ارتقا و بازسازی یک فروند F14 پس از 13 سال

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 95
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 11 آذر 1389, 1:41 pm
محل اقامت: شـــمـــالـــگـان
سپاس‌های ارسالی: 1821 بار
سپاس‌های دریافتی: 488 بار

ارتقا و بازسازی یک فروند F14 پس از 13 سال

پست توسط demorgan »

 تصویر>
 
  مشقی(!) یک فروند هواپیمای رهگیر F14 نیروی هوایی پس از 13 سال زمینگیری بدلیل پایان یافتن عمر تمامی قطعات اصلی آن به دست متخصصان توانمند کشور بازسازی و ارتقا پیدا کرده و در مراسمی با حضور کارکنان و فرماندهان پایگاه شهید بابایی پروازی آزمایشی به مدت 50 دقیق با خلیبانی آقای شفیعی انجام داد.

این جنگنده که به مدت 13 سال زمینگیر بوده با مجموع 47هزار نفر ساعت کار و با تعویض 550 قطعه اصلی به دست متخصصان تعمیر و پرواز های عملیاتی خود را از امروز سر گرفت.
لازم به ذکر است در پرواز آزمایشی که امروز انجام شد قسمت های مهم این جنگنده از قبیل توان موتور و آلات الکترونیکی و ایونیکی و همچنین سامانه های جنگ الکترونیک مورد تست و ارزیابی قرار داده شد و ظاهرا" ارتقا و بازسازی ها نیز به احتمال زیاد بر روی سامانه های مذکور انجام شده است.

در حاشیه این مراسم نیز فرمانده پایگاه شهید بابایی اذعان داشتند که :پس از انقلاب متخصصان آمریکایی میگفتند که شما هرگز نمیتوانید این جنگنده را تعمیر و ارتقا و آن را دوباره به پرواز دربیاورید.ولی خوشبختانه ما امروز شاهد هستیم که ما کار ارتقا برروی انواع جنگنده ها را به دست متخصصان توانمند خودمان انجام میدهیم و در این زمینه خدا را شکر هیچ مشکلی نداریم.


منبع خبر:اخبار ساعت 13 شبکه خبر

نویسنده: dEmorgan تصویر
هیچ هیچ هیچ ...
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

Re: ارتقا و بازسازی یک فروند F14 پس از 13 سال

پست توسط Mr.Amirhessam »

[FONT=Times New Roman]همزمان با نخستین روز گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، یک فروند جنگنده شکاری به همت متخصصان پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان پس از 12 سال زمین گیری به پرواز در آمد.  
به گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی به نقل از واحد مرکزی خبر، جنگنده شکاری اف 14 از تخصصی ترین هواپیماهای جهان است که تکنولوژی تعمیر و نگهداری آن تنها در اختیار کشور سازنده آمریکاست و ایران همواره پس از 33 سال این جنگنده شکاری را بازسازی و ارتقا داده است.   پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان گفت : جنگنده شکاری اف 14 که 12 سال پیش به دلیل آسیب شدید همه قطعات اصلی آن از بین رفته بود ، با تلاش متخصصان این پایگاه عملیاتی شد و پرواز آزمایشی خود را با موفقیت به پایان رساند.   سرتیب دوم خلبان علیرضا برخور افزود: متخصصان این پایگاه با بیش از 47 هزار نفر ساعت تلاش و تولید 550 قطعه حساس ، این جنگنده را بار دیگر به گردان پرواز برگرداندند.   پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان گفت: این عملیات بزرگ نمونه ای از خودکفایی و نهضت قطعه سازی در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است و این نیرو امروز با به روز کردن تجهیزات ، آمادگی کامل خود را به رخ دشمنان ایران اسلامی کشاند.   پارسال هم یک جنگنده شکاری دیگر نیز در این پایگاه بازسازی شد و به خط پرواز پیوست.     [External Link Removed for Guests] 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [External Link Removed for Guests] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 199
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 26 آبان 1388, 12:53 am
سپاس‌های ارسالی: 727 بار
سپاس‌های دریافتی: 1795 بار

اورهال F-14A پس از 12 سال در پایگاه شکاری اصفهان

پست توسط aliTOPGUN »

[External Link Removed for Guests]
به گزارش واحد مرکزی خبر، جنگنده شکاری اف 14 از تخصصی ترین هواپیماهای جهان است که تکنولوژی تعمیر و نگهداری آن تنها در اختیار کشور سازنده آمریکاست و ایران همواره پس از 33 سال این جنگنده شکاری را بازسازی و ارتقا داده است.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان گفت : جنگنده شکاری اف 14 که 12 سال پیش به دلیل آسیب شدید همه قطعات اصلی آن از بین رفته بود ، با تلاش متخصصان این پایگاه عملیاتی شد و پرواز آزمایشی خود را با موفقیت به پایان رساند.


امیر سرتیب دوم خلبان علیرضا برخور افزود: متخصصان این پایگاه با بیش از 47 هزار نفر ساعت تلاش و تولید 550 قطعه حساس ، این جنگنده را بار دیگر به گردان پرواز برگرداندند.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان گفت: این عملیات بزرگ نمونه ای از خودکفایی و نهضت قطعه سازی در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است و این نیرو امروز با به روز کردن تجهیزات ، آمادگی کامل خود را به رخ دشمنان ایران اسلامی کشاند.

شهریور پارسال هم یک جنگنده شکاری دیگر نیز در این پایگاه بازسازی شد و به خط پرواز پیوست.
[External Link Removed for Guests]

فیلم پرواز وتست سیستمها از صدا وسیمای مرکز اصفهان
__________________

[External Link Removed for Guests]
Yesterday is past, it is history.Tomorrow is future, it is a mystery today is present, it is a gift
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”