري ژنراتور و مولدهاي برق و حمل ماشينها و وسايل و خدمه يك شركت اتوميبل راني را براي شركت در مسابقات نام برد . در پايان قابل ذكر است اين هواپيما قابليت حمل بار تا 250 تن را دارا مي باشد .

ترجمه و تالبف : moh-597
آخرین ويرايش توسط 2 on moh-597, ويرايش شده در 0.
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من

صفحه اینستاگرام
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

پست توسط Admiral »

ببخشيد اين مدل هواپيما با هواپيماي هيروشن شباهتي دارند درسته ميشه در مورد اون هم توضيحي بديد :-o
my GF kill me if I speak with U
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 112 بار
تماس:

پست توسط R@mtin »

اين هواپيما حاصل 3 سال و نيم تلاش آقاي آنتونوف ( طراح مشهور هواپيما ) و گروه اوست .
هواپيماي جالب و قدرتمنديه ولي حيف که فقط يک فروند آنتونوف225 در جهان وجود دارد .
فکر نمي کنم شبيه ايليوشين باشه آدميرال :D
اینان برای عشق ورزیدن به خدای خود راهی جز به صلیب کشیدن انسان نمی شناسند...
(فریدریش نیچه)
New Member
نمایه کاربر

پست توسط cccp_yuri gagarin »

در مورد این هواپیما فقط میتوان گفت هزاران هزار افرین ودرو د بیکران
چشم آمریکاییهای آشغال ولعنتی کور که هزار سال دیگر هم حتی فکر ساختن این شاهکار را هم نمیتوانند بکنند
زنده باد اتحاد شوروی همیشه پیروز
مرگ بر امریکای آشغال وطرفدارانش
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 114 بار
تماس:

Ан-225

پست توسط Fantoom121 »

[align=right]دوستان خوبم سلام من سال پيش اولين بار با اين هواپيما آشناا شدم بله اين هواپيمای قول پيکر هاسله طراحی آقای انتنوف هست که اولين هواپيمشو در سن 18 سالگی زمنی که اصلاً به دانشگاه نرفته بود طراحی کرد
که الان دختر ايشون يکی از استيد گروه ريازی دانشگاه ما هستند
اسم اين هواپيما همونتور که دوست خوبم گفتند انتنوف 225 يا ماريا هست بزرگترين هواپيمای باری دنيا که ارتش اکراين با همين هواپيما به جنگ عراق فرستاده شد
و البته پروجه ساخت اين هواپيما به دليل مسرف زيد و به سرفه نبودن اون متوقف شد
و فقط در اشيانه ازش مراقبت ميشه تول کبين 43 متر پهنا 6/4 متر ارتفا ع از زمين 4/4 متر است

مسافتهی بلند رو با بری تا هدود 250 تن و مسافتهای بين قاره اي با بری بين 180 تا 200 تن انجام ميده
ميتونه 1 بار تک عزوی رو در بيرون خود تا هد 200 تن همل کنه که در بين ديگر هواپيما ها کمتر چنيين قابليتی مشاهده ميشه
16 استاندراد جابجای بر رو داره
در داخل کابين اين هواپيما بيش از 50 ماشين قرار ميگييره

تصویر
تصویر 
  در خاک غریب پرسه بی انتهاست - هم گریز غربتم زادگاه من کجاست؟ 
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman »

iranian_marine,
دو فروند از اين نوع در دنيا وجود دارد
Fantoom121,
من قصد دخالت يا چيزي شبيه اين ندارم اما ببخشيد شما درس املاي فارسي را با کي پاس کردين؟(شوخي بود...جدي نگير :-) )
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

Fantoom121,
من قصد دخالت يا چيزي شبيه اين ندارم اما ببخشيد شما درس املاي فارسي را با کي پاس کردين؟(شوخي بود...جدي نگير :-) )

ghalamman,
جناب Fantom121 فکر مي کنم ساکن و مقيم روسيه باشن. :? :-o
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

Reza6662 نوشته شده:
Fantoom121,

ghalamman,
جناب Fantom121 فکر مي کنم ساکن و مقيم روسيه باشن. :? :-o

سلام دوستان گلم به خدا شرمنده من فنت فارسی ندارم و با برنامه En2Fa Translator مينوييسم برای همين هم غلط خيليی دارم شرمندتون به بزرگی خودتون ببخشيد دوست خوبم من الان ساکن آکراينم چند ساله و ايينجا درس ميخونم ولی به خدا هيجا ايران نميشه هالا هر نوع سختی باشه بازم ادم تو کشورش با مردمش پيش خونوادش
.... خاک وطنو نميشه با هيچی عوز کرد
 تصویر
تصویر 
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

ghalamman نوشته شده:iranian_marine,
دو فروند از اين نوع در دنيا وجود دارد
Fantoom121,

دوست خوبم همونتور که دوست عزيز iranian_marine گفتند فقط يکی از اين نوع وجود داره که در کشور آکراين ساکن هستش
 تصویر
تصویر 
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman »

Fantoom121,
هم شما درست ميگيد هم من!!
يک فروند پيش نمونه و يک فروند ازمايشي از اين پرنده غول پيکر ساخته شده است..(نقل از کتاب دائرهالمعارف پرواز ص 726)
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي نظامي”