شاپوري: فيلمنامه «پارتيزان» را در پاسخ به 300 ‌مي‌نويسم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

شاپوري: فيلمنامه «پارتيزان» را در پاسخ به 300 ‌مي‌نويسم

پست توسط Leila »

خبرگزاري فارس: سعيد شاپوري فيلمنامه «پارتيزان» را درباره جنگ‌هاي ايران و روم و در پاسخ به فيلم 300 مي‌نوسد.


سعيد شاپوري فيلمنامه‌نويس به خبرنگار سينمايي فارس گفت: طرح فيلمنامه «پارتيزان» مربوط به هشت سال پيش مي‌شود كه بنا به دلايلي دست نخورده باقي مانده است.
وي افزود: پس از قضاياي فيلم 300 و اتفاقاتي كه پس از اكران آن فيلم افتاد، دوباره به سراغ «پارتيزان» رفتم، تحقيقات و پژوهش‌هايي در اين زمينه انجام دادم و آن را بازنويسي كردم.
شاپوري ادامه داد: طرح فيلمنامه «پارتيزان» را به بنياد سينمايي فارابي ارائه داده‌ام و اكنون منتظر جواب هستم.
اين فيلمنامه نويس گفت: فيلمنامه «پارتيزان» به جنگ ايران و روم مي‌پردازد و اگر جنگ خشايارشا با يونانيان را بزرگ‌ترين جنگ ايران با غرب بدانيم، جنگ پارتيزان دومين جنگ محسوب مي‌شود كه در اين جنگ، سورنا سردار رشيد ايران در برابر كراسوس سردار روم قرار مي‌گيرد.
وي ادامه داد: اين جنگ در دوره اشكانيان صورت گرفته و به اين دليل كه جنگجويان اروپاي شرقي در زمان جوليوس سزار و 60 سال قبل از ميلاد مسيح، شيوه جنگي خاصي داشتند، با عنوان پارتيزان شناخته مي‌شدند. اين فيلمنامه نيز به جنگ‌هاي ايران و روم در دوره اشكانيان مي‌پردازد كه متأسفانه هيچ وقت جدي گرفته نشده و اكنون فرصتي دست داده تا من به تاريخ ايران قبل اسلام بپردازم.
نويسنده فيلمنامه تحسين شده «تولد يك پروانه» به فارس گفت: به نظر مي‌رسد طرح اين فيلمنامه پذيرفته شود و فيلمنامه آن رابنويسم. صحبت‌هايي هم شده و بررسي روي طرح صورت گرفته است و من منتظر پاسخ نهايي هستم تا ببينم چه تصميمي راجع به آن گرفته خواهد شد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”