«پارسه پايتخت جهان» در پاسخ به فيلم 300

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

«پارسه پايتخت جهان» در پاسخ به فيلم 300

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: فيلم مستند – سينمايي «پارسه پايتخت جهان» كه برپايه مستنداتي برگرفته‌ از متون كهن ايراني، به مرور تاريخ پُر عظمت ايران مي‌پردازد، در «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» كليد خورد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، فيلم «پارسه پايتخت جهان» به كارگرداني «پژمان فخاريان» به مدت زمان 90 دقيقه و با فرمت HD تصويربرداري خواهدشد.
اين فيلم جدا از ساختار تروكاژي خود «مبتني بر فضاي رئال – انيميشن» برپايه مستنداتي برگرفته از متون كهن ايراني نظير متن‌هاي اوستايي و گزارش‌هايي از پژوهشگران ايراني و ساخت پايتخت‌هايي چون تخت جمشيد و چغازنبيل، به مرور و بررسي تاريخ ايران از سلسه مادها تا ساسانيان مي‌پردازد.
برپايه اين گزارش، اين فيلم با بررسي تطبيقي دست نوشته مورخاني چون هرودوت، كتزياس و پلوتارك، به شكل‌گيري سلسله مادها و هخامنشيان، نبردهاي ترموپيل [كه فيلم 300 براساس آن ساخته شده]، ماراتن و سالامين، لشكركشي اسكندر، دلايل ساخت تخت جمشيد و چغازنبيل و ... مي‌پردازد تا روايتي مستند از تاريخ چهار هزار ساله ايران را بازگو نمايد.
اين گزارش مي‌افزايد: «پارسه پايتخت جهان» با ساختار مستند و علمي خود، فيلم هاليوودي 300 را كه در مسير تحريف تاريخ، خاصه در دوره هخامنشيان، توليد شده را به چالش كشيده و بي‌ارزش بودن آنرا با تكيه بر مستندات تاريخي، به تصوير در مي‌آورد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”