استیو جابز از ریاست Apple استعفا داد !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

استیو جابز از ریاست Apple استعفا داد !

پست توسط cheka »

تصویر

استیو جابز ، افسانه ی دره ی سیلیکون و مدیر عامل شرکت الکترونیکی Apple که 14 سال است در این سمت فعالیت میکند ، امروز در یک اقدام غیر مترقبه استعفای خود را از سمت مدیر عاملی اعلام کرد . این خبری بود که توانست پس از روزها اشغال تیتر اول خبرگزاری توسط اخبار جنگ داخلی لیبی ، در عرض چند ساعت به تیتر اول خبرگزاری های جهان تبدیل شود .

بدون شک برای طرفداران شرکت Apple که خالق محصولات خلاقانه و انقلابی مثل آیفون ، آی پد ، آی پاد و ... است ، خبر استعفای غیر منتظره ی استیو جابز ، تکان دهنده و غم انگیز خواهد بود . در ساعات اولیه پس از این خبر ، سهام شرکت Apple سقوط 7 درصدی را تجربه کرد .

هنوز دلیل رسمی استعفای جابز که به تایید هیئت مدیره ی شرکت Apple رسیده اعلام نشده اما تشدید سرطان وی یکی از عوامل احتمالی برای استعفای وی محسوب میشود . وی از 17 ژانویه امسال به دلیل احتمالی تشدید سرطان تحت مداوا قرار داشت و تنها در مارس برای معرفی نسخه ی جدید تبلت IPAD و حضور در ضیافت شام مدیران شرکتهای دره سیلیکون توسط باراک اوباما ، رییس جمهور آمریکا ، در انظار عمومی ظاهر شد .

استیو جابز در سال 1970 با کمک شریک خود ، استیو وزنیاک ، شرکت اپل را در گاراژ منزل خود تاسیس کرد . این شرکت گسترش یافت و بزودی اولین کامپیوتر خود موسوم به Apple 1 را تولید کرد . اما محصول بعدی این شرکت بنام Apple II که یک کامپیوتر پیشرفته بود جایگاه Apple را به عنوان یکی شرکتهای مطرح کامپیوترسازی را تثبیت کرد .

تصویر

در 1985 و به دنبال تنش در روابط جابز و مدیران داخلی شرکت اپل ، استیو جابز از این شرکت کنار رفت و شرکتی بنام Next تاسیس کرد . هشدار کارشناسان ، مدیران اپل را متقاعد کرد تا جابز را قبل از تبدیل به یک رقیب قدرتمند برای این شرکت ، دوباره جذب کنند . او بعدا "مدیر عامل موقت" شرکت Apple گردید و در سال 2000 ، کلمه ی "موقت" از عنوان وی حذف شد .

متن نامه ی استعفای استیو جابز بدین شرح است :

"هیئت مدیران و اعضای شرکت Apple

من همیشه گفته ام که اگر روزی فرا برسد که من دیگر نتوانم وظایف و انتظاراتی که از من به عنوان مدیر اجرایی شرکت Apple میرود انجام دهم ، پیش از همه با شما در میان خواهم گذاشت . متاسفانه ، آن روز فرا رسیده است .

من از سمت مدیر عامل اجرایی شرکت اپل استعفا میدهم و مایلم ، اگر هیئت مدیره بپذیرد ، بعنوان یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت به کارم ادامه دهم .

من همچنین قویا انتصاب تیم هوک ، مدیر عملیاتی شرکت اپل را به عنوان مدیر عامل اجرایی بعدی این شرکت پیشنهاد میکنم .

معتقدم روشن ترین روزهای خلاقیت و نو آوری شرکت اپل روزهای پیش روی ما هستند و من به جلو نگاه میکنم و در سمت جدیدم به پیشرفت این شرکت کمک خواهم کرد.

من بهترین دوستان زندگی ام را در شرکت اپل پیدا کردم و از همه ی شما برای اینکه در کنارتان فعالیت کردم ، متشکرم"

طبق گزارشات ، تیم هوک به عنوان مدیر عامل اجرایی جدید شرکت Apple پذیرفته شده است .

منبع : [External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: استیو جابز از ریاست Apple استعفا داد !

پست توسط ASHKAN95 »

سلام کامران جان
دستت درد نکنه واسه تاپیک.
بنظر من دیگه اپل میشه یه شرکت دسته چندمی.باز جای شکرش باقیه که گفته در هیئت مدیره میمونه.
خودمونیم ولی هیشکی عمو استیو نمیشه :x
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

پست توسط Ruozbeh »

ASHKAN95 نوشته شده:دستت درد نکنه واسه تاپیک.
بنظر من دیگه اپل میشه یه شرکت دسته چندمی.باز جای شکرش باقیه که گفته در هیئت مدیره میمونه.

شما نظرت رو برای خودت نگه دار کلا!!
شرکت های تراز اول بین المللی وابسته به شخص نیستن که با رفتنش از رتبه ی یک بودن بیان دسته چندمی بشن!
همه جا که کشور گل و بلبل خودمون نیست!
اگر شرکت های بزرگ وابسته به شخص بودند الآن مایکروسافت هم با رفتن گیتس دسته چندمی میشد!
ولی دیدید که با رفتنش مایکروسافت توانست خودش رو نگه داره ویندوز سون و ویندوز فون رو عرضه کنه!
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط ASHKAN95 »

بهتر نیست یکم بهتر صحبت کنید؟!!

راجع به شرکت اپل تحقیق کنید،متوجه حرف من خواهید شد.وقتی مایکروسافت و IBM در دهه های 80 و 90 کاری کرده بودند که اپل تقریبا 80% نابود شده بود،همین شخص نجاتش داد و به جایی که میبینید رسوند.

لطفا قبل از گفتن حرفی و صحبت کردن با این لحن توهین امیز تحقیق کنید

موفق باشید
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

پست توسط cheka »

Ruozbeh نوشته شده:
ASHKAN95 نوشته شده:دستت درد نکنه واسه تاپیک.

شما نظرت رو برای خودت نگه دار کلا!!
شرکت های تراز اول بین المللی وابسته به شخص نیستن که با رفتنش از رتبه ی یک بودن بیان دسته چندمی بشن!
همه جا که کشور گل و بلبل خودمون نیست!
اگر شرکت های بزرگ وابسته به شخص بودند الآن مایکروسافت هم با رفتن گیتس دسته چندمی میشد!
ولی دیدید که با رفتنش مایکروسافت توانست خودش رو نگه داره ویندوز سون و ویندوز فون رو عرضه کنه!

البته به نظر خود من Apple هم داره کم کم به سیستم مدیریت پشت پرده ای مایکروسافت متمایل میشه ، استیو جابز یه مغز استراتژی واقعیه و حیفه که وقتش رو صرف کارهای اجرایی این شرکت بکنه ، واسه همین شرکتها معمولا این مغزها رو با افراد اجرایی عوض میکنند که کسایی مثل استیو جابز و بیل گیتس (یا حتی فیدل کاسترو در کوبا !تصویر) آسوده از امور اجرایی شرکت به فکر استراتژی بلند مدت شرکت باشند . الان هم هم بیل گیتس جز هیئت مدیره ی مایکروسافته هم استیو جابز جز هیئت مدیره ی اپل میشه .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
New Member
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 36 بار

پست توسط Reznov »

سکان اپل که یکی از بزرگترین بنیان گزاران تکنولوژی های پیشرفته کامپیوتریست قرار است پس از استیو جابز به دست مدیر ارشدش "تیم کوک" هدایت شود.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 150 بار
سپاس‌های دریافتی: 861 بار

پست توسط pckho0r »

نمیدونم چرا همه شرکت های بزرگ دنیا ادعا می کنن که بنیان گزارشون برای اولین بار تو گاراژ خونشون با دوستش شرکت رو تاسیس کرد!!!!!!
این قضیه گاراژ چیه ؟؟!!!

احتمالآ بقیه عمرشو میخواد بره سواحل هاوایی یا تو یه جزیره خوش اب و هوا کیف و حالشو بکنه
Captain
Captain
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط ASHKAN95 »

pckho0r نوشته شده:نمیدونم چرا همه شرکت های بزرگ دنیا ادعا می کنن که بنیان گزارشون برای اولین بار تو گاراژ خونشون با دوستش شرکت رو تاسیس کرد!!!!!!
این قضیه گاراژ چیه ؟؟!!!

احتمالآ بقیه عمرشو میخواد بره سواحل هاوایی یا تو یه جزیره خوش اب و هوا کیف و حالشو بکنه

سلام

دوست عزیز همشون نه.فقط اپل و مایکروسافت تصویر

نوکیا و سونی و IBM و دل و .... از زمین خاکی شروع کردن.این دوتا بالایی باباشون مایه دار بودن گاراژ رو داده بودن بهشون. تصویر

(کلا پست شوخی بود،خواستم جو عوض شه تصویر)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6698 بار
سپاس‌های دریافتی: 12083 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

خب چون تو گاراژ تاسیس شدن دیگه !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”