موشك چيني CSS-4A

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

موشك چيني CSS-4A

پست توسط HORLIKAN »

تصویر

قدرت موشکی هر کشوری و به طبع ضد موشکی هر کشور را می توان از قدرتمندترین بازوان نظامی آن کشور دانست .سرویس دفاع « ملت ما» ، در راستای معرفی توان نظامی و موشکی کشورها به معرفی موشک های ساخت چین می پردازد که معرفی موشک چینی CSS-4A اولین معرفی توان موشکی جمهوری خلق چین است.
اين موشك نخستين موشك قاره پيماي جمهوري خلق چين (PRC) بود. CSS-4 نتيجه پيشرفت‌هايي بود كه در طول ساخت موشك CSS-3 به دست آمده بود. اين موشك نخستين موشك چيني بود كه توانايي رسيدن به قاره امريكا را داشت. موشك CSS-4A نمونه بروز شده موشك CSS-4 است كه توانايي و دقت آن به‌طور چشمگيري افزايش يافته است.


CSS-4 نخستين موشك چين بود كه توانايي تهديد امريكا را به‌طور مستقيم داشت,موشك‌هاي قبلي فقط توانايي ضربه زدن به نقاط استراتژيك روسيه و امريكا را در قاره آسيا داشتند. اين موشك به‌راحتي توانايي نابودي شهرها ي بزرگ و مناطق حساس نظامي را داراست. قبل از آماده شدن اين موشك جمهوري خلق چين (PRC) توانايي ضربه زدن به پايگاه‌هاي امريكا و متحدينش را فقط در قاره آسيا داشت. چين به وسيله اين موشك توانايي گرفتن امتيازات سياسي از امريكا را بخوبي به دست آورد.


در سال 1996 در مقابله با موضوع استقلال تايوان اين موشك در سواحل تايوان آزمايش كرد و سخنگوي حزب كمونيست چين گفت: افسران و مستشاران امريكايي نمي‌توانند مزاحم ما شوند. CSS-4A نسخه بروز شده‌اي از موشك CSS-4 است كه حداقل 1000 كيلومتر (621 مايل) برد و دقتي برابر با 300 CPE دارد. برد اين موشك حداكثر 13000 كيلومتر (8078 مايل) است كه توانايي حمل كلاهكي به وزن 3200 كيلوگرم را داراست. كلاهك اين موشك مي‌تواند با كلاهك هسته‌اي 1 يا 3 مگانتي تجهيز شود.


طبق شواهد تاييد نشده اين موشك مي‌تواند از كلاهك تقسيم شونده (MIRVs) هم سود ببردCSS-4 , با كلاهك تقسيم شونده توانايي حمل 4 يا 6 كلاهك را داراست كه هر كدام مي‌تواند بين 150 تا 350 كيلوتن وزن داشته باشند. CSS-4A از سيستم‌هاي توليد پارازيت (chaff) و طعمه براي فريب سيستم‌هاي دفاعي (decoys) و وسايل نفوذ به سيستم‌هاي دفاع ضد موشكي بهر مي‌برد كه كارايي آن را تا حد بسيار زيادي افزايش مي‌دهد. سيستم هدايت داخلي تهيه شده براي اين موشك دقتي برابر با 500 m CPE را براي آن مهيا مي‌سازد.


اين موشك با طول برابر 36 متر و پهناي 35/3 متر از موتوري دو مرحله‌اي با سوخت مايع بهره مي‌برد كه وزن پرتاب آن برابر 183000 كيلوگرم است. مراحل طراحي و ساخت CSS-4 در سال 1965 انجام گرفت و نخستين تست پروازي آن در سال 1971 انجام پذيرفت و نخستين پرتاب آن از سيلو در سال 1979 انجام پذيرفت. اعتقاد بر اين است كه اين موشك در سال 1981 وارد خدمت شده و در سيلوهاي استحكام يافته‌اي در مركز چين نگهداري مي‌شود.


البته CSS-4A در سال 1986 وارد خدمت شد و تخمين زده مي‌شود در طول برنامه شبيه‌سازي موشك‌هاي حمل‌كننده ماهواره بين 20 تا 50 موشك CSS-4/CSS-4A توليد شده باشد. البته طبق برنامه‌هاي جمهوري خلق چين قرار بر اين بوده تا اين موشك در سال 2005 با موشك CSS-X-10 تعويض شود.


منبع: Missilethreat /Fas
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “موشکهاي زمين به زمين”