نوكيا 6131 NFC با فناوري NFC

در اين بخش مي‌توانيد اطلاعات مفيد و آموزشهاي كاربردي تلفن همراه را بيابيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

نوكيا 6131 NFC با فناوري NFC

پست توسط Mr.Amirhessam »

ايتنا - گوشي نوكيا 6131 NFC با فناوري NFC تنها با يك تماس براي امور پرداخت پول، صدور بليط و مشاركت محلي هميشه با شماست.


اسپوو، فنلاند و لاس وگاس – در چهلمين نمايشگاه الكترونيك كالاهاي مصرفي (CES) در ژانويه 2007، شركت ‌كنندگان با ارائه دادن کارت ورود به سالن نمايشگاه وارد می شوند، جايي كه محل تبادل كارت‌هاي بازرگاني و جمع‌آوري بروشورهاي محصولات است, نوكيا اعلام مي‌كند گوشي تلفن همراه مدل 6131 NFC كه در واقع اولين گوشي كاملاً يكپارچه جهان با فناوري NFC مي باشد را به بازار عرضه خواهد كرد. اين گوشي قادر است با يك تماس كوچك تمام فعاليت‌هايي از قبيل آنچه در اين نمايشگاه رخ مي‌دهد و حتي فراتر از آن را ضبط و ثبت نمايد.

نوكيا 6131 NFC از همان ويژگي‌هاي برجسته از قبيل نازك بودن گوشي برخوردار بوده و علاوه بر آن داراي فناوري NFC نيز مي‌باشد به گونه‌اي كه با يك دكمه تماس گوشي مي‌توان از خدمات متنوعي چون مشاركت اطلاعاتي، ابتكار خدماتي و قابليت پرداخت پول و صدور بليط استفاده نمود.
گذشته از كاربرد كارت‌هاي بدون تماس و برچسب جهت امكان دسترسي و پرداخت‌هاي كوچك، اضافه كردن فناوري NEC به يك گوشي كاملاً مجهز تلفن همراه قابليت‌هاي جديدي به آن مي‌بخشد از جمله افزايش قدرت محاسبه تلفن، دسترسي انترنت بدون سيم و رابطه كاربری.

جوها كوكونن (Juha Kokkonen)، مدير بخش تجارت تلفن همراه نوكيا مي‌گويد: «تلفن 6131 NFC نوكيا كاربردهای بالقوه متعددی در نمايشگاه CES دارد. به جای حمل كارت ورود به نمايشگاه، با يك تماس تلفن همراه مجوز ورود شما صادر مي‌شود. همين كار را مي توان هنگام دسترسي به اطلاعات يك محصول انجام داد به طوری كه نيازی به حمل بروشورهای محصولات با خود در طول نمايشگاه نخواهيد بود.»
وي مي‌افزايد: «در يك نمايشگاه تجاري مانند CES يكي از كاربردهاي مورد دلخواه استفاده از كارت‌های بازرگانی با فناوری NFC مي‌باشد. به جاي آنكه همراه با كيسه‌ای پر از كارت‌هاي بازرگانی كه مجبور هستيد آنها را اسكن نموده يا اطلاعات آن را از طريق تايپ دستي وارد كامپيوتر نماييد، با يك تماس كليه‌ اطلاعات كارت را مي‌توانيد وارد تلفن‌همراه خود نماييد.»

با تماس یک انگشت بر روی صفحه میتوانید از تمامی مشخصات یک محصول ارائه شده در نمایشگاه آگاه شوید با فناوری NFC اين امكان را به كاربران مي‌دهد تا از يك تجربه محاوره‌ای كامل بهره ‌مند شوید. همچنین میتوانید يك فايل صوتی بازكنید و محتوای جديد را به طور مستقيم به گوشي تلفن منتقل نمايد.
علاوه بر آن، يك لايه اضافي امنيتی به هنگام پرداخت غيرحضوری فعال مي‌شود به طوری كه گوشی تلفن را می‌توان به گونه‌ای تنظيم نمود كه پس از صدور مجوز صريح انجام معامله توسط كاربر از طريق كلمه عبور پرداخت انجام گيرد. اين سيستم برخلاف كارت يا برچسب كه مي‌تواند توسط هركسي كه آن را در اختيار قرار دارد مورد استفاده قرار گيرد، از ايمني بيشتري برخوردار است.

همراه با ويژگي‌هاي NFC ، گوشي نوكيا 6131 NFC داراي ويژگي‌هاي متعددمانند اتصال بي‌سيم كه امروزه هركسي به دنبال آن است. دستگاه پخش موسيقي ديجيتال داخلی با پشتيباني كارت ميكرو SD و راديوي استريوی اف ام يك دوربين 3/1 مگا پيكسل شامل يك دگمه دوربين اختصاصي و زوم ديجيتال ×8 امكان گرفتن تصاوير و شريك شدن آنها را به راحتي فراهم مي‌كند. فناوري بدون سيم بلوتوث ارتباط راحت با گزينه‌های متعدد.

نوكيا 6131 NFC قرار است در سه ماهه اول سال 2007 با قيمت تقريبي 340 دلار (260 يورو) بدون احتساب ماليات و يارانه در بازارهاي منتخب ارائه گردد.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
ارسال پست

بازگشت به “مطالب كاربردي تلفن همراه”