اولین کامیون 700 تنی غول پیکر کاملا اتوماتیک دنیا را تولید شد!!

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 112 بار
سپاس‌های دریافتی: 327 بار
تماس:

اولین کامیون 700 تنی غول پیکر کاملا اتوماتیک دنیا را تولید شد!!

پست توسط H@med »

اولین کامیون 700 تنی غول پیکر کاملا اتوماتیک دنیا را تولید کرد. 

تصویر 

Gearheadهای دانشگاه کارنگی ملون در یک برنامه همکاری با کاترپیلار، بزرگترین کامیون روباتیک دنیا را ساختند. این هیولای 700 تنی توانایی جابجایی 240 تن بار را دارد. اگر تصور این مقدار بار برایتان مشکل است، این میزان برابر با وزن 33 فیل نر بالغ آفریقایی است.
این کامیون به طور کامل بدون راننده کار می کند و در بخشی از سیستم حمل و نقل خودکار کاترپیلار که توسط غول معدنی جهان -شرکت بیلیتون بی اچ پی - طراحی شده است، به کار گرفته شده است. البته گروه کاری دانشگاه کارنگی ملون موظف شده اند که نرم افزار راننده خودکارشان را برای ماشین های غول پیکر مورد استفاده توسط DARPA نیز توسعه دهند.

منبع : [External Link Removed for Guests]

Gearhead: دوچرخه سواری که بیشتر از آنکه وقتش را صرف لذت از سواری و یا دیدن مناظر افراد کند، وقتش را برای افزودن اسباب و ادوات (زلم زیمبو) دوچرخه می گذارد! ( یک اصطلاح عامیانه انگلیسی)

DARPA : آژانس پروژه های تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (Defense Advanced Research Projects Agency)
[External Link Removed for Guests]
   آموزش شارژ کارتریج و تعمیر انواع    (راهنمای تعمیر لپ تاپ و پرینتر ، ...)

[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 24 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار
تماس:

پست توسط hajahmadi mohammad »

من چند بار از طرق مختلف براي بازديد به معدن مس سرچشمه که از بزرگترين معادن رو باز مس دنياست رفتم(فکر کنم تو دنيا دومي باشه).
اونجا يه کاميونهايي هست که از لحاظ شکل ظاهري و اندازه کاملآ با اين غول بالا مشابهت دارند. فکر کنم بهشون ميگفتند وابکو يا يه همچين چيزايي . به ما گفتند اين کاميون ها در هر سري بارگيري با 6 تا از بيلهاي بيل مکانيکي پر ميشند که هر بيل 20تن سنگ توي خودش داره يعني اون کاميونها در مجموع 120تن سنگ رو جابه جا ميکنند.
اون زمان من از تعجب شاخ در آوردم اما حالا فهميدم ظاهرآ يه کم عجله کردم :-o :-O
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”