رونمایی از توربین گازی 4500 اسب بخار ساخت داخل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 556
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 5 آذر 1385, 12:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

رونمایی از توربین گازی 4500 اسب بخار ساخت داخل

پست توسط HASAN BARATY »

       حضور معاون وزیر نفت،    [SIZE=150]نخستین توربین گازی ساخت داخل در اهواز رونمایی شد        نخستین توربین گازی ساخت داخل روز یكشنبه در نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی خوزستان، در اهواز و با حضور 'احمد قلعه بانی'،معاون وزیر نفت و مدیر عامل شركت ملی نفت ایران رونمایی شد.      [External Link Removed for Guests]      
به گزارش ایرنا, این توربین چهار هزار و 500 اسب بخار توان داشته و از 11 مرحله كمپرسور هوا ناحیه سرد و سه مرحله كمپرسور ناحیه داغ برخوردار می باشد.
این توربین بومی شده به دست متخصصان داخلی در به حركت در آوردن كمپرسورهای گازی و پمپ های نفت، همچنین تولید برق در صنایع نفت و گاز كاربرد دارد.
این توربین جدید به همت متخصصان و كارشناسان یك شركت سازنده داخلی با همكاری كارشناسان شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب ساخته شده و مراحل تست های آزمایشگاهی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
مدیر عامل شركت ملی مناطق نفتخیز جنوب، توربین گازی ساخت داخل را نمونه مشابه توربین های 'سولارسنتار' كشور آمریكا دانست كه قدرت آن از سه هزار و 800 اسب بخار به چهار هزار و 500 اسب بخار افزایش یافته است.
'هرمز قلاوند' افزود: خودكفایی در زمینه ساخت توربین های گازی در این شركت از حدود 10 سال پیش كلید خورده و از مراحل قطعه سازی به مرحله ساخت كامل توربین رسیده است.
وی بیان كرد: نمونه خارجی این توربین حدود پنج میلیون دلار قیمت دارد و این در حالی است كه توربین موجود با یك سوم آن قیمت در كشور ساخته شده است.
  
  
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”