درمان آسم در اعماق 300 متري يک معدن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

درمان آسم در اعماق 300 متري يک معدن

پست توسط Dr.Akhavan »

  آسم در اعماق 300 متري يک معدن  

به گزارش سايت انجمن درمانگران ايران(IranHealers.com) از فرانس‌پرس- روستاي «سولو‌توينو» در غرب اوکراين ظاهري ساده همچون ديگر دهکده‌هاي دنيا دارد اما در قلب خود و در پشت چشم‌انداز اند و هبارش از بناهاي قديمي متعلق به دوره شوروي سابق، بهشتي منحصر به فرد براي التيام دردها و امراض ريوي جاي داده است.
به گزارش فرانس‌پرس، در اين مکان که در 300 متري اعماق زمين واقع شده، روزانه صدها فرد مبتلا به امراض تنفسي از سرتاسر دنيا دردها و آلام خود را درون تونل‌هاي غارمانند تراشيده شده داخل يک معدن نمک مدفون مي‌کنند. ديوارهاي اين غار با رسوبات درخشان نمک فرش شده است.

«ياروسلاو چونکا»، پزشک بيمارستان آلرژي اوکراين، که از سال 1976 در حال معالجه بيماران با اين روش ابتکاري مي‌باشد، در مورد تاثير درماني شگفت‌آور اين شيوه مي‌گويد: کودکاني هستند که تنها با يک يا دو بار قرار گرفتن تحت اين معالجه، آسم خود را کاملا به فراموشي مي‌سپارند.
در قالب اين متد با عنوان «Spele otherapy» از اتمسفر خاص موجود در مکان‌هاي زيرزميني همچون معادن و غارها براي درمان امراض ريوي بهره گرفته مي‌شود. تکنيک مزبور از اوايل قرن گذشته در اروپاي شرقي اجرا مي‌شده است. در حال حاضر نيز چند آسايشگاه مسلولين درون معادن و غارهاي نمک واقع در بخش‌هاي شرقي و مرکزي اروپا احداث شده است اما آنچه که بيمارستان آلرژي اوکراين را منحصر به فرد کرده، واقع شدن آن در اعماق 300 متري زمين است. اين مرکز عميق‌ترين تاسيسات جهان در نوع خود محسوب مي‌شود. هواي درون آن که براي تازه‌واردين تا حدي نيز سنگين است، گرم و مملو از نمک است به گونه‌اي که در هر مترمکعب آن 15 ميلي‌گرم نمک وجود دارد. اين محيط به اندازه يک اتاق جراحي استريل است. روش درمان ياد شده تا 95 درصد براي کودکان و 85 درصد براي بزرگسالان موثر است.
اين بيمارستان زيرزميني سالانه 5 هزار بيمار را درمان مي‌کند
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”