دماسنج و رطوبت سنج باسنسورDHT22(وژن 4.1،تقویم شمسی و LCD)

در اين بخش مي‌توانيد طرح آماده و کامل شده مرتبط با میکروکنترلرهای AVR را مشاهده بفرمایید

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

طرح هایی تاپیک رو چطور ارزیابی می کنید

بسیار خوب و مفید.
53
85%
خوب و مفید.
7
11%
جایی کار بیشتر دارد.
2
3%

مجموع رای گیری: 62

New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: دماسنج و رطوبت سنج باسنسورDHT22(وژن 2.5،ارتقاء داده شده)

پست توسط akbar220 »

منظورم اینه که هر دو ورژن 5 سه تا سنسور بهش وصل شده تو فایل پروتئوس ولی یکشون روی السیدی درست نشون میده ولی یکی دیگه صفر نشون میده.من اونی رو میخام که تو فایل پروتئوس اون 8 تا سنسور وصله که همچین چیزی تو سایتتون نیست اگه امکان داره خودتون دو فایل سایتو نگا کنید متوجه منظور من میشید.
New Member

پست توسط akbar220 »

منظور من اینه که شما دو تا ورژن 5 تو سایت دارید که تو فایل پروتئوس اونها 3 سنسور وصله در حالی که تو عکس 8 تا سنسور وصله. و در یکی از ورژن ها سه تا سنسور رو درست نشون میده و در ورژن دیگه صفر نشون میده . اصلا 8 تا سنسور نیست. اگه امکان داره خودتون هر دو فایل ورژن 5 رو باز کنید متوجه منظور من میشد. من نیاز به 8 سنسور دارم که این تو سایتتون نیست در حالی که عکس 8 سنسوره هست.من آخرین ورژن پروتعوس رو نصب کردم مشکل من پروِه 8 سنسوره هست که وجود ندارد. با تشکر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22101 بار

پست توسط sinaset »

سلام بر شما
البته فایل رو بررسی نکردم،اما احتمالا شما درست می فرمایید و فایل رو اشتباه اپلود کردم،تشکر از گزارش شما.
فایل رو تعویض کردم،از همان ادرس قبلی دانلود کنید،فایل جدید را می توانید دریافت و امتحان کنید!
لازم به ذکر است،درصورتی که در عمل هشت سنسور جواب دادن،لطفا بفرمایید .. (چون فکر میکنم کسی تا بحال در عمل ان را ازمایش نکرده باشد ).ضمن اینکه،در پرتئوس سنسورها بخوبی کار می کنند.(در همین نسخه هشت سنسوری که اصلاح شد )
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
New Member

پست توسط akbar220 »

درود بر شرف شما که اینطور بدون چشم داشت اطلاعات خود را نشر میدهید انشالا که خدا به شما خیر وبرکت بدهد.حتما انشالا تا هفته آینده سنسور ها به دستم برسد تست را انجام میدم و نتیجه را اعلام میکنم. با تشکر فراوان.
New Member

Re: دماسنج و رطوبت سنج با سنسور DHT22(ورژن3)

پست توسط hossein1996hd »

sinaset نوشته شده:با سلام

نسخه 4 دماسنج،تایین دما و رطوبت برای روشن شدن LED و رله مدار. تصویر 
در این نسخه،چند کلید دیگر به مدار اضافه شده،که می توانید به کمک ان رطوبت و دما را تایین کنید تا هر کدام از میزان خاصی بالاتر رفت ،رله روشن شود و LED مربوط به رطوبت و دماسنج روشن شود ..

بطور کلی در این نسخه :

*اضافه شدن چند کلید،برای کنترول و تایین دما و رطوبت دلخواه برای روشن شدن رله و LED ها
*اضافه شدن دو LED ،یکی برای نمایش بالا رفتن رطوبت از میزان تایین شده، و دیگری برای نمایش دما بالا رفته از میزان تایین شده.
*اضافه شدن علامت ! به LCD ، در این ورژن هرگاه رطوبت و دما از میزان خاصی بالاتر برود، روربر هر کدام از انها علامت تعجب ظاهر میشود.
و اصلاح بعضی کدها برای عملکرد بهتر.. تصویر  قسمت مربوط به تنظیمات دما و رطوبت دلخواه.. 
چند نکته:

به صورت دیفالت، دما بر روی 37 درجه و رطوبت برروی 40 درصد تایین شده.که می توانید بعد از روشن شدن مدار با زدن کلید Set و بعد به کمک کلید + و - ابتدا رطوبت را تایین کنید،بعد با زدن دوباره کلید Set به کمک + و - دما را تایین کنید،سپس با زدن کلید Set تغییرات اعمال میشود و به وضعیت نمایش دما بر می گردد.
*اگر دستگاه را خاموش کنید،باید از دوباره دما و رطوبت دلخواه رو اعمال کنید .. انشالله در نسخه بعدی این مشکل رو برطرف می کنم.

کدهایی برنامه:
Please Login or Register to see this code

اگر سوالی بود ،بفرمایید.

[External Link Removed for Guests]

باتشکر.
New Member

پست توسط hossein1996hd »

با سلام من این پروژه ورژن 4 رو دانلود کردم ولی تو پروتیوس دما و رطوبت رو 0 نشون میده مشکلش چیه؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

باسلام .

بهتر بود،قبل از ارسال نظر،نظرات کاربران دیگر را مطالعه میکردید.. اخرین نسخه پرتئوس و کتابخانه هایی ان را دانلود و نصب کنید.. احتمالا مشکلات حل خواهد شد.
باتشکر.
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط hamid324 »

سلام با تشکر فراوان از شما و برنامه های که قرار داده اید یک درخواست میشه به برنامه ورژن ۷ یک خروجی برای تایمر اضافه کنید تا سر زمان تنظیم شده رله روشن و با یک میکرو سویچ رله خاموش بشه و شماتیک کامل مدار را برای ورژن ۷ از کدام قسمت دانلود کنم
با تشکرفراوان
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

باسلام .
کاربر محترم. ورژن 7،بدلیل اینکه از میکرو کنترولر atmega8 استفاده شده،و کتابخانه مورد استفاده نیز سنگین می باشد! حدود 99.7 درصد از حافظه پر شده است! با میکروکنترولر atmega8 و کتابخانه فارسی این LCD با توجه به پایین بودن حافظه ،نمی توان انعطاف بخصوصی داشت ! و حافظه خیلی فوری پر میشود! بهتر است از طرح های دیگر استفاده کنید..
باتشکر.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

بنام خدا
باسالم .

ارتقاء ورژن 2.5 به 2.6

تصویر 
در ورژن کمی جدید تر قابلیتی اضافه شده که 10 نمونه دما و رطوبت ، در 10 دقیقه قبل،در یک رشته ذخیره میشود (در حافظه رم نه eeprom)، سپس هر 10 دقیقه یک بار،به صورت افکت حرکتی نمایش داده میشوند.
همچنین کلیدی نیز،به برنامه اضافه شده،که می توان،با زدن ان،10 دما،رطوبت گذشته،نمایش داده شوند .

کدها :
[/I][/I]

[External Link Removed for Guests]برنامه.
باتشکر.
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 2 بار

Re: دماسنج و رطوبت سنج با سنسور DHT22(ورژن3)

پست توسط saeedk75068 »

hossein1996hd نوشته شده:
sinaset نوشته شده:با سلام

نسخه 4 دماسنج،تایین دما و رطوبت برای روشن شدن LED و رله مدار. تصویر 
در این نسخه،چند کلید دیگر به مدار اضافه شده،که می توانید به کمک ان رطوبت و دما را تایین کنید تا هر کدام از میزان خاصی بالاتر رفت ،رله روشن شود و LED مربوط به رطوبت و دماسنج روشن شود ..

بطور کلی در این نسخه :

*اضافه شدن چند کلید،برای کنترول و تایین دما و رطوبت دلخواه برای روشن شدن رله و LED ها
*اضافه شدن دو LED ،یکی برای نمایش بالا رفتن رطوبت از میزان تایین شده، و دیگری برای نمایش دما بالا رفته از میزان تایین شده.
*اضافه شدن علامت ! به LCD ، در این ورژن هرگاه رطوبت و دما از میزان خاصی بالاتر برود، روربر هر کدام از انها علامت تعجب ظاهر میشود.
و اصلاح بعضی کدها برای عملکرد بهتر.. تصویر  قسمت مربوط به تنظیمات دما و رطوبت دلخواه.. 
چند نکته:

به صورت دیفالت، دما بر روی 37 درجه و رطوبت برروی 40 درصد تایین شده.که می توانید بعد از روشن شدن مدار با زدن کلید Set و بعد به کمک کلید + و - ابتدا رطوبت را تایین کنید،بعد با زدن دوباره کلید Set به کمک + و - دما را تایین کنید،سپس با زدن کلید Set تغییرات اعمال میشود و به وضعیت نمایش دما بر می گردد.
*اگر دستگاه را خاموش کنید،باید از دوباره دما و رطوبت دلخواه رو اعمال کنید .. انشالله در نسخه بعدی این مشکل رو برطرف می کنم.

کدهایی برنامه:

اگر سوالی بود ،بفرمایید.

[External Link Removed for Guests]

باتشکر.

سلام
خداقوت،ممنون بابت زحماتتون
میشه این ورژن رو تکمیل کنید که با قطع برق موارد تنظیم شده بهم نریزه و دوم اینکه میشه دما و رطوبت،هر کدوم یک رله مجزا داشته باشن؟؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

Re: دماسنج و رطوبت سنج باسنسورDHT22(وژن 4.1،تقویم شمسی و LCD)

پست توسط sinaset »

سلام بر شما
خواهش میکنم. پیشنهاد اولتان انجام خواهد شد. اما پیشنهاد دوم،دلیلش چه چیزی می باشد؟!
باتشکر.
ارسال پست

بازگشت به “طرح آماده و کامل شده AVR”