بمباران از فاصله 8000 مايلي هدف

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

بمباران از فاصله 8000 مايلي هدف

پست توسط Shahryar »

   از فاصله 8000 مايلي هدف   

اسکادران جدید نیروی هوائی انگلیس عملیات بمباران دقیق مراکز طالبان بر فرار افغانستان را انجام میدهد ولی هیچگدام از این خلبانان از زمین بلند نمیشوند. در عوض خلبانان اسکادران 39 با کنترل از راه دور در یک اتاق تاریک واقع در صحرای نوادا یا به عبارتی 8000 مایل دورتر از منطقه عملیاتی (آسمان افغانستان) هدایت عملیات پرواز - شناسائی و بمباران را به عهده دارند. خلبانان هدایت عملیات هواپیماهای MQ-9 Reaper را توسط ویدئو به عهده دارند و هم زمان با کنترلرهای زمین در افغانستان هم در تماس میباشند.

 تصویر 
  Jeffrey فرمانده اسکادران جدید معتقد است که هدایت عملیات
اسکادران جدید به هیچ عنوان برای خلبانان آموزش دیده گزینه راحتی  


هواپیماهای MQ-9 Reaper قادر به حمل 4 فروند موشک ضد تانک Hellfire و 2 بمب 500lb میباشند که نیروی هوائی انگلیس درصدد استفاده از آنها بر علیه مواضع طالبان برآمده است. به جای به خطر افتادن جان خلبانان برفراز مناطق جنگی- خلبانان اسکادران 39 قادر هستند تا اتاق هدایت و کنترل پرواز را در میانه پرواز ترک کرده - قهوه بخورند- ورزش کنند- کتاب بخوانند یا تلفنی با همسرشان در پاسگاه نزدیک Las Vegas صحبت کنند !

 تصویر 
  کاکپیت Reaper- فرمانده انگلیسی Andy Jeffrey
در کنار کلنل آمریکائی Jon Green در Creech پایگاه نیروی هوائی آمریکا واقع در  


یک خلبان آمریکائی حتی اضافه میکند که وی پایگاه خود را در وقفه بوجود آمده جهت تعویض شیفت ترک کرده تا بتواند فرزند خود را از مدرسه بردارد ! با اینحال فرمانده اسکادران Andy Jeffrey معتقد است که انها کار آسانی پیش روی ندارند. وی می افزاید ما تمام آنچه که برای هر عملیات هوائی نظامی لازم است را انجام میدهیم. آنها از خلبانان مجرب جنگی استفاده میکنند و تمام دستوراتی که در پرواز با هاریر و تایفون انجام میدادند در اینجا هم صدق میکند. اگر سرما خورده اید پس پرواز هم نکنید حتی روی زمین !

اسکادران ، مجهز به دو فروند Reaper است که از آمریکا به ارزش 6 میلیون پاوند (هرکدام) خریداری شده است.

 تصویر 
  Reaper شش میلیون پاوندی در حالت فول  

هوایماهای توربو - پراپ در ابعاد یک جت تجاری متوسط میباشند : 66ft فاصله دو نوک بال- حداکثر سرعت 250mph و قابلیت ماندگاری 24 ساعت در هوا در ارتفاع 25,000ft. نیروی هوائی انگلیس نمونه های کوچکتر و قدیمیتری از Predator های متعلق به نیروی هوائی آمریکا را به پرواز دراورده است. کاکپیت Reaper مشابه جنگنده های روز نیست و خلاصه شده تر است ، همچنین فاقد سیستمهای الکترونیکی هشدار دهنده موشکی است. Reaper از پایگاه قندهار توسط تیم محلی هدایت کننده انگلیسی- آمریکائی به پرواز درمیایند و پس از گذشت 30 دقیقه توسط هدایت ماهواره ای عمل هدایت از Creech صورت میپذیرد و بلافاصله خدمه پرواز تصاویر را در ویدئو- اسکرین خود خواهند دید.

کلنل Greene خلبان سابق F-16 معتقد است که هدایت Reaper ها بسیار شبیه یک جنگنده تمام عیار است ولی نمیتوان احساس بودن در کاکپیت را داشت. نیروی هوائی انگلیس می باید دارای 3 فروند Reaper در افغانستان باشد ولی یک فروند آن در مناطق تحت تسلط طالبان چندی پیش سقوط کرد . نیروهای وِیژه انگلیسی تجهیزات حساس آن را در طی یک عملیات هلی بورن نابود کردند. شواهد نشاندهنده ان است که طالبان دارای سه کارگاه ساخت هواپیماهای هدایت شونده در مرز افغانستان- پاکستان است و بسیار علاقمند است تا اطلاعات حساس آن را بدست آورد. همچنین Hezbollah شش فروند هواپیماهی هدایت شونده را برفراز اسرائیل به پرواز درآورده است. نیروهای اسرائیلی همچنین هواپیماهای هدایت شونده بسیار کوچک حامل مواد منفجره را بدست آورده اند.

جنگنده چند منظوره Typhoon قیمتی بالغ بر 65 میلیون پاوند دارد یعنی قیمتی معادل بیش از 10 فروند Reaper و تجهيزات زمینی آن.


mail on line
5 جولای 2008
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Moderator
Moderator
پست: 280
تاریخ عضویت: چهارشنبه 5 دی 1386, 1:07 pm
سپاس‌های ارسالی: 6304 بار
سپاس‌های دریافتی: 1753 بار
تماس:

Re: بمباران از فاصله 8000 مايلي هدف

پست توسط hamed_713 »

انتظارات از عملیاتهای پرنده های بدون سرنشین هر وز بیش از روز پیش و به سرعت در حال افزایش است. به طوری که ایجاد مزاحمت های الکترونیکی ، اخلال در ارتباطات، استفاده از قناوری امواج الکترو مغناطیس برای عکسبرداری هوایی و جمع آوری و شنود اطلاعات محرمانه دشمن از جمله مهمترین ماموریتهای پرنده های بدون سرنشین می باشد.

ایالات متحده علاقه مند است که بالاترین رتبه را در بین کشورهای دارای فناوری پرنده های بی سرنشین داشته باشد.پنتاگون در طرحهای آینده خود در نظر دارد تا با استفاده از پرنده های بی سرنشین الحاقی که توسط پرنده های بی سرنشین بزرگتر حمل می گردند، دفاع هوایی هوشمندی را ایجاد نماید.این پرنده ها قادر خواهند بود که جنگهای الکترونیک به راه بیندازند و هرگونه تهدیدی را خنثی نمایند. برنامه ریزیها در این عرصه به صورت بلند مدت مدون شده و در آینده ( تا سال 2030) شاهد پیچیدگیهای بیشتری در عرصه پرنده های بی سرنشین خواهیم بود.
اي ايران
اي سرزمين خوبيها

[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: بمباران از فاصله 8000 مايلي هدف

پست توسط Shahryar »

تصویر


تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

پایگاه هوائی Creech در نوادا. نیروی هوائی آمریکا دارای 120 فروند هواپیمای بدون سرنشین میباشد.


منبع:

July 5, 2009
The Christian Science Monitor
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
New Member
پست: 18
تاریخ عضویت: جمعه 4 مرداد 1387, 4:17 pm
سپاس‌های ارسالی: 53 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار

Re: بمباران از فاصله 8000 مايلي هدف

پست توسط APQ120 »

چنین Hezbollah شش فروند هواپیماهی هدایت شونده را برفراز اسرائیل به پرواز درآورده است. نیروهای اسرائیلی همچنین هواپیماهای هدایت شونده بسیار کوچک حامل مواد منفجره را بدست آورده اند.


هواپیمای سرنگون شده حزب الله لبنان در منطقه ای در شمال شهر حیفا (شمال اسرائیل)
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 27
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 اردیبهشت 1388, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 4974 بار
سپاس‌های دریافتی: 175 بار

Re: بمباران از فاصله 8000 مايلي هدف

پست توسط ARSAM 88 »

با سلام
کسی از RCS این پرندها اطلاعی داره ؟؟؟؟؟؟
در ضمن اگر زحمتی نیست ؛ پدافند ایران را در مقابله با این سری از هواپیماهای بدون سرنشین ارزیابی بفرمایید ....... با سپاس
سعديا مرد نكونام نميرد هرگز ******[COLOR=#953734] مرده آنست كه نامش به نكويي نبرند 
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3101
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 22 بهمن 1385, 4:25 pm
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21366 بار

Re: بمباران از فاصله 8000 مايلي هدف

پست توسط SAMAN »

امروز به به خاطر شنیدن خبر درناک سقوط هواپیمای مسافر بری اصلا رمقی ندارم! ولی این مطلب رو دیدم یه سوالی برام پیش اومد؟

Shahryar:
در عوض خلبانان اسکادران 39 با کنترل ازراه دور در یک اتاق تاریک واقع در صحرای نوادا یا به عبارتی 8000 مایلدورتر از منطقه عملیاتی (آسمان افغانستان) هدایت عملیات پرواز - شناسائی وبمباران را به عهده دارند.

حداکثر سرعت 250mph و قابلیت ماندگاری 24 ساعت در هوا در ارتفاع 25,000ft


اگر این هواپیما بتونه تا 8000 مایل از پایگاه خودش دور بشه, اگر با حداکثر سرعتش یعنی 250 مایل حرکت کنه , طبق اینکه می تونه فقط 24 ساعت در هوا بمونه اگر 24 را در 250 مایل ضرب کنیم به عدد 6000 مایل می رسیم!!

پس یا ماندگاری بیشتری در هوا داره یا سرعتش بیشتره یا از فاصله نزدیکتری به پرواز در میاد! حالا می خواستم بدونم جریانش چطوریه؟

و یه سوال دیگه: سقف پروازی 25000 پا یا کمی بیشتر از 7 کیلومتر اصلا جالب نیست! تنها شانس نجاتش داشتن ECM قوی هست. آیا این پرنده ها از ECM قوی تر از مثلا همین EF-2000 ها بر خوردار هستند؟ اگر این طور نیست پس خرید EF-2000 یا هر چیز دیگه به صرفه تره!

فقط مزیت این RPV ها نجات جان خلبانان هست نه چیز دیگه/
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

Re: بمباران از فاصله 8000 مايلي هدف

پست توسط Shahryar »

SAMAN نوشته شده:اگر این هواپیما بتونه تا 8000 مایل از پایگاه خودش دور بشه, اگر با حداکثر سرعتش یعنی 250 مایل حرکت کنه , طبق اینکه می تونه فقط 24 ساعت در هوا بمونه اگر 24 را در 250 مایل ضرب کنیم به عدد 6000 مایل می رسیم!!

پس یا ماندگاری بیشتری در هوا داره یا سرعتش بیشتره یا از فاصله نزدیکتری به پرواز در میاد! حالا می خواستم بدونم جریانش چطوریه؟[HIGHLIGHT=#4f81bd] [COLOR=#1f497d]Reaper از پایگاه قندهار توسط تیم محلی هدایت کننده انگلیسی- آمریکائی به پرواز درمیایند و پس از گذشت 30 دقیقه توسط هدایت ماهواره ای عمل هدایت از Creech صورت میپذیرد و بلافاصله خدمه پرواز تصاویر را در ویدئو- اسکرین خود خواهند دید.   
 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي نظامي”