تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 31
تاریخ عضویت: دوشنبه 3 مرداد 1390, 10:15 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 30 بار

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط سارویه »

سیستم راداری این جنگنده در کجای اون قررا میگیره؟ و به نظر دوستان چه نو ع سیستمی برای قاهر مناسبتر هستش
میزان بارگزاری مهمات و بیشینه وزن برخاست اون چقدره؟
در بهترین شرایط تولید سالانه قاهر چند فروند میتونه باشه؟
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 291
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 20 مهر 1389, 12:35 pm
سپاس‌های ارسالی: 452 بار
سپاس‌های دریافتی: 762 بار

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط saeid 7 »

سارویه نوشته شده:سیستم راداری این جنگنده در کجای اون قررا میگیره؟ و به نظر دوستان چه نو ع سیستمی برای قاهر مناسبتر هستش
میزان بارگزاری مهمات و بیشینه وزن برخاست اون چقدره؟
در بهترین شرایط تولید سالانه قاهر چند فروند میتونه باشه؟

با سلام
دماغه کوچیکه سیستم راداری قوی طبق این ماکت نداره
وزن بار گزاری طبق یکی از خبر گزاری ها 4000 پوند یا حداکثر 2000 kg
اطلاعات بیشتری باید باشه.تا الان ارزش ساختن نداره.
Furious Poster
Furious Poster
پست: 323
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 بهمن 1385, 1:50 pm
سپاس‌های ارسالی: 874 بار
سپاس‌های دریافتی: 1751 بار

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط pasha85 »

جزئیات تازه از پروژه جنگنده ایرانی قاهر 313
مدیرعامل صنایع هوایی ایران و طراح هواپیمای جنگنده قاهر اف- 313 با اشاره به اینکه این هواپیما روندهای اجرایی خود را طی کرده است و به مرحله رونمایی رسیده است اعلام کرد: این جنگنده باید تست های تاکسی و پروازی و در نهایت تست های تسلیحاتی خود را طی کند که به مرحله عملیاتی برسد اما زمان مشخصی نمی توان برای آنها تعیین کرد.

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، مهندس حسن پروانه، مدیر عامل صنایع هوایی ایران و طراح هواپیمای جنگنده قاهر اف- 313 در خصوص روند ساخت این جنگنده گفت: ما مسیری طولانی را طی کرده ایم تا به این مقطع رسیده ایم. ابتدا از اورهال و تعمیرات اساسی شروع کردیم که خود کار بزرگی بود که در گذشته توسط خارجی ها انجام می شد. پس از آن وارد مهندسی معکوس یکی از هواپیماهای موجود و ساخت جنگنده آذرخش شدیم. در بازه ساخت آذرخش و صاعقه نیز کارهایی روی هواپیمای تذرو انجام شد که پس آن وارد ساخت صاعقه شدیم که خود شامل طراحی و ساخت صاعقه 1 و توسعه آن توسط نیروی هوایی و وزارت دفاع شدیم.

خرید جنگنده توانمندی نیست، باید بر اساس نیاز خودمان طراحی می کردیم!

مهندس پروانه با اشاره به اینکه، ممکن است کشورهایی هواپیماهای پیشرفته ای را از کشورهای ابرقدرت خریداری کنند اما مطمئنا در مقابله با آن ابرقدرت نمی‌توانند مقابله کنند تاکید کرد: ما به خلاف کشورهای دیگر به دنبال این موضوع رفتیم که بر اساس شرایط خود بتوانیم توانمندی های خود را ارتقاء دهیم. شرایط ما به صورتی است که نباید وارد عرف ها و تقارن موجود شرق و غرب بشویم بلکه باید به صورت نامتقارن و بر اساس شرایط دفاعی کشور خودمان و منحصر به فرد جنگنده های خود را طراحی کنیم.

ویژگی های منحصر به فرد قاهر اف 313

وی که در برنامه تلویزیونی ثریا سخن می‌گفت با تشریح نیازمندی ها و ویژگی های این جنگنده جدید، گفت: برای یک جنگنده نیاز است که با سرعت و غافل گیر کننده عمل کند؛ لذا ما باید در طراحی هواپیمای قاهر سطح مقطع راداری را کاهش می دادیم و همچنین ما به دنبال آن بودیم که این هواپیما بتواند در ارتفاع پست پرواز کند بدون آنکه نگرانی ای از بابت ایجاد مشکل برای موتور داشته باشیم. از سوی دیگر طراحی ظاهری این هواپیما نیز کاملا منحصر به فرد است و با نمونه های نام برده شده توسط رسانه های داخلی و خارجی فاصله زیادی به لحاظ طراحی دارد.

قبل از انقلاب اجازه تعمیر هواپیما هم نداشتیم، الان هواپیما می سازیم

امیر سرتیپ دوم خلبان محمد قره باغی، معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در این برنامه ویژه در رابطه با نیروی هوایی و صنایع هوایی گفت: در قبل از انقلاب مستشاران آمریکایی در کشور حضور داشتند و نیروهای کشور ما حتی حق نداشتند که قطعه ای را تعمیر کرده و یا دخالتی انجام بدهند. پس از انقلاب اسلامی پرسنل نیروی هوایی به آن خودباوری رسیدند که تنها راه پیش رو، خودکفایی و روی پا ایستادن است و لازم است که قطع وابستگی اتفاق بیفتد.

امیر قره باغی با اشاره به تدبیر حضرت امام و همت پرسنل نیروی در رابطه با خودکفایی در نیروی هوایی گفت: به مرور پس از انقلاب و در دوره دفاع مقدس، برخی از قطعات برای تعمیرات استفاده شد و برخی از هواپیما ها تعمیر شد در حالی که بر اساس فرمول های آن روز این هواپیما ها باید زمین گیر می شدند ولی الان بعد از گذشت 34 سال هنوز آن هواپیماها در حال کار هستند و نه تنها تعمیر اساسی می شوند بلکه جلوتر رفته و وارد ساخت و تولید تجهیزات و هواپیماهای جدید نیز شده ایم.

معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر آمادگی کامل نیروی هوایی برای دفاع از کشور تاکید کرد و گفت: با توانی که در این 34 سال ایجاد شده است ما آمادگی 100 درصد داریم و این توانمندی و آمادگی در همه زمینه ها و ابعاد چه در حوزه تجهیزات و چه در حوزه تسلیحات و سامانه های هواپیماهای مختلف وجود دارد. ما در کنار تجهیزات و تسلیحات چیزی داریم که دیگر کشورها آنها را ندارند و آن ایمان و خودباوری است که نیروهای ما دارند و دشمنان خیلی از ناحیه تجهیزات ما نگران نیستند و آنها از ایمان و توکل نیروهای ما بر خداوند می ترسند.

هر طرحی علیه کشورمان پیش بینی شود در نطفه عقیم خواهد شد

وی همچنین فعالیت های نیروی هوایی در دوران صلح را نیز تشریح کرد و گفت: طی سال های گذشته نیروهای کشور بیکار نبوده اند و برای به روز نگه داشتن تجهیزات و تسلیحات تلاش کرده اند و ما در حوزه هایی مانند رادارها، جنگ الکترونیک و تسلیحات و تجهیزات مختلف پیشرفت های خوبی داشته ایم این کار نیازمند آن است که ما آمادگی 100 درصدی و تمرینات و طرح ریزی های متعددی داشته باشیم. با این تلاش ها اجازه نخواهیم داد که کسی فکر تعرض به آسمان و خاک کشورمان را به ذهن خود برساند و هر طرحی که ممکن است که علیه کشورمان استفاده شود پیش بینی شده و در نطفه عقیم خواهد شد.

قره باغی به آمادگی خلبانان نیروی هوایی نیز اشاره داشت و گفت: یک نیروی نظامی برای حفظ آمادگی خود باید تمرین های مختلفی داشته باشد. در حوزه خلبانی نیز آموزش خلبانان به خوبی در داخل کشور انجام می شود و خلبانان ما الزامات و دوره های مختلفی را باید بگذارند.

چک لیست هواپیماها با خون خلبانان نوشته شده است


وی همچنین با اشاره به مراحل ساخت یک جنگنده گفت: برای ساخت یک هواپیما مراحل مختلفی از طراحی تا ساخت و تست طی می شود. اما مرحله تست یکی از خطرناک ترین قسمت هاست. تعبیری وجود دارد که چک لیست هواپیماها با خون خلبانان نوشته شده است. یک خلبان تست کار بسیار خطرناکی انجام می دهد که برای اولین بار با هواپیمایی می پرد که تا کنون پرواز نکرده است و عملا از جان خود مایه می گذارد.

نیروی هوایی، نوک پیکان نیروهای نظامی کشور

امیر سرتیپ دوم خلبان والی اویسی، خلبان پیش کسوت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران میهمان دیگر برنامه ثریا بود که به ذکر خاطراتی از دوران دفاع مقدس و توانمندی های نیروی هوایی کشورمان پرداخت و گفت: ساختار نیروی هوایی به گونه ای است که در ماموریت ها ابتدا و پیش از همه باید وارد عمل شود. در زمان جنگ برای شناسایی و طراحی عملیات ابتدا لازم است که هواپیماهای شناسایی وارد عمل شوند و پس از آن نیز برای عملیات باید نیروی هوایی پیش از همه وارد عمل شود و این نشان می دهد که نیروی هوایی نقش نوک پیکان را برای نیروهای نظامی کشور دارد. در ابتدای انقلاب با وجود شرایط تحریم نیروی هوایی به سرعت وارد میدان کارزار شد و ماموریت های اصلی را انجام داد.

تدبیر برجسته شهید بابایی برای حفظ رگ حیات کشور علی رغم مخالفت برخی ها

اویسی با اشاره به ماموریت های نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس گفت: در جنگ یکی از ماموریت های نیروی دریایی حفاظت از نفتکش هایی بود که باید نفت را از جزیره خارک به تنگ هرمز برای فروش حمل می کرد که در وضعیت جنگ این فروش نفت نقش رگ حیات را ایفا می کرد. با تدابیر شهید بابایی هواپیماهای اف 14 به پایگاه هوایی بوشهر منتقل شد که این رگ حیاتی حفظ شود.

تدبیر شهید بابایی استراتژی دشمن را به هم ریخت

وی ادامه داد: امریکایی های پیش بینی کرده بودند که هواپیماهای اف 14 در اصفهان مورد استفاده قرار بگیرد اما شهید بابایی علی رغم برخی مخالفت ها و سنگ اندازی ها این هواپیماها را برای کاهش زمان و همچنین کاهش تعداد پروازها به بوشهر منتقل کرد و این کار استراتژی دشمن را کاملا به هم ریخت. این درحالی بود که دشمن هواپیماهای سوپر اتاندارد و موشک های اگزو3 را برای زدن کشتی و قطع رگ حیاتی ما به منطقه آورده بود ولی وقتی هواپیماهای اف 14 زیر 10 دقیقه به منطقه می رسد عملیات های آنها لغو شده و نیروهای تهاجمی آنها باز می گشتند.

تبدیل موشک زمین به هوا به موشک هوا به هوا به واسطه شدت محدودیت ها

این خلبان پیش کسوت به محدودیت فراوان کشورمان در دوره دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: ما در آن موقع حتی از نظر موشک نیز در مضیقه جدی بودیم و اگر هدفی را 100 درصد مطمئن به اصابت آن نبودیم موشک را شلیک نمی کردیم و مجبور بودیم که از فاصله نزدیک به هدف شلیک کنیم با اینکه بسیار خطرناک بود، زیرا شرایط ما مانند دشمن نبود زیرا اگر یک هواپیما از آنها سرنگون می شد دو هواپیمای دیگر به آنها داده می شد اگر یک موشک می زدند 10 موشک دیگر برای آنها فراهم می شد. ما حتی مجبور شدیم که از موشک های زمین به هوا به عنوان موشک های هوا به هوا استفاده کنیم.

نفوذ به بصره با بیشترین سرعت

این خلبان دوران دفاع مقدس با ذکر خاطره ای دیگر به اقتدار نیروی هوایی ارتش اشاره کرد و گفت: در عملیاتی دیگر صدام گفته بود که هر کس بتواند به بصره نفوذ کند من حقوق یک ماه کل نیروی هوایی را به او هدیه می دهم و 150 دقیقه بعد سه فروند هواپیمای کشورمان وارد عمل شده و به بصره نفوذ کردند.
Major
Major
پست: 270
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 10 بهمن 1391, 10:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 1195 بار

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط 144 »

این به امید خدا تا5سال آینده ایرانو قویترین در منطقه می کنه البته نه به تنهایی بلکه چیزهای بسیاری هستند از بمب افکن تا پهپاد رهگیر.بگو ایشاله تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
در تمام رنج هایی که میکشی "صبر[COLOR=#000000]" اوج احترام به حکمت خداوند است 
Major II
Major II
پست: 163
تاریخ عضویت: شنبه 14 آبان 1390, 12:42 am
سپاس‌های ارسالی: 122 بار
سپاس‌های دریافتی: 980 بار
تماس:

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط mjy »

[External Link Removed for Guests] لينك دانلودطراحي وبروازقاهرجون
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 21
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 19 مهر 1394, 8:56 pm
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 18 بار

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط omid0856 »

mahdi3366 نوشته شده:الان اخبار نیمروزی کانال یک یه چیزایی رو نشون داد.
اول اینکه اون فیلمی که پخش شده مربوط به نمونه یک دهم جنگنده اصلی بوده.
اماخلبان هواپیما اظهار کرد که تست عملیاتی جنگنده با حدود هزار ساعت پرواز انجام شده.
دوم اینکه یک لحظه زیر هواپیما رو نشون داد.دریچه های تسلیحات باز بودند.شبیه محفظه موشک F-35 یا F-22 بود که داخل شکم هواپیما هستن بود.اخبار نیمروزی بیجا کرده، کلا مصرف داخلی داره و از نظر علمی نگاه کنی همش دروغه. مارو کردن سوژه خنده ی همه دنیا
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 27 آبان 1389, 6:59 pm
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط alisarebon »

نجف47 نوشته شده:بسمه تعالی

با سلام

بخاطر برخی موارد نیمه فنی! که تیتروار در پستو توی اون تاپیک در مورد این جنگنده گفتم با عرض پوزش نقل قولش مبکنم اینجا تا اینکه بیش از این اطاله مطلب نشه! و در ادامه و ذیلش یه نیم نظری اضافه میکنم. :

نجف47 نوشته شده:بسمه تعالی

با سلام

واقعا نمیخوام وسط شادی تون که انشاءالله همیشه شما جوانان عزیز و مومن کشورمون شاد باشید مطلبی بگم که خاطر عزیزان رو خدای نکرده مکدر کنه ولی خدا میدونه خیلی خودمو کنترل کردم ....آخه پسر خوب خوشحالی، خب همه مون بحمدالله از این دست آورد بزرگ خوشحالیم ولی دلیل نمیشه که در موضوعی که دانشش رو نداری اظهار نظر کنی که جو مسموم ایجاد کنه!!! تاپیک یه تاپیک نظامیه و نظرها هم قاعدتا نظامی حالا شمای نوعی همه چیز و ول کن بیا به اسمش که معنیشو هم نمیدونی و گویی اصلا نمیدونی که ما توی مملکتمون سلاح ها مون رو که برای جهاد فی سبیل الله و جنگ با دشمنان و معاندان دین خدا میسازیم ،بر اساس ارادت قلبی و توکل و تکیه ای که به خدای سبحان و اهل بیت(ع) داریم نامگزاری میکنیم گیر بده!!! و جالب اینکه نظر هم بعضیها میدن بدون اینکه لا اقل درسهای دوره راهنماییشون رو یه مرور ذهنی بکنن البته اگر خونده یا یادشون باشه، کاری نداریم که اسماء الهی رو میدونن یا نه که یه مسلمان و شیعه حد اقل باید بدونه...از همه مهمتر توی حوزه و موضوعی که وارد نیستن لا اقل اول سوال جواب کنن و بعد اظهار نظر تا لا اقل یه چیری به معلوماتشون افزوده بشه....یه خورده شما رو بخدا بزرگتر و با تقوی تر فکر و عمل کنید و مراقب باشید که ندونسته و بی موالات نعوذا بالله به مقدسات اهانت میکنید.....آخه وقتی نمیدونید که این نام مقدس" قاهر" اسم فاعل و اسم صفاتی ذات حضرت باری تعالی جل اسمه هست و از مصدر " قَهَرَ" یعنی غالب و چیره شونده و ایضا از اسماء و از اسامی صفاتی ذات مقدسه آقا امیرالمؤمنین ارواحنا فداه که در ادعیه ماثوره ما آمده" یا قاهر العدو یا والی الولی یا مظهر العجایب یا مرتضی علی..." و 313 هم دو تعبیر دارد یکی اینکه عدد اصحاب غزوه بدر ذات مقدسه آقا رسول الله(ص) و ارواحنا فداه و همچنین عدد اصحاب خاص صاحب و آقامون مهدی فاطمه ارواحنا فداهما هست و دوم اینکه این عدد مقدس به حروف ابجد(ابجد کبیر) نام مقدسه بی بی نرجس خاتون والده ماجده عظیمة الشان آقا امام زمان حضرت حجة ابن الحسن العسکری ارواحنا فداهما میباشد.....*** پس چرااااا بی موالاتی و بی تقوایی کرده و اهانت میکنید؟؟؟؟!!! اهانتی که کمترینش باید استغفار کرد از اینکه..... / الله اکبر....

اما در مورد این دست آورد بزرگ که بنده حقیر به سهم خودم به همه دوستداران و عاشقان سربلندی میهن اسلامیمون تبریک میگم واقعا سوپرایز شدیم و غافلگیر.....فکر کنم از رعد به این طرف دیگه تاکتیک رونمایی عوض شده و شوک آور عمل میکنن...این طرح منحصر بفرد که تجارب طرح ها و پروژه های شفق و اف بی 44 و ....که بعنوان مراحل گذار در این طرح استفاده شدند درش پیداست و دومین نکته اینکه متاسفانه اکثر قریب به اتفاق دوستان سایتهای نظامیمون و مدعی فن!!! اخبار و وقایع پازل چین شده مرتبط با اینگونه طرح ها رو بخوبی رصد نکردند و یا در خاطر نسپردند و مثلا اینکه اخبار رسمی در موارد ساخت شیشه های مخصوص کاکپیتهای جنگنده و بالگرد در کشور و ساخت انواع کامپوزیت و نانو کامپوزیت مورد استفاده در هوا و فضا در کشور و تکنولوژی ساخت اوناع کاناپی و صندلی پران و ساخت تجهیزات الکترونیکی برای مصارف خاص در صا ایران و ساخت رادار آرائه فازی که چند سال پیش مسئولان بلند پایه نظامی کار بر روی اون رو اعلام کردند ولی غالبا باور نکردیم!!!! و اعلام ساخت چند سیمیلاتور جنگنده که جز یکی دو تاش بقیه رسانه ای نشد و پروژه های مرتبط دیگه مثل ساخت انواع ارابه های فرود که همین چند وقت پیش رونمایی شد و .... در کنار سکوت مطلق در مورد پروژه های شفق و اف بی 44 و ....و اعلام چند طرح و پروژه گمراه کننده بجهت امنیت پروژه بزرگ قاهر و همچنین نمایشهای هوشمندانه و گول زننده از تجهیزات و ایونیک آنالوگ برخی تجهیزات که بنده قبلا در سایت دیگه ای با دلایل و مدارک مصور شرح دادم و مطالبی دیگه ای که فعلا هم نمیشه گفت و همه میتونه با این طرح و طرح های دیگه مرتبط باشه، بخوبی مد نظر و تامل جنابان محلل !!! قرار نگرفت!!! جالب اینکه هنوز هم برخی که امید است علی السهو باشه((((البته قطعا بعضی از این " برخی " در منفی بافی و کوبیدن و آیه یاس خوندن تعمد دارند!!!!)))) بازم در اظهارات علی المدعی فنیشون!!! این اخبار و پازل چینی رو نادیده می انگارند!!! که اگر بخوبی در خود این نمونه که قطعا با نمونه عملیاتیش تفاتهایی خواهد داشت و کاملتر خواهد بود و قطعا بلحاظ ملاحظات امنیتی مرحله به مرحله و یحتمل با توجه به شرایط ، رسانه ای خواهد شد دقت کنند العاقل یکفیه بالاشاره........

در ضمن با توجه به ملاحظاتی احتمال نزدیک به قطع تا آینده نزدیک (( و چه بسا تا بحال شده باشه) شاهد تحویل حداقل یک اسکادران ازشون به نیروی هوایی باشیم انشاءالله الرحمان به فضل الهی...

و همچنین بقول اهل فن! موتور این جنگنده با توجه به ماهیت یک جنگنده استیلث با این اوصاف گفته شده در رونمایی و اینکه انشاءالله و شاید!! در آینده هم بخواد سیستم تغییر بردار رانش داشته باشه، موتور آردی 33 کلیموف و جی 85 مناسبش قطعا نیست . لذا به فضل الهی انشاءالله بله....

یا علی مدد


پی نوشت:

تا بیام پست رو بنویسم دو سه صفحه رد شد!!! لذا مجبورم این گلایه رو اضافه کنم!! ظاهرا برخی از عزیزان کما فی السابق همونطور که اعتبار و دانش و آگاهی برخی فرماندهان عالیرتبه نظامیمون رو به کرات متاسفانه و بی توجه به سطح دسترسی و مشاوران فنیشون مشتبه و مخدوش کردند حالا هم به خودشون جسارت میدن و تلویحا رئیس جمهور محترم رو مینوازند!!!! و انگار نه انگار که ایشون هیچ حرفی در خصوص مطالبی که از قبل آگاهی مخصوص نداره بدون اطلاع دقیق و مشاوران خاص اون موضوع مطرح نمیکنه. بعد هی میان میگن : نه رئیس جمهور محترم 1000 ساعت رو فلان نگفت و فلان گفت و ... هی تفسیر میکنن که چه گفت و چه نگفت!!! آقایون رئیس جمهور خوب هم از همه ماها و شماها و خیلی از اون حتی متخصصانی که نظامی هم هستند ولی در طرح نیستند اطلاع داره و اتفاقا مواظبه دقیق و همونطور که هست بگه و واضح هم گفت که نیازی به تفسیر کسی نداره....موفق باشید. یا علی مدد
اما دوستانی که به محدودیت جا برای رادار و تسلیحات اشاره کردند ظاهرا به مطالب و خصوصیاتی که مسئولین محترم و ذیربط در همین مدت کوتاه از رونمایی در رسانه ها گفتند بدرستی التفات نفرمودند! که هم در مورد رادار و هم تسلیحات گفتند در ضمن وقتی همچنین طراحی صورت میگیره که در نوع خودش پیچیده و دقیق باید باشه لزوما برای رادار و تسلیحات بومیش فکر شده مضافا اینکه وقتی کاکپیت نمونه عملیاتی و اصلیش تمام دیجیتال باشه و راداراش هم آرائه فازی ، اون فضایی که مورد نیاز و ماموریت های محوله و تنظیم شده هست رو قطعا داره. گرچه باز ممکنه برخی!! بیایند به جهت شبهه افکنی و ....بگن که شاید براش رادار !! اف 7 رو تعبیه کنن!!! و موشک پی ال چوب!!!! که در اون صورت دیگه همه بخوبی معرف حضور جنابان محلل فنی!!! خواهند شد....

یا علی مدد.

زنده باد تمام کسانیکه برای وطن زحمت میکشند. بخصوص کسانیکه برای مام میهن از جان گذشتند. از دوستان شدیدا عذر میخوام . قرار بود بدون تعصب باشه. و 5-6 سال هم گذشته درمورد قاهر هم در محافل مختلف صحبت بیش از حد شده . اما ....

خوب جناب نجف 47 چه خبر ؟؟؟ الان سال 2018 شده ! از قاهر چه خیر ؟؟؟
فاجعه وقتیه که خود مسئولان مردم رو تحمیق کنند.
تا وقتی در ایران امثال جنابعالی باشند که در عین بی تقوایی دم از تقوا میزنند ایران روی پیشرفت و جنگنده نسل 5 ها را نخواهد دید . حتی نتونستیم جای هواپیمای سقوط شده در یاسوج را پیدا کنیم !

با وقاحت تمام پشت اعتقادات خودتون رو قایم کردید ، فرهنگ ایثار مردم را بجای اعتلا و ابادانی کشور ، خرج خارج کردید .
New Member
پست: 5
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 19 مهر 1388, 2:06 am
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط 135757 »

با سلام
برادر محترمی که آقای ۴۷ رو در مورد جنگنده قاهر خطاب دادید،بنده نه شما رو میشناسم و نه اون آقایی که مخاطب شماست ،میشه بفرمایید چطور بی تقوایی رو از مطالب ایشون رصد کردید و فتوا و خطابه در مورد ایشان نصب فرمودید که امثال ایشان باعث خواری کشور به واسطه دولتمردان بی کفایت و مزدور هستند؟کسی که بر اساس مستندات چندین ساله توجیه مناسبی آورده بی تقواست یا اون کارگذار بی شرفی که راه و ترابری مملکت رو به گند کشیده و دوقورتونیمشم باقیه؟
میشه بفرمایید بین مطلب در مورد قاهر و جعبه سیاه هواپیمای یاسوج چیه؟
قاهر به کوری چشم کسانی که مانند دشمن خونی در این مملکت همه چیز را به بن بست کشاندن،پرواز خواهد کرد و شما و امثال شما چه بخواهید و چه نخواهید این اتفاق خواهد افتاد چه بسا خیلی وقت پیش رخ داده است.
اگر امثال احمدی نژاد در این مملکت بودند کار بجایی نمی‌کشید که موشکهامون روی لانچر غلاف بشن بعدش برامون تجویز برد سیصد کیلومتر بکنن.
بزرگوار قاهر برای نظام مسیله حیثیتی است و مطمین باشید به نتیجه مطلوب خواهد رسید بشرطی که خاینین به وطن در قامت اصلاحات اجازه به سربازان وطن بدهند.
والسلام
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4347
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط Mohammad 1985 »

قاهر پرواز هم کرده تا خیلی بالا هم رفته طوری که محققان مرکز تحقیقات استراتژیک بلند مدت اسراییل آن را رصد کردن بالاترین خطر برای نیروی دریایی هوایی زمینی خودشون در آینده نزدیک اعلام نموده اند این تحقیقات در نسخه ماه می مجله اسراییل نیوز ایرفورس وان درج شده است
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4347
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط Mohammad 1985 »

سارویه نوشته شده:سیستم راداری این جنگنده در کجای اون قررا میگیره؟ و به نظر دوستان چه نو ع سیستمی برای قاهر مناسبتر هستش
میزان بارگزاری مهمات و بیشینه وزن برخاست اون چقدره؟
در بهترین شرایط تولید سالانه قاهر چند فروند میتونه باشه؟

سیستم راداری به دلیل کوچک بودن دماغه در یک طرح انقلابی زیر بالها نصب شده و سالانه در بهترین شرایط بین 16 تا 20 هزار فروند می تونیم تولید کنیم
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Junior Poster
Junior Poster
پست: 134
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 19 شهریور 1387, 2:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 31 بار
سپاس‌های دریافتی: 465 بار

Re: تحلیل علمی و به دور از احساسات جنگنده F-313 یا قاهر

پست توسط sabalan1400 »

Mohammad 1985 نوشته شده:قاهر پرواز هم کرده تا خیلی بالا هم رفته طوری که محققان مرکز تحقیقات استراتژیک بلند مدت اسراییل آن را رصد کردن بالاترین خطر برای نیروی دریایی هوایی زمینی خودشون در آینده نزدیک اعلام نموده اند این تحقیقات در نسخه ماه می مجله اسراییل نیوز ایرفورس وان درج شده است

یادمون نرفته آقایونی که زمان وزارت سردار وحیدی در سال 1390 قاهر رو مسخره می کردن ، بعدتا در دولت دکتر روحانی رفتن و روند تاکسی شدن قاهر رو افتتاح کردن....
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”