قطع شدن خود به خود گاز در هنگام حرکت خودرو سمند EF7

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 24 بار

قطع شدن خود به خود گاز در هنگام حرکت خودرو سمند EF7

پست توسط samanxs »

سلام دوستان
من یک خودرو سمند EF7 مدل 89 دارم.مشکلی که براش از 6 ماه قبل، پیش اومده و خیلی هم رو اعصابه اینه که بعضی وقتا که دارم باهاش رانندگی میکنم ناگهان گاز خودرو قطع میشود و گاز نمیخورد(حتی پدال رو تا آخر فشار میدم بازم گاز نمیخوره) و من برای رفع اش مجبور میشم پامو بطور کامل از پدال گاز بردارمو دوباره گاز بدم که درست میشه.بدتر از همه این که بیشتر وقتا که این مشکل پیش میاد، 5 یا 6 بار پشت سر هم تکرار میشه و من هر بار مجبور میشم پامو از پدال بردارم و دوباره گاز بدم تصویر
نمایندگی هم که برای حل مشکل اش بردم یه دیاگ زد و با کامپیوتر یه کارایی روی ماشین انجام داد و گفت مشکل حل شد برو اگه بازم اینجوری شد بیارش یه قطعشو تعویض کنم.حدود یک هفته مشکل رفع شده بود که دوباره روز از نو روزی از نو.تا مطمئن نشم مشکل از کجاست عمرا" دوباره ماشینو ببرم نمایندگی.تصورشو بکنین توی اتوبان با سرعت 120 تا دارید رانندگی میکنین یهو گاز خودرو قطع میشه و ماشینای پشت سریتون هی بوق و چراغ میزنن که برو کنار.این مشکل ماشین زمان خاصی نداره چه با سرعت پایین چه با سرعت بالا و چه حتی موقع تعویض دنده هم گاهی پیش میاد.کسی میدونه مشکل اش از کجاست؟
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21367 بار

Re: قطع شدن خود به خود گاز در هنگام حرکت خودرو سمند EF7

پست توسط SAMAN »

سلام.. تصویر

من تصور ميكنم پمپي كه گاز رو به موتور مي رسونه مشكل داره يا يك ف_ * ل*_ ت ر يا چيزي شبيه اون كثيف هست و بايد تميز يا تعويض بشه...

چون سمند هاي EF7 ( كه خيلم خوشم ازشون مياد! شايد به خاطر عدد 7ش! ) موقعي كه به خودرو فشار مياد به طور اتوماتيك جاي بنزين و گاز رو عوض ميكنه...

مثلا" توي يك سربالايي و موقع سبقت وقتي سيستم متوجه ميشه ماشين داره كم مياره ميره رو بنزين.. (‌به طور خودكار)

حالا احتمالا" خودروي شما يك پمپ يا يك ف_ * ل*_ ت ر چيزي توش درست عمل نميكنه وبه همين دليل ماشين ريپ ميزنه!

فقط سوال اينجاست كه آيا باك بنزين شما در اين مواقع پر هست يا نه؟؟
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!
New Member
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 24 بار

پست توسط samanxs »

SAMAN نوشته شده:سلام.. تصویر

من تصور ميكنم پمپي كه گاز رو به موتور مي رسونه مشكل داره يا يك ف_ * ل*_ ت ر يا چيزي شبيه اون كثيف هست و بايد تميز يا تعويض بشه...

چون سمند هاي EF7 ( كه خيلم خوشم ازشون مياد! شايد به خاطر عدد 7ش! ) موقعي كه به خودرو فشار مياد به طور اتوماتيك جاي بنزين و گاز رو عوض ميكنه...

مثلا" توي يك سربالايي و موقع سبقت وقتي سيستم متوجه ميشه ماشين داره كم مياره ميره رو بنزين.. (‌به طور خودكار)

حالا احتمالا" خودروي شما يك پمپ يا يك ف_ * ل*_ ت ر چيزي توش درست عمل نميكنه وبه همين دليل ماشين ريپ ميزنه!

فقط سوال اينجاست كه آيا باك بنزين شما در اين مواقع پر هست يا نه؟؟

بله باک بنزین ماشینم همیشه پر هست چون به هر حال ماشین با بنزین استارت میخوره ولی با گاز حرکت میکنه.فکر نمیکنم اشکال از پمپ یا فیلتر باشه.چون وقتی بردم نمایندگی،فقط با کامپیوتر یه دیاگ زد مشکل حل شد(البته فقط واسه 1هفته).خودم تصور میکنم مشکل از همون پدال گاز باشه.اگه پدال گاز این ماشینو دیده باشین حتما متوجه شدین که "سیم گاز" نداره و توسط سیستم مخصوص بصورت الکترونیکی به موتور سیگنال میفرسته.
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

پست توسط RAHVAR »

برای رفع ایرادات این خودرو یک فایل پیدا کردم که حتما به دردتون میخوره ، چون با وجود این آدما که اسمشون رو گذاشتن تکنسین یا مهندس بسیار به درد میخوره حتما دانلود کنید .

[External Link Removed for Guests]
   تصویر     

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6698 بار
سپاس‌های دریافتی: 12089 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

احتمال هم داره سنسور گاز مشکل داشته باشه
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
New Member

پست توسط majid_1363 »

samanxs نوشته شده:سلام دوستان
من یک خودرو سمند EF7 مدل 89 دارم.مشکلی که براش از 6 ماه قبل، پیش اومده و خیلی هم رو اعصابه اینه که بعضی وقتا که دارم باهاش رانندگی میکنم ناگهان گاز خودرو قطع میشود و گاز نمیخورد(حتی پدال رو تا آخر فشار میدم بازم گاز نمیخوره) و من برای رفع اش مجبور میشم پامو بطور کامل از پدال گاز بردارمو دوباره گاز بدم که درست میشه.بدتر از همه این که بیشتر وقتا که این مشکل پیش میاد، 5 یا 6 بار پشت سر هم تکرار میشه و من هر بار مجبور میشم پامو از پدال بردارم و دوباره گاز بدم تصویر
نمایندگی هم که برای حل مشکل اش بردم یه دیاگ زد و با کامپیوتر یه کارایی روی ماشین انجام داد و گفت مشکل حل شد برو اگه بازم اینجوری شد بیارش یه قطعشو تعویض کنم.حدود یک هفته مشکل رفع شده بود که دوباره روز از نو روزی از نو.تا مطمئن نشم مشکل از کجاست عمرا" دوباره ماشینو ببرم نمایندگی.تصورشو بکنین توی اتوبان با سرعت 120 تا دارید رانندگی میکنین یهو گاز خودرو قطع میشه و ماشینای پشت سریتون هی بوق و چراغ میزنن که برو کنار.این مشکل ماشین زمان خاصی نداره چه با سرعت پایین چه با سرعت بالا و چه حتی موقع تعویض دنده هم گاهی پیش میاد.کسی میدونه مشکل اش از کجاست؟

به نظرت باید چه کرد
1 هفته است برای من هم این مشکل بوجود اومده --- من هم شهریور 89 تحویل گرفتم -
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط saeedjoon1 »

samanxs نوشته شده:سلام دوستان

ماشین منم اینطوری شده لطفا راهنمای کنید اگه درست کردی ماشینتو تصویر

New Member

پست توسط Arash.fakhari »

با سلام گاز ماشین من(ef7 ) هم قطع وصل میشد پیش یه خدمات cngرفتم گفت مشکل از ecu هاهست نمیتونن بار را تحمل کنن و مشکل از یع قطعه هست زیر ریگراتور که قطعه گیر نمیاد .یع برنامه داد به ecu وگفت مشکل ۹۹درصد حل میشه و از روزی که این برنامه را داده به ecu مشکلم حل شده :D
New Member

پست توسط Behnam2۲۲000 »

Arash.fakhari نوشته شده: پنج‌شنبه ۵ مهر ۱۳۹۷, ۵:۵۷ ب.ظ با سلام گاز ماشین من(ef7 ) هم قطع وصل میشد پیش یه خدمات cngرفتم گفت مشکل از ecu هاهست نمیتونن بار را تحمل کنن و مشکل از یع قطعه هست زیر ریگراتور که قطعه گیر نمیاد .یع برنامه داد به ecu وگفت مشکل ۹۹درصد حل میشه و از روزی که این برنامه را داده به ecu مشکلم حل شده :D

سلام کجا بردی درست کرد من ماشینم تک سوز هست و مدل ۸۹ و مشکل قطع شدن یدفعه پدال گاز رو دارم و باید پامو از رو پدال بردارم مجدد گاز بدم تا درست بشه
پمپ بنزین سنسور دور موتور سنسور موقعیت میل سوپاپ سنسور cvvt و حتی خود میل سوپاپ و خار تشخیص سنسور رو جوش دادم و تعویض کردم چندین بار هم کل برنامه رو دادم دانلود کردن ولی همچنان مشکل پابرجاست و فقط هر موقع سوکت های رییس و رو میکشم و بعد پنج دقیقه جا میزنم تا دوسه ساعت درست میشه و مجدد بر میگرده سرمشکل قطع شدن در حین حرکت
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط Abbas114 »

samanxs نوشته شده: پنج‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۱, ۷:۵۳ ب.ظ سلام دوستان

سلام
رفع مشکل:
خرابی فشنگی پدال ترمز (سوئیچ پدال ترمز) می باشد.
این خرابی باعث میشه فرمان اشتباه ترمز به ECU ارسال بشه و اجازه گاز دادن ندهد موقتا.
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط gavad44 »

سلام دوستان عزیز.در مورد مشکل عدم گازخوردن ناگهانی سمندef7 وراه کار های ان که شامل موارد:
1.تعویض سویچ زیر پدال ترمز ویا
2.سیم کشی 6 رشته جدا از پدال گاز به خروجی سوکت ecuکه به سوکت دریچه گاز میره واز انجا به سوکت دریچه گاز.یعنی کلا دوکلاف 6 رشته یکی از پدال تا ecuواز ecuبه دریچه برقی گازاز روکار مجدد خودتون سیم کشی کرده وسیم های ابتدا وانتهای سوکتهاچیده شده وسیم های جدید به ابتدا وانتهای سوکت ها(سوکت پدال گاز و6رشته ورودی ب سوکت ecuوخروجی از ecuوورودی به دریچه برقی بارعایت پین ها) لحیم شود.
3.ویا تعویض پدال گاز و دریچه برقی گاز .
4.ویا دیاگ زدن اپدیت و پروگرام ecu
شاید همه این راه ها را رفته باشید ولی تا یکی دوهفته مشکل موقتا برطرف شده ومجددابا ان روبروخواهیدشد.که بسیار خطرناک است ویکی از بزرگترین عیوب سمندef7همین میباشد.
این مشکل از اینجا شروع میشود که شما جهت رفع یک عیب مکانیکی یا برقی ماشین که ربطی به گاز خوردن نداره به مکانیک یا باطری ساز مراجعه کردین و تکنسین بطور ناخوداگاه دستش خورده به یکی از سوکت ها که میتواند سوکت تخم مرغی مربوط به دسته سیم پدال گاز که کنار باطری میباشدیا سوکت ecu مربوط به پدال گاز که از سوکت تخم مرغی به ecu امده واز ecu به دریچه برقی گاز میرود.ویا سوکت دریچه گاز برقی و یا عمدا این سوکت ها را باز کرده جهت خلوت کردن محدوده کارش و بعد جا زده.که این دست زدن به سوکت ها چون خیلی حرارت موتور بالا هست وسیم ها وسوکتها خشک هستنداز داخل یا سیم قطع میشه یا پلاتین داخل سوکت مادگی گشاد میکنه واتصال یکی از سیم ها شل میشه حالا یا مثبت یا منفی یا سیم دیتای رفت وبرگشت ecu وقطعی داخل سوکت ویا گشادی پلاتین داخل سوکت یکی از سیم ها باعت این مشکل میشود.چون شما نمیدونید کدام سوکت هست ایا سوکت پدال گاز یا سوکت تخم مرعی یا سوکت ecu یا سوکت دریچه گاز برقی پس باید یکی از دو راه حل زیر را اجرا کنید.ضمنا اگر کارواش داخل موتور انجام دهید وسوکتهارا بعد از اتمام کار باز کنید و باد بگیرید احتمال 90 درصد بخاطر خشکی سیم وسوکت ها مشکلات برقی ویا گاز نخوردن و روشن شدن چراغ چک پیش می اید وهزینه سنگین روی دستتان میگذارد.
1.راه حل اول پرهزینه ولی اصولی میباشدکه باید دسته سیم موتور تعویض شود.و اگر برطرف نشد حتی ممکن است لازم به تعویص دسته سیم از پدال گاز تا ecu هم باشد یعنی هر دودسته سیم عوض شود.ولی 99%با تعویض دسته سیم موتور مشکل کاملا برطرف میشود.پس بیخود وقت وپولتونا الکی هزینه نکنید .تجربه بزرگترین استاد است.
2.راه حل دوم. باید دست به اچار باشید وحوصله نیازداره ویکم صرف وقت ولی کم هزینه .واون اینه که مادگی سوکت ها را از مغازه های برق اتومبیل بخرید که همه سوکت هاحدود15 سانت سیم دارندوسر سوکت های پدال گاز ودریچه گاز را چیده وبه سر سوکت جدیدلحیم کنید.حتما ابتدا وانتهای هر رشته سیم را با مولتی متر درحالت بیزر تست کنید که سیم از وسط قطعی نداشته باشدوبعد لحم کاری دوطرف را انجام دهید.
اگر سوکت های ecu ویا تخم مرغی مشکل داشته باشندواونا را دستکاری کرده باشن کار سخت میشه وجایگزینی اونا وسیم بندیش خیلی وقت میبره واگر یه رشته سیم جابجا لحیم بشه کار خراب میشه.چند سال قبل که دسته سیم موتور حدود 500الی700بود صرف با تعویض دسته سیم بود چون بعد از چند سال هم خشک میشن وهم اگر دست به سوکت بخوره گشاد میکنه ودرست عمل نمیکنه.ولی الان با هزینه خیلی اندک وتعویض سوکت و درست لحیم کردن سیم های دیتای رفت و برگشت و مثبت ومنفی مشکل برطرف میشه.
مورد دیگه که ef7داره ضعیف بودن سیم منفی بدنه هست که با اتصال کابل نمره 25 حدودا یک متر موردنیاز است از منفی باطری به جای مخصوص که کارخانه روی سر سیلندر زیر سیم دسته کوئل با تعبیه کرده بگشید وبا پیچ 8 محکم کنید.
مورد دیگه درتابستان که کولر گرفته میشه دسته سیم کوئل بدلیل ضعیف بودن ولتاژمناسب را نمیتونه تامین کنه که با نصب یکعدد رله 80 امپر 5 پایه که فقط از 4 پایه ان شامل پایه 30 که خروجی به سیم مثبت کویل( جایکه سیم کوئل به 4 رشته تبدیل میشود یک سانت قبلش قطع شود وسیم 2.5 متصل میشود .نوع سیم نمره 2.5 هادی نور).وپایه 78که از قطب مثبت باطری مستقیما به این پایه متصل شود سیم نمره 2.5 هادی نور. وپایه 85 که به منفی بدنه کنار سرسیلندمتصل میشه وپایه 86 که به پایه 30 رله کوئل که کنار ecuهست متصل میشود.رله تقویت بهتر است نزدیک دسته سیم کوئل باشه که افت ولتاژ ندهد.با بست تسمه ای پلاستیکی به پایه کنار درب سوپاپ که جهت قلاب جرثقیل وبلند کردن موتور تعبیه شده بسته شود.یه سیم نمره 2.5 هم از محل 4 رشته شدن منفی کوئل بکشید وبه سیم بدنه زیر دسته سیم کویل متصل کنید.
مورد اخر پیچ کارتل سمند هست که خیلی زود هرز میشه وقبل از جوشکاری اول بوش فنری بزنید واگر باز هرزشدوبوش فنری درامدچاره ای نیست جز باز کردن درب کارتل که باید سینی موتورو دسته پایین موتور وپلوس سمت شاگرد باز شودتابتوان تمام پیچ های انرا با بکس E10باز کرده وجهت جوشکاری اقدام کرد. چون احتمال هرز شدن مجدد هست به جوشکار بگیدحتما جوش ارتفاع دار وپهن بده وقلاویز ده یا 12 بزندکه حداقل بتوان بعدا قلاویز 14 و16 و18 زد.البته اگر مجددهرز شودکه میشودوحتما موقع بستن پیچ کارتل دوعدد واشر الومینیوم گذاشته شود.پیچ کارتل موتور هوندا 14 هست ک قلاویزابتدا گام 1 باشه وپیچ هم گام رزوه 1 بهتره واگر هرزشد قلاویز گام 1.5 زده وپیچ با رزوه گام 1.5.
همچنین زمانیکه درب کارتل باز است به مکانیک بگویید قسمت سینی محل زیر گیج روغن را با مته 13 یه سوراخ بزنه که اگر خواستید با ساکشن روغن ماشین را تخلیه کنید دراینده بتوانید.چون در حالت عادی سینی کارتل که جهت خنکاری وجلوگیری از طلاتم روغن تعبیه شده اجازه ساکشن نمیدهد وبا ساکشن حدود 2الی2.5لیتر بیشتر نمیتوان روعن کشید بدلیل وجود سیتی کارتل.
امیداست این مواردی که برای ماشین خودم اتفاق افتاد واقدامات گفته شده را انجام دادم ونتیجه گرفتم به درد شما بخورد.با سپاس.از صبروشکیبایی دوستان وعذرخواهی از مدیر سایت که مطالبی که مربوط به این تایپیک نبودرا در اینجا ذکر کردم باشد که دوستان یکجا این موارد را در غالب یک مطلب مطالعه فرمایند.
آخرین ويرايش توسط 1 on gavad44, ويرايش شده در 0.
ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”