روشن نشدن مانیتور لب تاپ asus

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت, Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

روشن نشدن مانیتور لب تاپ asus

پست توسط Ma3ouD » سه شنبه 17 آبان 1390, 1:37 pm

سلام دوستان.
من یک لبتاپ asus k51ac دارم.
دیروز ویندوز عوض کردم همه چیز هم نصب کردم خیلی معمولی و اوکی.صبح پتاشدم روشن کردم دیدم صفحه نمایش روشن نمیشه!
ولی چراغ های لبتاپ روشن میشه!
تو این 3 سال تاحالا این مشکل را نداشتم.یعنی کلا مشکل باهاش نداشتم!
این روز عید به دادم برسید :(
مخلصم....
------*********//////

الان لبتاپ را زد به مانیتور به وسیله کابل VGA تصویر روی مانیتور نیومد.ولی وقتی که کابل را کشید تصویر اومد روی لبتاپ و ویندوز بالا اومد.ریست که کرد باز دیگه نیمد بالا.این عملایت را دوباره تکرار کرد ولی بازم نشد!
مشکل از کجاست دوستان؟

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

Re: روشن نشدن مانیتور لب تاپ asus

پست توسط CentralWeb » سه شنبه 17 آبان 1390, 2:04 pm

سلام
شاید مشکل از تنظیمات باشه
یعنی مثلا زمانی که کابل یک نمایشگر رو وصل میکنید تنظیمات ریست میشه و به حالت نرمال برمیگرده و وقتی سیستم رو ریستارت میکنید تنظیمات به حالت اول برمیگرده
تنظیمات بایوس رو هم چک کنید...
باتشکر
خدمات شارژ سيمکارت | *** [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] *** | مجله الکترونيکي مرکز انجمنهاي تخصصي

Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
تماس:

پست توسط Ma3ouD » سه شنبه 17 آبان 1390, 3:40 pm

در حال حاضر صفحه نمیاد بالا که بخوام به بایوس دسترسی داشته باشم!
در این صورت باید چه کار کنم؟
از وقتی که ویندوز عوض کرد این مشکل پیش اومد. ویندوز 7.
مخلصم.

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3023 بار
سپاس‌های دریافتی: 4754 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi » سه شنبه 17 آبان 1390, 6:58 pm

دوست عزیز.سلام.
موقع بوت هم مانیتور روشن نمیشه؟یک بار وقتی کامپیوتر روشنه دکمه پاور رو نگه دارید تا سیستم خاموش بشه.و بعد از مدتی دوباره روشن کنید.
اگر درست شد که به سلامتی.در غیر این صورت.اگر موقع بوت هم هیچ تصویری دیده نمیشه "مثل لوگوی شرکت که قبل از بوت سیستم عامل ظاهر میشه " به احتمال زیاد مشکل سخت افزاریه و در کمال ناباوری با نصب ویندوز شما هم زمان شده.
شاید هم مانیتور فعال برای پورت خروجی فعال شده "یعنی تصویر از روی خروجی VGA OR HDMI پخش میشه که احتمالش خیلی کمه.چون باید موقع بوت تصویر ازمانیتور اصلی لپتاپ پخش بشه.
سوالی بود در خدمتیم. :razz:
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

پست توسط HS368 » سه شنبه 17 آبان 1390, 7:04 pm

شما از کلید Fn+F8 استفاده کن. این کلید برای switch کردن مونیتور استفاده میشه و اگه مونیتوری به vga وصل نباشه، lcd لپ تاپ خاموش و روشن میشه.
امتحان کن و نتیجه رو بگو. :-)
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » چهار شنبه 18 آبان 1390, 3:19 pm

با سلام به همه.
با این راه کار هایی که دوستان گفتن مشکلم رفع نشد.
لبتاپ را به مدت 45 دقیقه در حالت روشن قرار دادم بعد از 45 دقیقه به یک باره صقحه اومد و رفت داخل ویندوز!!!
دیگه خواموشش نکردم!
حالا مشکل از کجا می تونه باشه؟
با آپدیت بایوس حل میشه؟
مخلصم....

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

پست توسط CentralWeb » چهار شنبه 18 آبان 1390, 5:16 pm

Ma3ouD جان
مشکلی مشابه در لب تاب یکی از دوستانم پیش اومده بود که وقتی لب تاب رو باز میکردیم صفحه خاموش بود در حالی که روشن کرده بودیم
اما بعد از ازمایش و خطا متوجه شدیم که مشکل بدلیل قطع و وصل شدن ال سی دی و سیمش هست و در زاویه ای خاص سیم وصل میشد و مانیتور سریع روشن میشد و تصویر میومد که زاویه باز شدن برای تصویر حدود ۱۰۰ درجه بود یعنی مانیتور رو باید توی اون زاویه قرار میداد و کار میکرد
این رو گفتم تا شما هم یه تست بفرمایید تا مطمئن بشید سیم قطع نباشه
باتشکر
خدمات شارژ سيمکارت | *** [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] *** | مجله الکترونيکي مرکز انجمنهاي تخصصي

Major I
Major I

پست توسط HS368 » چهار شنبه 18 آبان 1390, 5:52 pm

Ma3ouD نوشته شده:لبتاپ را به مدت 45 دقیقه در حالت روشن قرار دادم بعد از 45 دقیقه به یک باره صقحه اومد و رفت داخل ویندوز!!!

45 دقیقه طول کشید ویندوز بالا بیاد بعد یهو خودش صفحه نمایش رو روشن کرد(اگه اینطوری باشه به احتمال زیاد مشکل نرم افزاریه) یا نه ویندوز بالا اومده بود شما تکونش دادی صفحه روشن شد(همون طور که دوستمون گفت مشکل سخت افزاریه)؟!
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » دو شنبه 23 آبان 1390, 12:05 pm

سلام دوستان.
مشکا همچنان پا بر جاست.
لبتاپ را روشن می کنم و بعد از 1 ساعت به یک باره آرم ASUS میاد بالا و گویی که الان لبتاپ را روشن کرده ای!
بعد که وارد ویندوز میشوم و چند ساعتی کار می کنم اگر ریست کنم مشکلی نداره و به راحتی عملیات ریست انجام میشه و دوباره میرم داخل ویندوز.که به همین صورت میندوز عوض کردم.آنتی ویروس هم آپدیت هست.
ولی بعد از نصب ویندوز مشکل رفع نشد...
لبتاپ چند نفر از دوستانم نیز به همین مشکل دچار شده بودند که گویی ویروسی در کار است!!!
دوستان چه توصیه می کنید؟مشکل از کجاست؟
مخلصم....

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3023 بار
سپاس‌های دریافتی: 4754 بار

پست توسط Mahdi Mahdavi » دو شنبه 23 آبان 1390, 1:48 pm

Ma3ouD, عزیز.
نگفتید چه نسخه ای از ویندوز رو میخواهید نصب کنید؟نسخه قبلی چی بوده؟
من در این صفحه
Please Login or Register, to see this code
خوندم که فقط تا نسخه Windows 7 Home premium رو ساپورت میکنه.
در ضمن اجزای ویروس قبل از بوت ویندوز هم ممکن نیست."تا اونجایی که میدونم همچین ویروسی نداریم"
شاید با آپدیت بایوس مشکل حل بشه!
ناگهان چقدر زود دیر میشود !

Major I
Major I

پست توسط HS368 » دو شنبه 23 آبان 1390, 2:59 pm

بعضی از ویروس ها هستند که boot sector رو آلوده میکنند ولی بخواد رام بایوس رو دستکاری کنه من تا حالا همچین ویروسی ندیدم (شاید بخاطر این باشه شرکت ها ساز و کار جدید تو نوشتن روی حافظه eeprom گذاشتن). ویروس چرنویل بایوس رو دستکاری میکرد که اون هم برای ویندوز 95 و 98 ساخته شده بود.

معمولا تنظیمات بایوس در حافظه cmos ذخیره میشه و ویروس میتونه اونو دستکاری کنه، بعضی ویروس ها مقدار ولتاژ cpu رو افزایش میدن و باعث اورکلاک شدن cpu میشند و اگه ولتاژ بیش از حد باشه cpu هنگ میکنه و زمان زیادی طول میکشه تا ولتاژ خودشو تغییر بده و به حالت عادی برگرده.
شما برای پاک کردن cmos باید برق و باتری لپتاپ رو دربیاری، باتری مادربرد رو در بیار، یه 5 دقیقه ای صبر کن تا خازن های مادربرد خالی شه، cmos که پاک شد میتونی باتری وصل کنی و سیستم رو راه اندازی کنی.

اما اگه ویروس رام بایوس رو دستکاری کرده باید رام بایوس آپدیت کنی، برای آپدیت برنامه WinFlash رو از لینک زیر دانلود کن
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

آخرین ورژن رام بایوس برای لپتاپ خودتونو از لینک زیر بگیرید
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

رام جدید نصب کنید و حتما تنظیمات default برای بایوس انتخاب کنید.

بعد از نصب رام مستقیما با سی دی ویندوز، سیستم رو بوت کنید و boot sector تعمیر کنید (برای پاک کردن ویروس احتمالی از بوت سکتور).

امیدوارم مشکلتون حل بشه تصویر تصویر

Old Moderator
Old Moderator
تماس:

پست توسط Ma3ouD » دو شنبه 23 آبان 1390, 5:40 pm

Mahdi Mahdavi نوشته شده:Ma3ouD, عزیز.
نگفتید چه نسخه ای از ویندوز رو میخواهید نصب کنید؟نسخه قبلی چی بوده؟
من در این صفحه
Please Login or Register, to see this code
خوندم که فقط تا نسخه Windows 7 Home premium رو ساپورت میکنه.

در ضمن اجزای ویروس قبل از بوت ویندوز هم ممکن نیست."تا اونجایی که میدونم همچین ویروسی نداریم"

شاید با آپدیت بایوس مشکل حل بشه!

دوست عزیز ویندوز قبلی 7ultimate 64 bit بود و ویندوز جدیدی که نصب کردم نیز همین است.

HS368 نوشته شده:بعضی از ویروس ها هستند که boot sector رو آلوده میکنند ولی بخواد رام بایوس رو دستکاری کنه من تا حالا همچین ویروسی ندیدم (شاید بخاطر این باشه شرکت ها ساز و کار جدید تو نوشتن روی حافظه eeprom گذاشتن). ویروس چرنویل بایوس رو دستکاری میکرد که اون هم برای ویندوز 95 و 98 ساخته شده بود.

معمولا تنظیمات بایوس در حافظه cmos ذخیره میشه و ویروس میتونه اونو دستکاری کنه، بعضی ویروس ها مقدار ولتاژ cpu رو افزایش میدن و باعث اورکلاک شدن cpu میشند و اگه ولتاژ بیش از حد باشه cpu هنگ میکنه و زمان زیادی طول میکشه تا ولتاژ خودشو تغییر بده و به حالت عادی برگرده.
شما برای پاک کردن cmos باید برق و باتری لپتاپ رو دربیاری، باتری مادربرد رو در بیار، یه 5 دقیقه ای صبر کن تا خازن های مادربرد خالی شه، cmos که پاک شد میتونی باتری وصل کنی و سیستم رو راه اندازی کنی.

اما اگه ویروس رام بایوس رو دستکاری کرده باید رام بایوس آپدیت کنی، برای آپدیت برنامه WinFlash رو از لینک زیر دانلود کن

آخرین ورژن رام بایوس برای لپتاپ خودتونو از لینک زیر بگیرید

رام جدید نصب کنید و حتما تنظیمات default برای بایوس انتخاب کنید.

بعد از نصب رام مستقیما با سی دی ویندوز، سیستم رو بوت کنید و boot sector تعمیر کنید (برای پاک کردن ویروس احتمالی از بوت سکتور).

امیدوارم مشکلتون حل بشه تصویر تصویر

ممنون از راهنمایی شما دوست عزیز.
حالا که من ویندوز را عوض کردم به نظر شما به یک بار تنظیم بایوس بر روی پیش فرض مشکل من حل می شود یا خیر؟

یک نکته جالب:
وقتی که لبتاپ بعد از حدود 1 ساعت بالا می آید اگر لبتاپ را ریست کنم,بدون هیچ مشکلی لبتاپ مجددا بالا می آید ولی اگر شات دان کنم و دوباره اقدام به روشن شدن انجان دهم مجدد این مشکل پیش می آید که حدید 1 ساعت باید صبر کنم تا لبتاپ بالا بیاید!

مخلصم....

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”