آشنايي با سپر دفاع ضدموشکي اسرائيل: Arrow

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به هوا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا, abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 فروردین 1385, 1:49 am

پست توسط Ramin31 » چهار شنبه 3 خرداد 1385, 11:23 pm

فکرمیکنم با شهاب3و4 این حرفا نمیشه اسرائیل نابود کرد :grin: :?
خیلی ممنونم خیلی جالب بود :smile:

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4112
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4317 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » سه شنبه 23 خرداد 1385, 5:42 pm

آمريكا و اسرائيل همكاري‌شان در زمينه‌ دفاع موشكي را عليه ايران افزايش مي‌دهند

روزنامه‌ي اورشليم پست نوشت، آمريكا براي روبه‌رو شدن با آنچه تهديد احتمالي حمله از جانب ايران مي‌داند، فعاليت دفاع موشكي‌اش را تشديد كرده است.

اين روزنامه‌ي چاپ اسرائيل ادامه داد: پنتاگون بر روي ساخت اولين پايگاه دفاع موشكي در اروپا كار مي‌كند و فعالانه از ارتقاي سيستم ضد موشك "آرو" اسراييل حمايت مي‌كند.

اين گزارش افزود: براساس گزارش ديفنس نيوز، آمريكا و اسراييل در ماه‌هاي اخير در راستاي رويارويي با تهديد حملهء موشكي ايران همكاري‌شان را افزايش داده‌اند.

اورشليم پست ادامه داد: آژانس دفاع موشكي آمريكا از كنگره 77 ميليون دلار ديگر را براي ارتقاي سيستم موشكي "آرو" و توليد "آرو-4" كه مي‌تواند قابليت رهگيري بهتري را نسبت به سيستم‌هاي موجود داشته باشد، درخواست كرده است.

ديفنس نيوز نيز گزارش داده است كه اسرائيل افزايش 85 ميليون دلاري را با همان هدف خواستار است.

براساس گزارش اورشليم پست، ژنرال هنري اوربرينگ، مدير آژانس دفاع موشكي آمريكا در جلسهء استماع كميتهء فرعي اختصاص اعتبارات دفاعي سنا، در اواسط ماه مه گفت كه آمريكا از نظر فن‌آوري از همكاري با اسرائيل بهره برده است و برخي تکنولوژي‌هاي "آرو" را به برنامهء رهگيري موشكي آمريكا ضميمه كرده است.

كنراد برنز، سناتورجمهوري‌خواه آمريكايي نيز گفته است كه اعضاي اين كميته از موفقيت‌هاي "آرو" به ويژه با توجه به تحولات اخير در ايران بسيار خرسندند.

اين روزنامه افزود: در حالي كه اسرائيل با دارا بودن "آرو" از سپر محافظ ضد موشكي برخوردار است، آمريكا نيز در حال حاضر تلاش‌هايش را براي حفاظت از خود در برابر حملهء موشكي ايران با موشك‌هاي دوربرد متمركز كرده است.

به ادعاي اين گزارش، انتظار مي‌رود پنتاگون در ماههاي آينده براي استقرار پايگاه ضد موشكي در لهستان تصميم گيري كند كه اولين نوع از چنين پايگاهي در اروپا خواهد بود.

اين گزارش افزود: تيم‌هاي آمريكايي در روزهاي اخير با همتايان‌شان در لهستان براي نهايي كردن اين توافق در تابستان سال جاري در حال مذاكره‌اند. گزينه‌ي ديگري براي انجام اين كار جمهوري چك خواهد بود.

اين گزارش افزود: هدف از استقرار سيستم دفاع موشكي در لهستان، فراهم كردن فرصت بهتر براي آمريكا در رهگيري موشك‌هاي احتمالي پرتابي ايران را فراهم خواهد كرد.

اين سيستم دفاع موشكي مي‌تواند تا سال 2011 در لهستان كار خود را آغاز كند، اما در حال حاضر موانع بسياري دارد، چرا كه آزمايش آن در سال 2002 ميلادي موفقيت‌آميز نبود.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1790
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 فروردین 1385, 3:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » سه شنبه 23 خرداد 1385, 7:51 pm

اين زنگ خطري براي ايران هست!

قابل توجه مسئولان محترم مملکت که لطفا تلاش خود را زيادتر کنيد. :-o

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4112
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4317 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » چهار شنبه 31 خرداد 1385, 8:12 pm

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست به نقل از یکی از مقامات عالی رتبه IDF (یگان ویژه دفاع هوایی اسرائیل) در گزارشی مدعی شده است سیستم دفاع موشکی ضدبالستیک اسرائیل به نام Arrow-۲ (پیکان – ۲) قادر است کلیه موشک های ایرانی (حتی موشک هایی که کلاهک هسته ای حمل می کنند) را هدف قرار داده و آن را نابود کنند.

این روزنامه در ادامه مدعی شده از آنجایی که ایران خطرناکترین دشمن اسرائیل و یک تهدید نظامی علیه موجودیت این کشور است سیستم دفاع موشکی Arrow-۲ نقش حیاتی در تامین امنیت اسرائیل به عهده دارد.
ژنرال ایلان بیتون فرمانده یگان ویژه دفاع هوایی اسرائیل در مصاحبه با این روزنامه گفت این سیستم توانایی بسیار بالایی در هدف قرار دادن موشک های اسکاد که تعداد زیادی از آن در اختیار سوریه است را دارد و ما به علت تهدیداتی که از جانب موشک های شهاب -۳ ایرانی احساس می کردیم آن را تقویت کردیم.
ژنرال بیتون در ادامه صحبت های خود مدعی شد اصلاحات سیستم Arrow-۲ که به تازگی اعمال شده قادر است موشک هایی که دو کلاهک جداگانه که یکی از آنها برای گمراه کردن سیستم های ضدموشک است را شناسایی کرده و آن را نابود کنند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا انهدام موشک ها در آسمان اسرائیل به ویژه موشک هایی که کلاهک های نامتعارف حمل می کنند خطری برای این کشور ایجاد نمی کنند گفت موشک هایی که به سمت اسرائیل شلیک شوند در یک ارتفاع بالا به گونه ای هدف قرار می گیرند که به صورت کلی نابود شده تا نتوانند خطر و خساراتی را وارد آورند.
این ژنرال اسرائیلی در ادامه صحبت های خود گفت ما همیشه باید یک مرحله جلوتر از دشمنانمان باشیم. آنها موشک های خود را به سیستم های الکترونیکی بسیار پیشرفته ای برای گمراه کردن سیستم های ضد موشک مجهز کرده اند و ما هم شیوه هایی را طراحی کرده ایم که آنها را شناسایی کرده تا بتوانیم موشک هایی که به سوی اسرائیل می آیند را نابود کنیم.
این سیستم دفاع موشکی آخرین بار در ماه دسامبر با موفقیت آزمایش شد. در جریان این آزمایش این سیستم توانست یک موشک دور برد شبیه سازی شده شهاب را در ارتفاع بسیار بالا هدف قرار داده و آن را نابود کند.
در حالی که سیستم Arrow-۲ در خط مقدم دفاع ضد موشکی اسرائیل برای مقابله با موشک های شهاب قرار دارد سیستم دفاع ضد موشکی پاتریوت نیز قرار است به عنوان سیستم پشتیبانی دفاع ضد موشکی اسرائیل از سیستم Arrow-۲ پشتیبانی کند.
اسرائیل دو سکوی پرتاب موشک سیستم Arrow-۲ دارد که یکی از آنها در منطقه پالماحیم برای حفاظت از تل آویو و دیگری در منطقه عین شمر در شمال اسرائیل قرار دارد.
این ژنرال اسرائیلی مدعی شد، تنها اسرائیل نیست که از جانب موشک های شهاب ایران احساس ناامنی و تهدید می کند بلکه کشورهای اروپایی که در تیر رأس موشک های ایرانی هستند نیز مذاکرات خود را برای خرید سیستم های مشابه Arrow-۲ آغاز کرده اند.
چندی پیش فرماندهان عالی رتبه نیروی هوایی ترکیه در رسانه های این کشور اعلام کردند از آنجا که موشک های شهاب -۳ ایرانی قادر هستند،‌ اهدافی را در سراسر ترکیه هدف قرار دهند ترکیه مایل است موشک های ضد شهاب از اسرائیل خریداری کند.
ژنرال بیتون همچنین گفت: کشورهای اروپایی به صورت فعال در حال کار بر روی سیستم دفاع ضدموشکی خود هستند و اینطور ادامه داد که اسرائیل از جانب کشورهای عربی همسایه خود نیز احساس ناامنی می کند و برای همین ما در حال تلاش برای به روز کردن توان دفاعی خود هستیم تا بتوانیم همیشه یک مرحله جلوتر از دشمنان خود باشیم.
قابل توجه است که اسرائیل ساخت و طراحی سیستم دفاع ضدموشکی Arrow-۲ را از ۱۲ سال قبل و بعد از حمله موشکی صدام حسین به اسرائیل آغاز کرده تا بتواند یک سپر دفاعی قدرتمند در برابر موشک های اسکاد به وجود بیاورد.
ارتش اسرائیل در طراحی این سیستم نه تنها دفاع در برابر تهدیدات سابق را مدنظر قرار داده بلکه ساخت سیستمی برای مقابله با موشک هائی با سرعت بالاتر و حامل کلاهک های چند منظوره در آینده را نیز در دستور کار خود قرار داده و تا به حال ۵/۲ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرده است.
این روزنامه در انتهای گزارش خود به این موضوع اشاره کرده که با وجودی که اسرائیل توانسته سیستم دفاع موشکی در برابر موشک های شهاب بسازد هنوز نتوانسته است بسیاری از شهرهای اسرائیلی را از خطر حملات موشک های کاتیوشا توسط حزب الله محافظت کند.
این ژنرال اسرائیلی در آخر گفت سیستم مورد نظر نمی تواند موشک های با برد کمتر از ۷۰-۶۰ کیلومتر را هدف قرار دهد و گفت ما در حال تلاش هستیم که این سیستم را اصلاح کرده تا بتوانیم با خطرات موشکی حزب الله مقابله کنیم. مطمئنا روزی راه حلی پیدا خواهیم کرد. تنها مشکل فعلی ما مشکلات مالی است.

مرجع : جروزالم پست

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1790
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 فروردین 1385, 3:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » پنج شنبه 1 تیر 1385, 6:53 am

اين روزنامه هم مانند تمام مطبوعات فقط بلد هست شايعه پراکني و اخبار کذب منتشر کند.

شهاب-3 به هيچ وجه قابل رهگيري و انهدام با آرو-2 نيست و احتمالا نخواهد بود. تصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4112
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4317 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » پنج شنبه 1 تیر 1385, 10:54 am

Saeid12345,
وقتي از روبه رو به سمت شهاب شليك بشه سرعت هر دو موشك طبق قوانين فيزيك باهم جمع ميشه
و نيازي نيست كه Arrow2 سرعتي برابر 20 ماخ به خودش بگيره.
موشك Arrow2 با كلاهك قوي اي كه داره نزديك موشك SS منجفر هم بشه، موشك SS در هوا نابود يا
از مسير اصليش منحرف ميشه. :-(
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]    

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1790
تاریخ عضویت: یک شنبه 6 فروردین 1385, 3:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 256 بار

پست توسط Saeid12345 » پنج شنبه 1 تیر 1385, 3:51 pm

مشکل اينجاست که قبلا هم توضيح داده بودم که فاز نهايي پرواز شهاب-3 قبل از در تيررس قرار گرفتن توسط آرو-2 شروع ميشه و در اين شرايط حتي با شليک از روبرو شانس بسيار کمي براي تمامي پدافندهاي موجود وجود دارد.
در ضمن نوع جديد شهاب-3 که ميتواند در برابر موشک ضد موشک مانور بدهد و نيز 3 تا کلاهک حمل ميکند شانس موفقيت بسيار زيادي دارد.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4112
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4317 بار
تماس:

کمک دولت آمریکا برای پیشبرد پروژه دفاع موشکی اسرائیل

پست توسط Reza6662 » جمعه 14 مهر 1385, 5:03 pm

کمک دولت آمریکا برای پیشبرد پروژه دفاع موشکی اسرائیل

تصویر

کنگره آمریکا کمک 150 میلیون دلاری به پروژه دفاع موشکی اسرائیل را تصویب کرد. این پروژه موشکی که آرو نام دارد به عنوان سپر دفاعی اسرائیل عمل خواهد کرد.

این کمک ها برای توسعه توانایی های این سپر دفاعی دربرابر موشک‌های کوتاه‌برد اختصاص می‌یابد. تاکنون کارهایی نیز برای مقابله با موشک‌های بالستیک کوتاه برد صورت گرفته بود.

براساس طرح جدید، اسرائیل در برابر کاتیوشاهای شلیک شده از طرف گروه شیعه حزب‌ا.. لبنان ایمن خواهد شد.

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج شنبه 5 مرداد 1385, 10:34 pm
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4579 بار

پست توسط كيارش » شنبه 15 مهر 1385, 12:27 am

ارو 2 كاتيوشا رو نزد اونوقت ..... :::P :::P :::P :::P :(
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4112
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4495 بار
سپاس‌های دریافتی: 4317 بار
تماس:

اسرائیل سیستم‌های ضد موشك‌های حزب‌الله می‌سازد

پست توسط Reza6662 » چهار شنبه 19 مهر 1385, 1:51 am

اسرائیل سیستم‌های ضد موشك‌های حزب‌الله می‌سازد

اسرائیل در حال ساخت و توسعه سیستم‌های جدید برای جلوگیری از اصابت موشك‌های حزب‌الله و مبارزان فلسطینی است.
تصویر

بنابر گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، برخی منابع امنیتی در اسرائیل اعلام كردند دو موسسه ساخت سلاح در اسرائیل، در حال ساخت و توسعه سیستم‌هایی هستند كه می‌تواند با استفاده از موشك‌های كوچك موشك‌های مبارزان حزب‌الله و مبارزان فلسطینی را هدف قرار داده و منهدم كند.
به گفته این منابع، موسسه "داویدز شلد" و موسسه صنایع نظامی اسرائیل "ماجیك شلد" از سیستم رادار برای ردیابی موشك‌هایی به اندازه كاتیوشا و سكوهای شلیك آنها استفاده می‌كنند.
این سیستم‌ها بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی به منبع پرتاب موشك‌ها واكنش نشان می‌دهند.
اسرائیل پس از جنگ اخیر و حمله به لبنان كه در آن، حزب‌الله 4 هزار موشك به سوی سرزمین‌های شمال اسرائیل شلیك كرد، تلاش‌های خود را برای تقویت توان دفاعی‌اش افزایش داده است.
ستیزه جویان فلسطینی هر از چند گاهی به سوی شهرك‌های اسرائیل موشك شلیك می‌كنند. با وجود اینكه این موشك‌ها به ندرت خسارت زیادی بر جا می‌گذارند اما مسوولان اسرائیلی معتقدند تهدید این موشك‌ها به مروز زمان افزایش خواهد یافت.

[url=http://www.avia.ir/Default.asp?@=2873&T=رژيم%20صهيونيستي%20سيستم‌هاي%20ضد%20موشك‌هاي%20حزب‌الله%20مي‌سازد]منبع[/url]

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles » چهار شنبه 19 مهر 1385, 3:42 am

کسي ميدونه سيستم نشانه گيري موشک شهاب چگونه عمل ميکنه ؟ :?

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 627
تاریخ عضویت: شنبه 8 مهر 1385, 10:58 am
محل اقامت: ناوگان منطقه دوم
سپاس‌های ارسالی: 398 بار
سپاس‌های دریافتی: 226 بار
تماس:

پست توسط Yasser » چهار شنبه 19 مهر 1385, 12:10 pm

manijafari نوشته شده:کسي ميدونه سيستم نشانه گيري موشک شهاب چگونه عمل ميکنه ؟ :?


در موشکها چیزی به نام سیستم نشانه گیری نداریم و فکر میکنم منظورتون سیستم هدایت موشک هست.
در نمونه اولیه شهاب 3 هدایت بوسیله حرکت پره های گرافیتی در پشت نازل موتور موشک انجام می شد. از اونجایی که موتور شهاب 3 در مدل اولیه 16 ثانیه کار میکرد و موشک رو به ارتفاع لازم می رسوند با حرکت پره ها در پشت گازهای خروجی موشک رو در مسیر هدف قرار می داد و ادامه مسیر تا هدف به شکل مسیر بالستیکی مطلق بود، از این رو دقت موشک تا 800متر پایین میومد که این فقط برای شلیک به اهداف مجتمع و شهرها و یا حمل کلاهک های هسته ای و یا مشابه مناسب بود.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
در نمونه دوم با بهینه سازی هایی در این زمینه برای هدایت از نازلهای هدایتی در کنار سر موشک استفاده شد که این امر دقت اون رو تا 30الی 50 متری هدف افزایش میداد. (هنوز موشک بر مبنای نیروی اینرسی و ژیروسکوپ هدایت میشد) همچنین برد موشک به 1700 کیلومتر رسید.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
در نمونه های نوین ضمن استفاده از موتور قوی تر (برای افزایش برد موشک (تا بیش از 2100km)و همچنین حمل کلاهک سنگینتر) و همینطور کلاهک جداشونده و تقسیم شونده از GPS نیز در کنار ژیروسکوپ برای هدایت موشک استفاده میشه که دقت موشک را به زیر 12 متر افزایش داده .
لازم ذکر اینکه کار بر روی کلاهکهای مدل نوین هنوز ادامه داره...
آخرین ويرايش توسط 1 on Yasser, ويرايش شده در 0.
با تقدیم احترامات شایسته نظامی
ICT Admiral
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “موشکهاي زمين به هوا”