مدير عامل ايران خودرو به عنوان مقصر تصادف پژو 405 شناخته شد

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دوشنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

مدير عامل ايران خودرو به عنوان مقصر تصادف پژو 405 شناخته شد

پست توسط sohrab_poet »

خبرگزاري فارس: سرپرست پليس راه كشور گفت: در پي تصادف ديروز كه در محور مشهد به تربت جام به وقع پيوست، مديرعامل ايران خودرو به علت قصور در ايمني خودرو مقصر حادثه معرفي شد.


سرهنگ سيد هادي هاشمي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس در خصوص چگونگي بروز تصادف در محور مشهد به تربت جام گفت: در ساعت 17 و 45 دقيقه روز پنج‌شنبه در 45 كيلومتري محور مشهد به تربت جام، يك دستگاه تريلر كه از مشهد به سمت تربت‌جام در حركت بود با انحراف به چپ با دودستگاه خودرو پبكان و پژو 405 كه از مسير روبرو در حركت بودند، برخورد كرد كه پس از برخورد، درهاي خودروي پژو قفل شده و اين خودرو دچار حريق مي‌شود.
وي ادامه داد: اين تصادف مي‌توانست يك تصادف جرحي باشد اما به دليل آتش گرفتن خودروي پژو 405 منجر به سوختن 4 نفر از سرنشينان اين خودرو شد كه اين افراد زنده در آتش سوختند.
سرپرست پليس راه كشور خاطر نشان كرد: كارشناسان پليس راه علت اين حادثه را در كروكي، منتسب به راننده كاميون به دليل انحراف به چپ و مديرعامل شركت ايران خودرو به دليل عدم رعايت اصول ايمني و تعلل در ايمني به هنگام ساخت خودروي پژو 405 اعلام كردند.
هاشمي ادامه داد: طي دو هفته اخير سه تصادف در استان هاي كردستان، خراسان شمالي و خراسان جنوبي به وقوع پيوست كه در اين تصادفات خودروهاي پژوه 405 به دليل قفل شدن درها و آتش‌سوزي منجر به كشته شدن 15 نفر شدند كه اين افراد زنده در آتش سوختند.
تصویر
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 250
تاریخ عضویت: جمعه 10 آذر 1385, 11:02 am
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط Don Corleone »

حالا پر روئي آقايون رو ببينيد واقعا آدم نمي دونه چي به اينها بگه بجز اينكه كارشون رو به عدالت الهي واگذاز كنه
اميدوارم همين بلا سر خودشون و خانوادشون بياد تا مزه زنده زنده تو آتيش سوختنو بدونن و بعد بيان اينطور وقيحانه يه چيزي هم طلبكار شن!!!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

در پي اعلام خبر فوت سرنشينان پژو 405 براثر آتش سوزي
ايران خودرو تهديد به شكايت كرد
خبرگزاري فارس: مدير تضمين كيفيت شركت ايران خودرو گفت: بررسي هاي دقيق حاكي از آن است كه علت حادثه سانحه رانندگي محور شيروان و قوچان ناشي از نقص فني پژو 405 نبوده بلكه اين افراد بر اثر شدت تصادف از دنيا رفته اند .
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي ايران خودرو، غلامرضا حاجي خاني مدير تضمين كيفيت شركت ايران خودرو با اعلام اين خبر و ابراز و تاسف از اين حادثه گفت : براساس بررسي كارشناسي و پيگيري انجام شده مشخص گرديد كه افراد متوفي بر اثر شدت تصادف يك دستگاه تريلي ايويكو با پژو 405 فوت كرده اند .
وي افزود : متاسفانه متوفيان تنها به علت بي احتياطي راننده تريلي و انحراف به چپ و بر اثر شدت برخورد خودرو ها با يكديگر در گذشته اند.
اين مقام مسئول تاكيد كرد : شدت برخورد خودرو ها به حدي بود كه آسيب جدي به ناحيه موتور و كابين وارد شده است و با توجه به آثار باقيمانده ، نقص فني موجب حريق نشده است .
وي خاطر نشان ساخت : كارشناسان اعزامي به محل حادثه ، علت حريق را ناشي از عوامل ديگر از جمله آسيب كامل اجزاء مكانيكي خودرو به خصوص شدت تصادف عنوان كردند .
حاجي خاني اظهارداشت : اين در حالي است كه حدود 50 متر تريلي ، خودرو پژو را با خود به جلو كشيده است و اين حادثه بعداز انحراف كاميون به خارج از جاده رخ داده است كه شواهد موجود حاكي است كه سيستم سوخت رساني خودرو پژو مشكلي نداشته است .
مدير تضمين كيفيت شركت ايران خودرو تاكيد كرد : معمولا نتايج اين گونه حوادث بعداز بررسي تيم هاي كار شناسي به طور رسمي اعلام مي شود .
وي تصريح كرد : معلو نيست براساس كدام شواهد و مدارك مستدل ، علت حريق وجود نقص فني عنوان شد در حالي كه خودرو توسط تيم كارشناسي فني بررسي نشده بود .
اين مقام مسئول تاكيد كرد : اعلام رسانه اي خبر آتش سوزي بدون بررسي كارشناسي آسيب جدي بر صنعت خودرو كشور وارد مي كند.
وي تصريح كرد : گروه صنعتي ايران خودرو پيگيري قانوني در قبال انتشار اخبار كذب و اظهار نظر هاي غير واقعي را براي خود محفوظ مي داند
عدم رعايت حقوق يكديگر ريشه همه اختلافات و جنگها

حقيقت چيزي نيست كه نوشته مي شود؛ آن چيزيست كه سعي مي شود پنهان بماند. تولستوي
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”