بهره برداري سيمولاتور هواپيماي شكاري F4E در پايگاه نهم شكاري بندرعباس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

بهره برداري سيمولاتور هواپيماي شكاري F4E در پايگاه نهم شكاري بندرعباس

پست توسط Shahryar »

  برداري از سيمولاتور هواپيماي شكاري F4E
در پايگاه نهم شكاري بندرعباس  


سيمولاتور شبيه‌ساز پروازي هواپيماي شكاري F4E (فانتوم) از سوي متخصصان و كارشناسان معاونت تحقيقات و جهاد خودكفايي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در پايگاه نهم شكاري بندرعباس به بهره‌برداري رسيد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، امير سرتيپ خلبان احمد ميقاني فرمانده نيروي هوايي ارتش هدف از ساخت سيمولاتور هواپيماي شكاري F4E را آموزش دانشجويان خلباني در محيطي امن و برخوردار از ضريب بالاي ايمني پرواز، برخورداري از امكانات پروازي هواپيما با هزينه اندك و همچنين جلوگيري از استهلاك هواپيما و صرفه‌جويي ارزي برشمرد و افزود: تمام مراحل طراحي معادلات پروازي، نرم‌افزار، ساخت كنول استاد و طراحي و نصب و راه‌اندازي سيستم بصري و سيستم حركتي از سوي متخصصان و كارشناسان معاونت تحقيقات و جهاد خودكفايي نيروي هوايي و با همكاري مراكز علمي،‌ تحقيقاتي و دانشگاهي انجام شده است.

امير سرتيپ ميقاني هم‌چنين گفت: در حال حاضر طرح چندين سيمولاتور هواپيماهاي شكاري، آموزشي و ترابري در نيروي هوايي به اجرا درآمده است كه در آينده نزديك شاهد افتتاح پروژه‌هاي سيمولاتور ديگري از هواپيماي شكاري در نيروي هوايي خواهيم بود.

وي در پايان گفت: تا كنون تكنولوژي سيمولاتور فقط در دست چند كشور جهان بوده و ما با بهره‌گيري از علم و دانش روز و نيروي انساني متخصص و با ايمان توانسته‌ايم به آن دست يابيم.

ایسنا
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”