چین نخستین نفتکش غول‌پیکر 318 هزار تنی را تحویل ایران داد

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

چین نخستین نفتکش غول‌پیکر 318 هزار تنی را تحویل ایران داد

پست توسط hani1459 »

بولتن نيوز: به نقل از بیزینس ریکوردر، کارخانه کشتی سازی چین نخستین نفتکش غول‌پیکر از 12 نفتکش سفارش داده شده توسط تهران را تحویل داد و ظرفیت انتقال نفت ایران به آسیا افزایش یافت.

به گفته منابع صنعتی، ورود این نفتکش جدید با نام «پاندا» در اوایل ماه اکتبر به خلیج فارس که ظرفیتی برابر با 318 هزار تن دارد توانایی ایران برای حمل نفت و دور زدن تحریم های اروپا را بیش از پیش افزایش می دهد.

این نفتکش غول پیکر محل شرکت «ویاگائوکیائو»، شرکت کشتی‌سازی دولتی چین را در 18 سپتامبر ترک کرد. در ابتدا قرار بود این نفتکش در ماه می تحویل داده شود اما به علت تحریم‌ها ارسال آن با تاخیر روبرو شد. دومین نفتکش با نام «سوِنیِر» در مرحله آزمایش بر روی آب است اما مشخص نیست که چه زمانی فعالیت‌های تجاری خود را آغاز کند.

یک فعال نفتی در سنگاپور گفت: نخستین نفتکش غول‌پیکر ایران در حال حرکت به سوی این کشور است. مشخص نیست که این نفتکش با وجود تحریم‌ها چگونه بیمه خواهد شد اما من مطمئن هستم که ایران راهی پیدا خواهد کرد.

7 نفتکش غول‌پیکر دیگر تا پایان سال جاری میلادی به ایران تحویل داده خواهند شد و 4 نفتکش دیگر نیز تا سال 2013 ساخته خواهد شد که به ایران انعطاف‌پذیری بیشتری برای ذخیره و انتقال نفت خود می‌بخشد.
بولتن نیوز
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1453
تاریخ عضویت: چهارشنبه 26 اسفند 1388, 11:17 am
سپاس‌های ارسالی: 8689 بار
سپاس‌های دریافتی: 13236 بار

Re: چین نخستین نفتکش غول‌پیکر 318 هزار تنی را تحویل ایران دا

پست توسط Java »

hani1459 نوشته شده:
یک فعال نفتی در سنگاپور گفت: نخستین نفتکش غول‌پیکر ایران در حال حرکت به سوی این کشور است. مشخص نیست که این نفتکش با وجود تحریم‌ها چگونه بیمه خواهد شد ...ضمن تشکر از شما بابت ارسال این خبر ... در حال حاضر نفتکش های حامل نفت ایران به دو طریق بیمه میشوند. یا نفتکش ایرانی است که در این صورت ایران خود بیمه نفتکش را به عهده خواهد گرفت. مانند نفت ارسالی ما به چین,هند و کره جنوبی و یا کشور خریدار نفت ,خود اقدام به ارسال نفتکش میکند که در این صورت خودش نیز باید مسیولیت بیمه نفتکش مورد نظر را به عهده بگیرد مانند ژاپن!!!

اما با توجه به اوضاع و احوال حال حاظر بازار نفت تا جایی که بنده اطلاع دارم هم اکنون مشکل خاصی از بابت بیمه نداریم, ضمن اینکه فعلا نفتکش هم به تعداد کافی داریم (هرچند همگی در مالکیت شرکت ملی نفت ایران نیستند و تعدادی بصورت اجاره ای هستند) فعلا مشکل اصلی ما پیدا کردن خریدار است!!! که امیدوارم با آغاز فصل سرما حل شود...
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”