Bmw m3 ALMS race 2009

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
پست: 2294
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 21 اردیبهشت 1385, 1:56 pm
محل اقامت: _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _
سپاس‌های ارسالی: 403 بار
سپاس‌های دریافتی: 1073 بار
تماس:

Bmw m3 ALMS race 2009

پست توسط Ma3ouD »

 یکی از مدل هایبی ام و که سال هاست به عنوان محبوب ترین ساخته ی این کارخانه شناخته میشوند، مدل های سری 3 هستند که در کشور ما نیز طرفداران بسیاری دارند.مدلهای سری 3 با فروش بسیار بالایی که دارند توانسته اند نقشی حیاتی را برایبی ام و رقم بزنند. از سال 1986مرکزM_POWER قدرتمند ترین مدل های سری 3 رابا عنوانM3معرفی کرد که کیفیت و هیجان بالای رانندگی را برای دوستدارانسری 3 به ارمغان آورد. مرکز M_POWER بی ام و سالهاست با عرضه ی مدل های پرقدرت سری ام ، همان نقشی را برای بی ام و دارد که سال های سال AMGبرایمرسدس بنزایفا می کند.یعنی ارائه ی خودروهایی با قدرت فنی و مهندسی بالایطراحی ،بر اساس خودروهای استاندارد کارخانه.نکته جالب توجه اینکه،مدل هایسری ام 3 بی ام و بیش از 15 سال است که همواره در بین ده خودروی برتر سالقرار می گیرند.
[External Link Removed for Guests]
بی ام و به کمک M_POWERمدتی قبل مدلریس یا مسابقه ای ام3 را در نمایشگاه خودروی شیکاگو به نمایش درآورد.اینمدل چهارمین نسل از مدلهای جذاب ام3 است که تمام هدف سازندگان از ارئه یاین مدل،درخشش در مسابقات لمانز سال 2009 می باشد.مسابقاتی که با حضورنمایندگانی از بهترین سازندگان خودرو،هر ساله برگزار می شود. بی ام ومحصولی را تدارک دیده است که از همه لحاظ آماده نبرد در این مسابقاتدشوارباشد.
تصویر
ماریو تیسن یکی از سازندگان این خودرو گفته استتصویرساختار اسپرت و مسابقه ای ام3 کاملا مشهود است. هدف ما ساخت اتومبیلیمسابقه ای از یک مدل معمولی بود که در مسابقات آینده لمانز در بینتماشاگران،وضعیت افسانه ای را به وجود می آورد و ...).
تصویر
این خودرو همانند مدل معمولی ام 3 ازیک موتور 8 سیلندر وی شکل با حجم دقیق 3999 سی سی بهره می برد.این موتورتنفس طبیعی دارد یعنی از هیچ گونه سیستم اضافی همانند توربو شارژ استفادهنمی کند.بلوکه ی سیلندر از جنس آلومینیم می باشد و میل لنگ و پیستون ها بهدلیل فشار بالا از جنس فولاد فرج کاری شده ساخته شده اند.متخصصانM_POWERبا یک تغییر اساسی در سیستم الکترونیکی (ای سی یو) و سیستم فنیخودرو، قدرت موتور را به 485 اسب بخار رسانده اند.این در حالیست که حداکثرقدرت در ام3 معمولی 420 اسب بخار می باشد.گشتاور انتتقالی به چرخ ها 498نیوتن متر می باشد.شتاب خودرو نیز از 3/5 ثانیه به کمتر از 5 ثانیه رسیدهاست.
تصویر
در مدل های معمولی ام3 به دلیلاستفاده از محدود کننده سرعت ، حداکثر سرعت به 250 کیلومتر بر ساعت محدودشده است ولی در مدل مسابقه ای ام3 سیستم محدود کننده سرعت از مدار خارجشده است تا راننده بتواند به سرعتی بیش از 300 کیلومتر بر ساعت دست پیداکند.
تصویر
یک کلاچ قدرتمند از جنس فیبرکربن،قدرت و گشتاور را به گیربکس می رساند.سازندگان از یک گیربکس 6 سرعتهدستی بر روی این مدل استفاده کرده اند که مطابق معمول اکثر خودروهایمسابقه ای دنده ها به صورت ردیفی(پی در پی) تعویض می شوند.به علت گشتاورزیادی که به گیربکس منتقل می شود ، دمای دنده ها بسیار بالا می رود.ازهمین رو متخصصان برای خنک سازی دنده ها علاوه بر روغن از هوا نیز استفادهکرده اند.ام پاور یک کیت بسیار اسپرت و آیرودینامیک را برای بدنه در نظرگرفته است که بر روی شاسی فولادی خودرو نصب می شوند.شاسی این خودرو کاملااز جنس فولاد مقاوم شده و به صورت ساندویچی می باشد که با استفاده از فنرهای پنوماتیک(بادی) یک خودروی اسپرت تمام عیار را به وجود آورده است
تصویر
.سیستم فرمان هیدرولیکی این خودرو ازنوع راک اند پینیون می باشد که به صورت الکترونیکی با چرخ ها در ارتباطاست. برای بهبود وضعیت آیرودینامیک وکاهش وزن خودرو ، در ساخت بدنه ازمواد سبک وزن استفاده شده است.از همین رو تمامی کیت بدنه خودرو ازجنسپلاستیک بسیار مستحکم یا همان فایبر گلاس مقاوم شده می باشند..متخصصانM_POWERدر یک اقدام اساسی تمام قسمتهای بدنه به جز درها،آینه ها و سقف رادچار تغییر کرده اند.
تصویر
اول از همه نصب گلگیر و سپرهای پهن برروی این خودرو، حالتی بسیار اسپرت و البته زیبا را برای ام3 ریس رقم زدهاست.در قسمت جلوی خودرو یا همان جلو پنجره،تغییرات زیادی صورت پذیرفته استاز جمله استفاده از سپر بسیار پهن و بسیار عضلانی ، که طرحی کاملا جدیددارد.سینی و کایت زیر سپر جلو به همراه 2 بالچه کوچک در هر دو گوشه ی سپر، علاوه بر زیبایی ، به شکاف هوا نیز کمک می کند.یک شیار یا دهانه ی بزرگمرکزی به همراه دو هواکش کلیوی بی ام و که طبق سنت بر روی این مدل نیز نصبشده است ، به خنک شدن موتور و رادیاتور کمک می کند.برای ورود هوا و خنکشدن ترمزهای چرخ جلو نیز از چهار عدد شکاف زاویه دار بر روی سپر استفادهشده است.همچنین برای زیبایی سپراز دو عدد پروژکتور نصب شده کوچک بر رویشیارهای سپر استفاده شده است..کاپوت خودرو هم دچار تغییراتی شده است.اینتغییرات شامل سه شکاف عرضی بر روی کاپوت است که به خنک شدن مجموعه ی فنیاز جمله موتور با رساندن هوای خنک کمک می کند.این نوع طرح کاپوت به هماهنگشدن قطعات عضلانی جلو با یکدیگر کمک کرده است.در قسمت کناری خودرو هواکشاستاندارد ام3 در بالای گلگیر به همراه چهار هواکش و شکاف که در پایینگلگیر نصب شده است خود نمایی می کند ، که همگی آن ها وظیفه ی خنک سازیمجموعه چرخ جلو را بر عهده دارند.در قسمت زیر درها 5 عدد شکاف کوچک قابلملاحضه است که بیشتر برای زیبایی خودرو خلق شده اند 

 آینه و درها نیزکاملا شبیه مدلهای استاندارد ام3 هستند و هیچگونه تغییری را متحمل نشدهاند.در قسمت عقب خودرو استفاده از سپر عضلانی همراه با چهار هواکش یا شکافعرضی در هر طرف سپر برای خنک سازی مجموعه ی ترمز عقب خودنمایی میکند.شکافهایی هم به منظور زیبا سازی وهماهنگ شدن با طرح سپر جلو، بر رویسپر عقب ایجاد شده است.
تصویر 
 این خودرو از 4لوله اگزوز اسپرت از جنس آلومینیم برخوردار است که بر خلاف ام3 معمولی کهلوله های اگزوز به مرکز سپر خودرو تمایل پبدا کرده اند ، تا حدودی بهکنارهای سپر به صورت جفت منتقل شده اند.بر روی در صندوق عقب نیز یک بالچهیا کایت بلند به منظور حفظ تعادل خودرو و همچنین ایجاد نیروی رو به پایین، نصب شده است که قسمت عقب خودرو را بسیار اسپرت و خشن جلوه می دهد
تصویر
.متخصصانM_POWER برای چسبندگی بهترخودرو با زمین به کمک میشلن از تایرهای سری مسابقه ای استفاده کرده اند کهبر روی رینگهای مات و بسیار زیبای این خودرو نصب شده اند.رینگ ها کاملا ازآلومینیم ساخته شده اند و اندازه آن ها در هر دو محور 18 اینچ است.برایزیباسازی بدنه نیز از سقف تمام شیشه ای (پاناروما) به رنگ مشکی استفادهشده است که در تضاد با رنگ سفید بدنه حالتی پویا به بدنه بخشیده است. 
 در خودرو را بازمی کنیم و با خم کردن سر وارد اتاق می شویم.تمام قسمت های داخل خودرو بهوسیله ی ستون های فولادی یا همان رول بار مقاوم سازی شده اند تا در هنگامواژگونی ، خطری متوجه راننده خودرو نشود.تجهیزات داخل خودرو کاملا بامدلهای عادی بی ام و متفاوت است.تنها یک صندلی اسپرت از جنس فیبر کربندرون این خودرو نصب شده است که مارک ریکارو بر روی آن خود نمایی میکند.کمربندهای خودرو برای بالا بردن ایمنی، از نوع اسپرت با چند نقطه یاتصال می باشد. که کاملا راننده را به صندلی می چسباند. فرمان اسپرت باکلیدهای بسیار زیاد بروی داشبورد،همانند تمامی خودروهای مسابقه ای بر رویاین خودرو نیز مشاهده می شود . یک دستگاه مانیتور ال سی دی نیز بر رویداشبورد نصب شده است که تمامی اطلاعات فنی خودرو را به نمایش می گذارد وقابلیت خواندن و نمایش نقشه مسیر مسابقه را دارد.
[External Link Removed for Guests]
به هر حال باید تا مسابقات لمانز سالآینده منتظر ماند تا ببینیم بی ام و ام 3 ریس طبق گفته ی ماریو تیسن ، میتواند برای تماشگران یک افسانه ی جاودانه بسازد یا خیر؟ 
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1334
تاریخ عضویت: چهارشنبه 23 مرداد 1387, 1:08 am
سپاس‌های ارسالی: 80 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار

Re: Bmw m3 ALMS race 2009

پست توسط samanrossonero »

سلام مسعود جان...
البته مینیاتور هم تفاوت چندتنی با این اتومبیل نداره...
:???:
(( خدا دوست دارد آن لب که ببوسد نه آن لب که از ترس دوزخ بپوسدخدا دوست دارد من و تو بخندیم نه در جاهلیت بپوسیم بگندیم ))تصویر تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”