اعتراض ناظر AFC به شعار "خلیج فارس"

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 18 مرداد 1386, 11:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

اعتراض ناظر AFC به شعار "خلیج فارس"

پست توسط حسن2568 »

 [External Link Removed for Guests]  ابتدا مسئولان باشگاه ذوب آهن میزبان این دیدار را تهدید کرد در صورتی که این بنر را جمع نکنید از سوی AFC جریمه خواهید شد که اصغر دلیلی با بیان اینکه جریمه می دهیم اما بنر "خلیج همیشه فارس" را برنمی داریم پاسخ ناظر اردنی را داد. : در حالی که در بازی العین و سپاهان، نوشته ای با عنوان "خلیج ع ر ب ی" در ورزشگاه نصب شده بود ناظر دیدار تیمهای ذوب آهن و الاتحاد به نصب پارچه ای با شعار "خلیج همیشه فارس" در ورزشگاه فولادشهر اعتراض و این بازی را تا برداشته شدن این پارچه نوشته از جریان انداخت.

پیش از آغاز مسابقه عصر امروز چهارشنبه تیم‌های ذوب آهن ایران و الاتحاد عربستان، تماشاگران ایرانی بنری زیبا که روی آن جمله "خلیج همیشه فارس" نوشته شده بود را در ضلع شمال شرقی ورزشگاه فولادشهر نصب کرده بودند که این مسئله با اعتراض "منعم فکوری" ناظر اردنی این دیدار همراه شد.

وی ابتدا مسئولان باشگاه ذوب آهن میزبان این دیدار را تهدید کرد در صورتی که این بنر را جمع نکنید از سوی AFC جریمه خواهید شد که اصغر دلیلی با بیان اینکه جریمه می دهیم اما بنر "خلیج همیشه فارس" را برنمی داریم پاسخ ناظر اردنی را داد.

البته این ناظر اردنی پس از دقایقی سکوت اجازه داد بازی آغاز شود اما با اضافه شدن بنرهایی که در آن تماشاگران ایرانی از "خلیج همیشه فارس" حمایت کرده بودند منعم فکوری پس از گذشت 8 دقیقه از بازی، ناگهان مسابقه را قطع و اعلام کرد تا زمانی که این بنرها جمع نشود بازی را ادامه نخواهد داد. این مسئله باعث شد مسئولان برگزاری مسابقه بالاجبار بنرها را جمع کنند ولی در پاسخ به این اتفاق تماشاگران حاضر در ورزشگاه با شعار "خلیج همیشه فارس" به اقدام این ناظر اردنی اعتراض کردند.

در دیدار سه شنبه شب تیم‌های العین امارات و سپاهان اصفهان، بنر "خلیج ع ر ب ی" در ورزشگاه نصب شده بود اما ناظر آن مسابقه به این مسئله توجه نکرد.

[url]http://www.asriran.com/fa/news/111340/اعتراض-ناظر-afc-به-شعار-خلیج-فارس[/url]

 
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 تیر 1388, 2:26 am
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: اعتراض ناظر AFC به شعار "خلیج فارس"

پست توسط HITMAN_KU »

بدبخت اردنی برو *** بخور خاک تو اون سرت که اسم مملکتت هاشمی فامیلیه یک خانواد است
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 191
تاریخ عضویت: جمعه 28 فروردین 1388, 9:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 870 بار
سپاس‌های دریافتی: 695 بار

Re: اعتراض ناظر AFC به شعار "خلیج فارس"

پست توسط atlantik »

رئیس كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال، امروز در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر، درباره اقدام ناظر اردنی در متوقف كردن بازی ذوب آهن با الاتحاد عربستان، و همچنین نصب بنرهایی با نام مجعول برای خلیج فارس در بازی سپاهان با العین در امارات، گفت: قوانینی در فیفا وجود دارد كه اجازه تبلیغات سیاسی، قومی و مذهبی را به تیم ها نمی دهد؛ با وجود این فدراسیون فوتبال در نامه ای به كنفدراسیون فوتبال آسیا، به رفتار دوگانه این نهاد در قبال ایران و دیگر كشورها اعتراض كرده است.

عباس ترابیان ادامه داد: یك ناظر عرب ای . اف .سی، این چنین برخورد می كند و بازی را به علت وجود بنرهایی كه به حق نام خلیج فارس روی آنها نوشته شده بود، متوقف می كند و ناظر دیگر به استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس هیچ توجهی نمی كند و تلویزیون امارات هم بارها این صحنه را نشان می دهد، ولی از طرف كنفدراسیون فوتبال آسیا، واكنشی دیده نمی شود.

این مقام مسئول در فدراسیون فوتبال تصریح كرد: یك ناظر عرب دیگر به راحتی از این صحنه عبور می كند و دیگری اینچنین بازی را متوقف می كند. نامه ای درباره این موضوع به كنفدراسیون آسیا نوشته شده است و این نهاد باید پاسخگوی ما باشد.

رئیس كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال تاكید كرد: اگر هم ای اف سی پاسخ مناسبی به ما ندهد، به فیفا شكایت می كنیم.
[FONT=Courier New]من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند  [FONT=Courier New][COLOR=#7030a0]چون   "پ" ندارد!   

[FONT=Microsoft Sans Serif]دکتر علی  
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”