نماينده شركت سوخو: فروش 250 فروند سوخو-30 به ايران يك توطئه است!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

نماينده شركت سوخو: فروش 250 فروند سوخو-30 به ايران يك توطئه است!

پست توسط Shahryar »

 : خبر خرید 250 جنگنده روسی توسط ایران کذب  

 تصویر 

"کنستانتین ماکینکو" معاون مدیر کل مرکز تحلیل های استراتژی و فناوری، اخبار مندرج در رسانه های غربی مبنی بر اینکه ایران 250 فروند جنگنده روسی "سوخوی-30" خریداری می کند را کذب نامید.

روز دوشنبه رسانه های آمریکایی اطلاع دادند که مقامات عالی اسرائیل خبر معامله بالقوه بین روسیه و ایران درباره عرضه 250 فرونده جنگنده روسی سوخوی-30 به ارزش 1 میلیارد دلار را مطالعه و بررسی می کنند. روزنامه اسرائیلی "یروزالم پست" روز دوشنبه اطلاع داده بود که قرارداد بین مسکو و تهران می تواند پاسخ ایران به طرح آمریکا برای افزایش شدید صدور تسلیحات به متفقین خود در منطقه خلیج فارس باشد.

ماکینکو روز سه شنبه در مصاحبه ای با «نووستی» گفت: "این خبر کذب محض است. اولاً رقم کاملاً تخیلی است. بعید است که ایران بتواند مبلغ لازم برای خرید 200 هواپیما را تخصیص دهد".

وی افزود که اگر کوچک ترین ارقام را هم محاسبه کرد، با یک میلیارد دلار بیش از 20 هواپیما نمی توان خرید.

این کارشناس معتقد است: "اگر صحبت درباره خرید هواپیما باشد، بیش از 24 هواپیما نخواهد بود، اما محتمل تر این است که اصلاً هیچ صحبتی در کار نیست".

دوماً به گفته وی، روسیه توان تولید این تعداد هواپیما را اکنون ندارد. ظرفیت کارخانه ایرکوتسک که به تولید این نوع هواپیما می پردازد، تا سال 2014 تکمیل است.

همچنین وی خاطر نشان نمود که در خبر مطبوعات آمریکایی بسیاری اشتباهات دیگر نیز وجود دارند.

ماکینکو معتقد است: "یا آمریکایی ها، یا انگلیس ها و یا خود اسرائیلی ها تصمیم گرفته اند که خبر کذب منتشر کنند درباره اینکه روسیه با ایران قرارداد دارد" تا بدین ترتیب معاملات با سایر کشورهای این منطقه را بهم زنند.

نووستي
آخرین ويرايش توسط 1 on Shahryar, ويرايش شده در 0.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 122
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 شهریور 1385, 4:32 pm
محل اقامت: LA/Teh
سپاس‌های ارسالی: 59 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار
تماس:

در اقدامي مشابه ايران هم تکذيب کرد

پست توسط salar_jetline »

[External Link Removed for Guests]

در اقدامی مشابه ایران هم تکذیب کرد
محمد نجار در حاشیه ی جلسه ی هیئت دولت خبر رسانه های اسرائیلی و در پی ان رسانه های سایر کشورها مبنی بر فروش 250 سوخوی 30 این خبر را جنگ
روانی آمریکا برای توجیه فروش جنگ افزار به اسرائیل و سایر کشورهای منطقه خواند.

وی در خصوص فروش سلاح به کشورهای عربی گفت قدرتمند شدن این کشورها به نفع دنیای اسلام است(!) و به هیچ وجه باعث نگرانی ما نیست.
وی همچنین در پاسخ به سوالی در باره ی تهدیدات اسرائیل گفت اگر روزی احساس خطر کنیم پاسخگوی آن خواهیم بود.

ایشان در بارهی مشاهده ی اشیای نورانی در تهران در چند روز گذشته افزود ما در این راستا اقدامات کارشناسی انجام داده ایم که نتایج آن به زودی در اختیار
عموم قرار خواهد گرفت.
فارس نیوز
It's time to BUZZ the World
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

نماينده شركت سوخو: فروش 250 فروند سوخو-30 به ايران يك توطئه است!

پست توسط Shahryar »

  شركت سوخو: فروش 250 فروند سوخو-30 به ايران يك توطئه است! 

 تصویر 

یکی از نمایندگان "سوخوی" این خبر را "توطئه" نامید. به گفته "میخائیل بارابانوف" مدیر علمی نشریه "صادرات تسلیحات"، چنین تصمیمی می توانست برای نیروهای هوایی ایران که تجهیزات آنها فرسوده شده است، عالی باشد، اما در شرایط سیاسی کنونی، نه روسیه و نه چین این مقدار تجهیزات نظامی به ایران عرضه نخواهند کرد.
روز 27 جولای، سایت اسرائیلی دبکا اطلاع داد که روسیه مذاکراتی با ایران برای عرضه 250 جنگنده سوخوی-30 ام کا انجام می دهد.

آمریکا برای اینکه با رشد نفود ایران مقابله کند، عرضه محموله ای عظیم از تسلیحات خود به متفقین در خاور نزدیک را به ارزش کل بیش از 60 میلیارد دلار تدارک می بیند. این طرح به روسیه نیز کمک می کنند که عرضه تسلیحات خود به منطقه را افزایش دهد، اما مقدار آن با صادرات آمریکا قابل مقایسه نخواهد بود.

طی ده سال آمریکا تسلیحاتی به ارزش کل 30 میلیارد دلار به اسرائیل، 13 میلیارد دلار به مصر ارائه می کند. همچنین واشنگتن قصد دارد به عربستان سعودی نیز تسلیحاتی به ارزش کل 20 میلیارد دلار بفروشد (از جمله موشک های جدید هوا به هوا و نیز بمب های هوایی قابل هدایت JDAM).

بزرگترین معامله های طولانی مدت روسیه نیز به این میزان نمی رسند، قرارداد با الجزایر برای عرضه هواپیما، زیردریایی، تانک، دفاع ضد هوایی و سایر تجهیزات در سال گذشته حدود 7.5 میلیارد دلار ارزیابی می شود و برنامه ده ساله همکاری های فنی-نظامی با هند که در سال 2001 به تایید رسیده است، حدود 10 میلیارد دلار است.

"کنستانتین ماکینکو" از مرکز تحلیل استراتژی و فناوری می گوید که روسیه برنامه مشابهی با کشورهای منطقه ندارد. امکان صدور تسلیحات به عربستان سعودی و مصر پیش از این نیز زیاد نبود، چرا که این کشورها به کمک های آمریکا وابسته هستند، و با اسرائیل، روسیه تنها همکاری می کند و در عین حال در بازار کشورهای ثالث، مثلاً در هند نیز رقابت دارد.

ماکینکو می گوید که عرضه بیشتر سلاح آمریکایی می تواند مفید باشد، چرا که بازار تسلیحات خاور نزدیک را گرم می کند. طرح روسیه برای افزایش صدور سلاح به عربستان سعودی، اکنون با مشکلات بیشتری مواجه می شود، اما امید به صدور برخی از انواع سلاح بدانجا بعنوان مثال تانک و تجهیزات ضد هوایی، همچنان وجود دارد.

در اوایل سال جاری میلادی در زمان سفر "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه به عربستان سعودی، "سرگی چمزوف" مدیر کل موسسه صادرات دفاعی روسیه "روس ابارون اکسپورت"، اعلام کرد که مذاکراتی با عربستان درباره عرضه تانک تی-90 و ماشین های زرهی به مبلغ 1 میلیارد دلار انجام می شود. همچنین منبعی آگاه در صنایع نظامی اطلاع داد که روسیه به مقدار ناچیزی مجموهه های ضد هوایی سی-125 "پچورا-2ام" و "تور ام-1" به مصر صادر کرده و عرضه محموله هایی بزرگتر به این کشور بعلت کنترل آمریکا بر سیاست فنی-نظامی مصر سخت است.

نووستي
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
New Member
پست: 19
تاریخ عضویت: دوشنبه 18 تیر 1386, 8:46 am
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط FARNAM »

تا نباشد چيزکي مردم نگويند چيزها
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 122
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 شهریور 1385, 4:32 pm
محل اقامت: LA/Teh
سپاس‌های ارسالی: 59 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار
تماس:

پست توسط salar_jetline »

FARNAM, عزيز
اگر منظورتان اين است که يه توافقي با روسها براي خريد اين جنگنده ها صورت گرفته بايد عرض کنم گوش ما از اين شايعه ها پر شده و تا با چشم خودمون اينا رو نبينيم باورمون نميشه.
نمونه ي آن قرارداد خريد سوخوي 27 هاست که چند سال پيش با روسها بسته شد و يک مقام ايراني هم اذعان کرد ودر روزنامه ي همشهري هم چاپ شد و هنوز تحويل نشده! حالا چه برسه به قراردادي که توسط دو طرف تکذيب شده!
It's time to BUZZ the World
Major II
Major II
پست: 198
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 6 اردیبهشت 1386, 3:36 pm
سپاس‌های دریافتی: 14 بار

پست توسط f20 »

يكي از راه هاي ايجاد ثبات در منطقه به صورتي كه ه نفع ابر قدرتها باشد ايجاد تعادل نظامي و پس از ان ايجاد رقابت بين كشورهاي منطقه هست طبعا ضعف نيروي هوايي ايران اين تعادل را به هم زده پس بعيد نيست روسيه از اين فرصت استفاده كرده و پولي به جيب بزند . و آمريكا هم ضعف موشكي عرب ها را جبران كنند .
اينجا هست كه متوجه خواهيم شد سياست عدم تشنج چه ضربه اي به آمريكا و روسيه ميزند .
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 122
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 2 شهریور 1385, 4:32 pm
محل اقامت: LA/Teh
سپاس‌های ارسالی: 59 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار
تماس:

پست توسط salar_jetline »

f20,عزيز
درست مي فرماييد. با تقويت نيروي هوايي ايران بازار رقابت تسليحاتي داغ تر ميشه و آمريکايي ها مي تونن پول بيشتري از اعراب دربيارن.اما مشکل اينجاست که نه ايران قصد سرمايه گذاري روي نيروي هوايي رو داره وپروسه ي آموزش خلبانها و
ايجاد زيرساخت هاي لازم و تحويل هواپيماهاو......بيش از 6 7 سال طول مي کشه و نه روسيه ظرفيت ساخت اين همه رو داره.
همچنين ايران ميدونه اگر نظير اين قراردادها رو تائيد کنه اوضاع در منطقه بحراني تر ميشه.بنابراين اين قرارداد ها يا پنهاني امضا ميشه يا به تعداد کم سفارش ميشه تا باعث شوک کشورهاي منطقه نشه.
It's time to BUZZ the World
New Member
پست: 2
تاریخ عضویت: دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 12:04 am

پست توسط XCV »

من نمي تونم متوجه اين مطلب بشم كه ايران توانايي خريد ندارد؟
Junior Poster
Junior Poster
پست: 167
تاریخ عضویت: دوشنبه 9 اردیبهشت 1387, 12:59 pm
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

پست توسط persepolis52-6-16 »

اگه 30 تا ميگ31داشتيم خيلي خوب بود
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1780
تاریخ عضویت: شنبه 29 اردیبهشت 1386, 3:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

پست توسط typhoon »

با سلام ، حضرت سجاد (ع) حدیث جالبی دارن: و خداوند دشمنان مومنان را از احمقها قرار می دهد. یکی نیست بگه آخه سوخوی 30 اون هم 250 فروند. مبلغ این قرداد سر به فلک می زنه ، این تازه یک طرف قضیه است چه مدت طول میکشه تا این جنگندها به طور کامل تحویل بشند. به چن فروند سوخت رسان و رادار پرنده و خیلی چیزهای دیگه نیازه. در ضمن روسیه هم که ایران رو تحریم کرد دیگه من نمی فهم این حرفها برای چیه؟ :? :?
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 494
تاریخ عضویت: چهارشنبه 11 مهر 1386, 4:10 am
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط soroush.b »

typhoon دوست عزيز اين خبر قديمي و به قبل از امضاي پوتين مربوط ميشه
تمام محصولات شرکت سوخو البته از نوع 30 تا سال 2013 اگر اشتباه نکنم به فروش رفته و اگر هم بخواهيم هواپيماي دست دوم روس ها رو بخريم به دلايل زيادي به ما نميدن ...اصولا سياست نظامي ايران هم بر مبناي توان هوايي پايه گذاري نشده براي همين هم اين قبيل خريد ها فقط براي خبر پراکني منتشر ميشه
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”