آشنایی با سیستم خمپاره انداز متحرک ams

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تسليحات سنگين و توپخانه‌اي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 145
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 5 آبان 1387, 1:18 am
محل اقامت: Bushehr
سپاس‌های ارسالی: 2383 بار
سپاس‌های دریافتی: 1119 بار
تماس:

آشنایی با سیستم خمپاره انداز متحرک ams

پست توسط M.Lawyer »

[External Link Removed for Guests]

سیستم خمپاره انداز متحرک AMS توسط دو شرکت Royal Ordnance و Delco Systems در سال 1985 و به منظور پشتیبانی آتش از واحد های نیروی زمینی طراحی شد. در اولین نمونه آن که در سال 1986 نفربر M113 به عنوان شاسی انتخاب شد ولی در سال 1995 و با نهایی شدن ساخت آن از نفربر Piranha با پیکره بندی 8*8 به عنوان شاسی استفاده شد.از جمله کاربران این خمپاره انداز امریکا ( با استفاده از نفربر LAV-25 به عنوان شاسی) و عربستان سعودی هستند که عربستان تعداد 73 دستگاه از آن را در اختیار دارد همچنین استرالیا نیز برای آزمایش قابلیت ها نمونه ای از آن را در اختیار دارد هر چند که تا امروز سفارشی از سوی این کشور به کارخانه سازنده ارائه نشده.
از این سیستم می توان هم در نقش هویتزر و هم در نقش خمپاره انداز استفاده کرد. این خمپاره انداز 120 میلیمتری امکان آتش به صورت مستقیم وغیر مستقیم را دارد که در حالت مستقیم این خودرو می تواند با استفاده از گلول های هدایت شونده STRIX (8 کیلومتر برد و قدرت نفوذ 700 میلیمتر) با سایر خودروهای زرهی دشمن نیز درگیر شود. این خمپاره انداز از خمپاره های متفاوتی نیز استفاده میکند که ترکشزا و انفجاری شدید (HIGH EXPLOSIVE FRAG) ، دودزا ، آتشزا (INCENDIARY) و خوشه ای را شامل میشود.

[External Link Removed for Guests]


نرخ آتش این سیستم نیز 8 گلوله در دقیقه بوده و به صورت مستمر تا 4 دقیقه قادر به شلیک است . این خمپاره انداز به سیستم کنترل آتش پیشرفته Delco مجهز است که از سیستم مکان یاب جهانی استفاده میکند همچنین دارای زرهی است که در برابر گلوله تیربار های سنگین ، ترکش خمپاره و گلوله توپ از خدمه محافظت میکند.این سیستم دوزیست بوده و نیروی لازم برای حرکت در آب را از دو پیشرانه واترجت تامین میکند و پیشرانه اصلی نیز مدل Detroit Diesel 6V-53T با حداکثر توان 275 اسب بخار است.این سیستم دارای 4 خدمه میباشد که عبارتند از : فرمانده ، راننده ، مسئول بارگذاری و مسئول تسلیحات.

مشخصات :
کشور سازنده : انگلستان
شرکت های سازنده : Royal Ordnance و Delco Systems
خدمه : 4 نفر
وزن : 15 تن
طول : 6.39 متر
عرض :2.45 متر
ارتفاع : 2.7 متر
کالیبر : 120 میلیمتری
وزن گلول ها : 13.3 الی 13.8 کیلوگرم
حداکثر برد خمپاره : 6.5 الی 12 کیلومتر
نرخ آتش : 8 گلوله در دقیقه
جابه جایی عمودی لوله : از منفی 5 درجه الی مثبت 80 درجه
ظرفیت گلوله : 40 عدد
پیشرانه : دیزل مدل Detroit Diesel 6V-53T با حداکثر توان 275 اسب بخار
حداکثر سرعت جاده ای : 100 کیلومتر
حداکثر سرعت در آب : 10 کیلومتر
برد : 670 کیلومتر
قابلیت های حرکتی :
شیب : %60
شیب جانبی : %30
گام عمودی : 0.6 متر

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
 The Glory and Greatness of a Man Depends on Three Things ... Good Speech*Good Idea*Good Deed [External Link Removed for Guests]


 
 
 
 
ارسال پست

بازگشت به “تسليحات سنگين و توپخانه‌اي”