CATBird, روح درهم تنیده و خروشان F-35 در کالبد آرام B737

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

CATBird, روح درهم تنیده و خروشان F-35 در کالبد آرام B737

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 CATBird
 

 [External Link Removed for Guests]
[COLOR=#000000]Cooperative Avionics Test Bed
 
ایستگاه جنوبی Lockheed Martin واقع در پایگاه هوایی Fort Worth JRB دارای هواپیمایی عجیب با روحی درهم تنیده از یک هواپیمای مسافربری و جنگنده پیشرفته میباشد! این ترکیب کمیاب شامل یک فروند Boeing 737-300 به عنوان آزمایشگاه هوایی سیستم های مورد استفاده در F-35 میباشد. این هواپیما تحت عنوان Cooperative Avionics Test Bed (بستر آزمایش سیستم های الکترونیکی وابسته) با نام مستعار CATB یا CATBird شناخته میشود که در سال 1986 تولید گردیده است. این هواپیما پیشتر توسط شرکت هواپیمایی Indonesian Airlines مورد استفاده قرار میگرفت ولی هم اکنون سکان عمودی آن به رنگ قرمز روشن و مزین به نام CATB گردیده است. جایگاه مسافران تجاری B737 هم اکنون به محل استقرار گروهی از مهندسان آزمایشگر تبدیل گردیده است. این هواپیما به عنوان آزمایشگاه هوایی جهت توسعه پیش نمونه سیستم های الکتریکی و الکترونیکی جنگنده پیشرفته F-35 Lightning II مورد بهسازی سنگین قرار گرفته است.

 [External Link Removed for Guests] 
Tony Nigro به عنوان معاون پروژه CATBird از سال 2005 تاکنون, معتقد است: "ماموریت این سامانه در بررسی کلیه سیستم ها و افزایش توان رزمی و آثار آنها در هواپیمای اصلی خلاصه میگردد". وی همچنین میگوید: "این هواپیما برای کاهش ریسک کلی برنامه بسیار مفید است. ما میخواهیم تمام مشکلات احتمالی موجود در نرم افزارهای سیستم را کشف و پیش از اعمال بر روی ناوگان F-35 برطرف نمائیم. CATBird این اجازه را به ما میدهد تا سیستم های ماموریتی را در محیط پویا و در برابر اهداف ثابت و متحرک بطور حقیقی آزمایش نمائیم. ما در این هواپیما میتوانیم شرایطی را شبیه سازی نمائیم که انجام آنها در آزمایشگاه های زمینی غیر ممکن است".

 [External Link Removed for Guests] 
سیستم های ماموریتی (Mission Systems) از طریق پردازش, ادغام و نمایش داده های ارسالی از جانب منابع داخلی و خارجی اقدام به آگاه نمودن خلبان نسبت به موقعیت خود مینماید. مجموعه حسگرهای پیشرفته نصب شده بر روی F-35 قادر به جمع آوری حجم وسیعی از اطلاعات و نمایش آنها بر روی صفحات رنگی و بزرگ نصب شده در داخل کابین خلبان میباشند. علاوه بر این برخی از اطلاعات تاکتیکی و حیاتی پرواز نیز بر روی کلاه خلبان به نمایش در می آیند. روند کلی این سامانه موجب میشود خلبان تصمیمات تاکتیکی را در زمانی کمتر و با تاثیری بیشتر اتخاذ نماید. خلبانان F-35 همچنین قارد هستند اطلاعات بدست آمده از حسگرهای خود را با سایر هواپیماها و واحدهای رزمی اعم از گشت دریایی و نیروهای زمینی در میان بگذارند.

 [External Link Removed for Guests]
مجموعا" 20 ایستگاه نظارتی در نیمه عقب هواپیما مستقر هستند. سرویس بهداشتی عقب هواپیما جهت نصب قفسه های سخت افزاری و انبار, حذف گردیده است 
سخت افزارهای مرتبط با سیستم های ماموریت F-35 شامل مواردی همچون: رادار فعال آرایه فازی AN/APG-81 , جنگ افزارهای الکترونیکی, ارتباطات یکپارچه, ناوبری, سیستم شناسایی (Identification), هسته پردازنده یکپارچه, حسگر هدفگیری Electro-Optical , سیستم تقسیم اطلاعات AN/AAQ-37 بر پایه تکنولوژی Electro-Optical و نمایشگر نصب شده بر روی کلاه خلبان میگردند. تمام این سخت افزارها بصورت داخلی و خارجی بر روی CATBird نصب گردیده اند. در حقیقت شاخصترین ویژگی خارجی این آزمایشگاه پرنده در قسمت جلو (ForeBody) یا دماغه F-35 نصب شده در جلوی B737 میباشد. دماغه شامل رادار آرایه فازی AN/APG-81 به همراه حسگر اصلی در بخش بالا و 2 حسگر طرفین متعلق به سیستم تقسیم اطلاعات AN/AAQ-37 موسوم به Distributed Aperture System یا DAS میباشد. DAS توسط کمپانی Northrop Grumman توسعه یافته و با استفاده از 6 حسگر Electro-Optical نصب شده بر روی قسمت های مختلف بدنه F-35, باعث ایجاد یک میدان کروی 360 درجه در اطراف هواپیما میگردد و بدین ترتیب خلبان را از کلیه اتفاقات اطراف خود مطلع میسازد. به عنوان مثال این سیستم میتواند خلبان را نسبت به هواپیماهای اطراف و موشک های مهاجم آگاه نموده, سیستم دید در شب و روز را فراهم نماید, کنترل آتش تسلیحات را بر عهده بگیرد یا جنگنده Wingmen و سایر هواپیماهای دوست را با دقت بالا و در جهت اجرای مانورهای سنگین رهگیری نماید.

 [External Link Removed for Guests] 
کمی عقبتر از دماغه CATBird و پشت کابین خلبان در 2 طرف بدنه یک جفت Canard ثابت نصب شده است. فاصله میان دماغه تا Canard از حاظ هندسی برابر با فاصله دماغه تا بال ها در F-35 حقیقی میباشد. این Canard ها شامل حسگرهای رو به جلوی سیستم جنگ الکترونیک میباشند. یک محفظه فقراتی با طول تقریبی 8.3 متر در بخش بالای بدنه نصب گردیده است که شامل 2 حسگر بیشتر از مجموع 6 حسگر سامانه DAC, گیرنده های GPS, آنتن های UHF, VHF و ارتباطات ماهواره ای و بسیاری از Datalink های پیشرفته و چند منظوره مورد استفاده توسط F-35 میباشد. MADL یا Multifunction Advanced Data Link یک سیستم جامع و یکپارچه جهت ارتباط F-35 با سایر هواپیماها و اشتراک گذاری اطلاعات مهم در بین نیروهای حاضر در میادین نبرد میباشد. ساختار نصب شده در قسمت زیر بدنه تحت عنوان Canoe شناخته میگردد و شامل سایر سخت افزارهای MADL, یک آنتن UHF و 2 حسگر باقی مانده DAS میشود. 2 سطح کوچک و بال مانند در قسمت انتهای هواپیما و حدفاصل بال های اصلی 737 و ساختار دم وجود دارند که تحت عنوان Strake شناخته میشوند. این ساختارها شامل حسگرهای عقب نگر سیستم جنگ الکترونیک F-35 و همچنین تجهیزات ارتفاع سنج راداری آن میباشند. 2 زائده کوچک و غیر مشهود بر روی پوشش موتورهای 737 نصب گردیده اند که حامل 2 حسگر میانه نگر سامانه جنگ الکترونیک میباشند.

 [External Link Removed for Guests]
منطقه وسیع پشت هواپیما به قفسه های نگه دارنده تجهیزات سخت افزاری اختصاص یافته است. در داخل این بخش یک کابین بسیار مشابه با F-35 نیز نصب گردیده است 
عرشه پرواز 737-300 شامل یک مجموعه الکترونیکی تحت عنوان کیف پرواز (Flight Bag) میباشد که در جهت ارسال اطلاعات زمان و موقعیت هوایی هواپیما برای کاربران زمینی توسط Datalink های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. کیف پرواز به عنوان یک ارتقا در کلیه نمونه های جدید B737 وجود دارد و شامل نقشه حرکت رنگی و قابل نمایش بر روی صفحه نمایگر است. این سیستم با فراهم آوردن قابلیت هایی همچون: دریافت آخرین پیش بینی وضعیت آب هوایی توسط ماهواره ها, نمایش نمودارهای پروازی, دفترچه های فنی و سایر فایل ها و منابع مورد نیاز خلبان, وی را در امر ناوبری یاری میرساند. فضای بزگ پشت کابین به قفسه های نگه دارنده تجهیزات سخت افزاری اختصاص داده شده است و بیش از 20 ایستگاه کاری شامل پردازنده های مختلف در این بخش وجود دارند. همچنین یک کابین خلبان شماتیک F-35 در سمت راست قفسه ها قرار داده شده است. علاوه بر موارد فوق, سرویس بهداشتی انتهای هواپیما نیز جهت نصب قفسه های بیشتر و همچنین ایجاد انبار حذف شده است اما سرویس بهداشتی جلو و آشپزخانه کوچک (Galley) همچنان در آن بخش وجود دارند. حداقل خدمه پروازی این هواپیما شامل یک خلبان (کاپیتان) و یک کمک خلبان میشود. با اینحال تمام 4 خلبان آموزش دیده و مجاز برای پرواز توسط CATBird از جمله کارکنان هوانوردی Lockheed Martin میباشند.

 [External Link Removed for Guests]
فضای داخلی CATBird شامل یک کابین مشابه F-35 میباشد 
تیم مهندسی CATBird با صرف ساعت ها وقت جهت بررسی کلیه پارامترها و عوامل خارجی نصب شده بر روی آن, نسبت به تامین کلیه استاندارهای پروازی یک هواپیمای تجاری اطمینان حاصل نمودند. پس از انجام اصلاحات بر روی 737 , آزمایشات پروازی کوچکی برای بررسی وضعیت هواپیما در بهار سال 2007 انجام گردید تا نسبت به تامین پیش نیازها و کلیه استاندارهای کیفیتی عملکرد هواپیما اطمینان حاصل شود. خلبانان همراه با مهندسان آزمایشگر پرواز و با بهره گیری از سیستم های الکترونیکی جدید اقدام به هدایت CATBird مینمایند. خدمه پرواز همچنین شامل یک مدیر آزمایش و مسئول آزمایش میباشند که کلیه داده های شبکه و آلات دقیق را مورد بررسی قرار میدهند. مدت زمان معمول برای انجام پرواز آزمایشی سیستم های ماموریت 2.5 ساعت است در حالیکه طولانی ترین آزمایش پرواز در این نمونه کمی بیشتر از 4 ساعت بطور انجامید. هر 3 پرواز بیش از 4 ساعت توسط CATBird در ماه آگوست سال 2010 و در پایگاه هوایی Edwards واقع در کالیفرنیا انجام گردیدند. با اینحال CATBird توانایی پرواز بیش از 4 ساعت بصورت مداوم را دارا میباشد.

 [External Link Removed for Guests]
سیستم Electro Optical هدفگیری F-35 موسوم به EOTS دقیقا" در زیر دماغه CATBird (دماغه اصلی F-35) نصب گردیده است 
Ron Kolber به عنوان رهبر آزمایش سیستم های ماموریت CATBird میگوید: "پیچیده ترین آزمایش سیستم در رهگیری هوا به هوای چند هدف مختلف خلاصه گردید". او همچنین می افزاید: "این ماموریت نیاز به حجم سنگینی از هماهنگی های مختلف و تدارکات متعدد داشت که همواره از جمله چالش های پیش روی F-35 و سیستم های آن میباشند". Kolber در ادامه می افزاید: "آزمایش همجوشی و ادغام حسگرها به عنوان یک مزیت کلیدی در CATBird محسوب میشود. در حالیکه زیرساخت های همجوشی نرم افزاری را میتوان در آزمایشگاه های زمینی موردی آزمایش و بررسی قرار داد, اما سیستم های ناوبری و حسگرهای مختلف مرتبط با بحث حرکت, نیازمند بررسی های دقیق و حقیقی بر اساس الگوریتم های همجوشی و ادغام سیستم ها میباشند".

 [External Link Removed for Guests] 
آزمایش کامل CATBird و سیستم های ماموریت آن شامل 3 فاز و مرحله کلی میباشند که در زمان نگارش این مقاله (آگوست 2010), فاز "پیش نمایش و توسعه سیستم" (System Development and Demonstration) در جریان بوده است. CATBird همچنین میتواند در زمان توقف بر روی زمین به عنوان ایفاگر نقش بستر آزمایشات اساتیک ظاهر شود. نخستین پرواز هواپیمای اصلاح شده در تاریخ 23 ژانویه سال 2007 و در پایگاه هوافضای Mojave واقع در ایالت کالیفرنیا انجام شد. تا ماه آگوست سال 2010 و در زمان نگارش این مقاله, CATBird بیش از 130 پرواز را با موفقیت به اتمام رسانده بود در حالیکه اکثر آنها بطور مستقیم با پشتیبانی از پروژه F-35 و آزمایش سیستم های رزمی آن مرتبط بوده اند. اکثر پروازهای آزمایشی این هواپیما از خانه اش در تگزاس به انجام رسیده بودند. Bruce Patton به عنوان رهبر پروازهای آزمایشی CATBird در این خصوص اینگونه اظهار داشت: "علاوه بر پایگاه هوایی Edwards, بازدیدی از پایگاه Eglin در فلوریدا نیز داشته ایم. ما میتوانیم در این پایگاه های دولتی, کلیه سیستم های ماموریتی F-35 را بر علیه شدیدترین تهدیدات احتمالی و اهداف مختلف هوابرد به معرض چالش و آزمایش بگذاریم". او در ادامه افزود: "ما همچنین آزمایشاتی را جهت ناوبری در ارتفاع کم و بررسی عملکرد ارتفاع سنج راداری در شرایط مشابه را در اطراف کوه های پایگاه هوایی Holloman در New Mexico به انجام رساندیم".

 [External Link Removed for Guests] 
CATBird تاکنون پروازهایی را بر علیه 1 و 2 هدف متخاصم هوایی در نقش دشمن, به انجام رسانده است. اهداف هر 2 بر روی زمین و در هوا حضور داشتند و همین مسئله پیچیدگی کار و پروسه پردازش نرم افزاری را چندین برابر میکند.

 [External Link Removed for Guests]
در اکثر آزمایشات هوایی در محیط حقیقی از F-16 به عنوان هدف متحرک هوابرد استفاده گردید 
سیستم ها رزمی F-35با سرعت بسیار زیادی تکمیل شدند. CATBird در حال حاضر Block 1 سخت افزارها و نرم افزارهای الکترونیکی را ارزیابی مینماید. این نمونه توانست قابلیت هایی همچون: تشخیص و رهگیری اهداف هوایی و زمینی با استفاده از رادار, سیستم جنگ الکترونیک و همچنین سیستم هدفگیری Electro-Optical را با موفقیت کامل به معرض نمایش بگذارد. علاوه بر موارد مذکور, قابلیت نقشه برداری با استفاده از رادار روزنه ترکیبی (SAR) مورد استفاده جهت هدفگیری و شلیک مهمات JDAM و بمب های هدایت شونده GBU-12 نیز بطور کاملا" موفقیت آمیز توسط این هواپیما مورد آزمایش قرار گرفت. نتیجه گیری آقای Patton در خصوص این پروژه بدین شرح بود: "حتی نسخه نخست نرم افزار مورد استفاده در سیستم های رزمی F-35 بسیار توامند بود. قابلیت هایی که ما با استفاده از CATBird مورد آزمایش قرار دادیم, جنگنده ای تولید خواهد نمود که نمونه دوم هیچیک از رقبای پیشین نمیباشد!"

 [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
پرواز مشترک CATBird و F-35 AA-1 (اولین F-35 تولید شده) بر فراز شمال مرکزی تگزاس در تاریخ 25 مارس 2008. در آن زمان جنگنده AA-1 در سی و هشتمین پرواز خود قرار داشت

 
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
   
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]


 
[External Link Removed for Guests] 

============================

ترجمه, تالیف و تنظیم: [COLOR=#C00000]CAPTAIN PILOT


منابع: در انتهای متن درج گردیده اند.

[HIGHLIGHT=#ffc000]هرگونه کپی برداری از این مطلب, تنها با درج لینک CentralClubs به عنوان منبع و نویسنده مجاز  .

============================
 
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي نظامي”