مقایسه بالگرد شاهد 285 و یک بالگرد ناشناس در سایت های خارجی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

مقایسه بالگرد شاهد 285 و یک بالگرد ناشناس در سایت های خارجی

پست توسط hani1459 » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 4:59 am

سلام دوستان داشتم تو سایت های خارجی میگشتم که دیدم یک بالگرد خارجی رو با شاهد 285 دارن مقایسه میکنن من هم نیست انگلیسیم خیلی قویه فقط متوجه عکس شدم ویادم رفت لینکشو کپی کنم ولی عکس رو کپی کردم یک جورایی شبیه بالگرد شاهد 285 خودمونه ولی این جور که بوش میاد شاهد خیلی سرتره عکسشو میزارم دوستانی که از این بالگرد اطلاع دارند در موردش توضیح بدن و فعلن یک مقایسه اماتوری روش انجام بدن تا یک چیز هایی دست گیرمون بشه این هم از تصویرش اسم بالگرد هم اینهlebourget1985iz1

بالگرد lebourget1985iz1

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

بالگرد شاهد 285

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

راستی دوستان کسی اطلاع نداره که چرا سپاه ارم خودشو به irsaf تغییر داده معنیش چی میشه اگر دوستان مطلع در مورد این هم توضیح بدن ممنون میشم
از مدیران میخوام این تایپیک در انجمن اخبار نظامی باشه تا موقعی که از دور بیافته اون موقع منتقل بشه با تشکر فراوان hani1459
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3545 بار

Re: مقایسه بالگرد شاهد 285 و یک بالگرد ناشناس در سایت های خارجی

پست توسط sand_fighter » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 12:45 pm

این بالگردی که شما قرار دادید اصلا قابل مقایسه با شاهد نیست چون یک هلیکپتر قدیمی دهه ی 70 است نه 2010 این بالگرد قدیمی حتی وارد خدمت هم نشده !
hani1459, لطفا لینک سایترو پیدا کن ببینیم چی گفتن !

Moderator
Moderator
نمایه کاربر

پست توسط hani1459 » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 2:02 pm

sand_fighter دوست عزیزم این هم لینکش کلی گشتم تا تونستم پیداش کنم فقط یک چیز من زبان انگلیسیم افتضاحه حالا برو ببین چی گفته برای ما هم باز گو کن دوستدارت هانی

Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

پست توسط Shahryar » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 3:11 pm

هاني جان هليکوپتر مورد نظر شما ساخت کشور رماني و مدل IAR-317 ميباشد، تقريبا از هيچ نظر مشابهتي با هم ندارند
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط sand_fighter » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 3:12 pm

دوست عزیز من اکثر پست ها رو خوندم اکثرن متفق القول هستن که شاهد یک هلیکپتر اسکات(دیده بانی ) خوب است ولی قدرت آتش کمی نسبت به کبرا دارا است (همینطور بعضی از آنها طبق معمول به دسته کم گرفت شاهد پرداختند ) و بیشتر شان معتقدن تا زمانی که اطلاعات کافی در دست نباشد نباید به اندازه زیاد در مورد این بالگرد و قابلیت هایش اقرار و تفسیر کرد !! و نکته ی جالب این است که بعضی از آنها همانند ما از این که از اسم های عربی جای اسم های فارسی استفاده شده ناراحت هستند !!
خیلی از این عرازل هم به دلیل اطلاعات کم این بالگرد رو بدرد نخور می دونند و به تکنولوژی ایرانی توهین می کنند !!
در بین این پست ها یکیشون نظرم رو به خودش جلب کرد یکی از این کاربران مسلسل این بالگرد رو فاقد قابلیت چرخش دانست به 2 دلیل 1 در هیچ کدام از این عکس ها مسلسل شاهد نچرخیده 2 به دلیل این که این یک بالگرد تک سرنشین است (خیلی استدلال های احمقانه ای است اگر از من می پرسید ) باز هم اگر کمکی از من ساخته است hani1459, جان بپرس من هر چه در توان داشته باشم برای کمک به دوست خوبی مانند شما دریغ نمیکنم ! :razz:

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

پست توسط پارس3000 » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 5:08 pm

از تيز تك چه خبر بهينه سازي كبري يا تركيبي از كاموف واپاچي ميگن دراينده نزديك يه بالگرد ترابري در ابعاد بلك هاوك رونمايي ميشه

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12307 بار

پست توسط shola » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 5:31 pm

ان طوری که به نظر میاد طرح تیزتک ارتقا بالگرد های کبرای ارتش به مدلی در حد سوپر کبرای امریکایی است که توسط هسا در حال انجامه

البته یه بالگرد ترابری هم به نام شهاد 274 رو نیز بایستی تولید کنیم

تصویر

و اینم احتمالا تیزتک های جدید هستن
آخرین ويرايش توسط 3 on shola, ويرايش شده در 0.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

Moderator
Moderator
نمایه کاربر

پست توسط hani1459 » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 5:32 pm

sand_fighter
دوست عزیزم از نظر ظاهری که بالگرد توانایی به نظر میاد البته در رده خودش ولی یک سوال ایا یک نفر خدمه واین بالگرد میتونن کارایی خوبی داشته باشند

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط sand_fighter » پنج شنبه 7 خرداد 1388, 5:51 pm

آناتومی بالگرد IAR-317 skyfox هیچ رقمه قابل مقایسه نیست
تصویر

برای یک بالگرد دیدبانی یکنفر بله کاربرد دارد ولی ! برای یک بالگرد تهاجمی در سطح کبرا اصلا جواب نمیده یکی از عواملی که کاموف50 موفق به پیروزی در مناقسه روسها نشد همین تک نفز بودنش بود که قدرت آتش باری این بالگرد رو کم میکرد در حالی که این بالگرد نسبت به رقیب خودش میل 28 از همه لحاظ برتری مانور داشت که بعد از شکست در این رقابت شرکت کاموف بالگرد تهاجمی کامف 52 رو معرفس کرد که دارای دو خدمه بود و این بالگرد با این که قدرت مانور برتر کاموف 50 نداشت ولی مورد تایید نیروی هواناو روسیه قرار گرفت وبرای نیرو دریایی این کشور تایید شد !
ka50
تصویر
تصویر
ka52
تصویر
تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر