FBI قائله را به نفع خود پایان داد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: شنبه 6 مهر 1392, 10:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 8864 بار
سپاس‌های دریافتی: 3057 بار

FBI قائله را به نفع خود پایان داد

پست توسط SMH »

 FBI قائله را به نفع خود پایان داد 


[COLOR=#92D050]این روز ها درگیری میان پلیس FBI و کمپانی اپل به یکی از جنجالی ترین موضوعات در خبرگزاری های فضای مجازی تبدیل شده. FBI سعی در مجاب کردن اپل برای ساخت یک نسخه ضعیف شده iOS به نام Govt.OS داشت تا بتوان به وسیله آن iPhone 5C تیرانداز حادثه San Bernardino را رمز گشایی کند و به این وسیله به دیگر اطلاعات تروریست ها دسترسی پیدا کند. اما اپل به دلیل بوجود آمدن پیامد های خطرناکی که کابران ایفون را تحدید خواهد کرد از این اقدام سر باز زد.

مدتی بعد در حالی که هنوز نتیجه دادگاه و کشمکش بین FBI و اپل مشخص نشده بود یک کمپانی اسرائیلی به طور رسمی اعلام کرد تا در این رمزگشایی FBI را حمایت خواهد کرد. این کمپانی که Cellebrite نام دارد ادعا کرد با روشی متفاوت از اپل و با استفاده از دستگاهی که ساخت خود است می تواند ایفون سید فاروق را هک کند. با این تفاسیر FBI دیگر به کمک اپل احتیاجی نداشت و نتیجه دادگاه هرچه هم که باشد، تاثیری در روند کاری پلیس فدرال ندارد.
 تصویر حال بر اساس جدیدترین گزارش پلیس فدرال از تلاش برای وادار کردن اپل به ساخت یک نسخه ضعیف از iOS دست کشیده و اپل برنده این دادگاه شده است. گزارش به دست رسیده حاکی این است که دولت در حال حاضر تمام اطلاعات ذخیره شده در ایفون فاروک را بررسی کرده و در نتیجه به همکاری اپل احتیاجی ندارد.:The government has now successfully accessed the data stored on Farook’s iPhone and therefore no longer requires the assistance from Apple Inc. mandated by Court’s Order Compelling Apple Inc. to Assist Agents in Search dated February 16, 2016.

نتیجه دادگاه و شرایط حال حاضر کاملا قابل حدس بود؛ زیرا کارشناسان زیادی راه هایی را به FBI پیشنهاد داده بودند تا بدون کمک اپل هم بتواند گوشی فاروق را هک کند. از آنجایی که این درگیری فعلا تمام شده و به احتمالات زیاد کمپانی اسرائیلی رمزگشایی را آن هم در کمتر از یک هفته برای دولت امریکا انجام داده، حال شاید این سوال برای شما ایجاد شود که فرایند هک و رمزگشایی ایفون چگونه انجام شده؟

برای این سوال جوابی درستی نمی توان داد؛ زیرا FBI با عقب کشی دادگاه را به نفع اپل تمام کرد بنابراین اپل دیگر حق این را ندارد تا از اطلاعات دولت استفاده کند و از روش رمزگشایی مطلع گردد. به گزارش سایت The Guardian این روش به دلیل اهمیت زیاد در دسته فوق محرمانه طبقه بندی شده و این موضوع را در هاله ای از ابهام باقی گذاشته است.

“new method to c r 4c k open locked iPhones is so promising that US government officials have classified it.”

 
منبع: wccftech
گر چرخ به كام ما نگردد 
كاري بكنيم تا نگردد 
تصویر
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 233
تاریخ عضویت: شنبه 23 خرداد 1388, 7:11 pm
محل اقامت: داهات
سپاس‌های ارسالی: 6317 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار
تماس:

Re: FBI قائله را به نفع خود پایان داد

پست توسط Ali$amir »

سلام دوستان عزیز
با اینکه تمام شرکتهای بزرگ تکنولوژی برام قابل احترام هستند و اپل هم جایگاه خودش رو داره اما در دنیای امروز به نظر من اپل اسم و رسمش خیلی خیلی بزرگتر از اون چیزی هست که واقعیت داره
متاسفانه تبلیغات هم در این خصوص کار خودش را کرده
بطور مثال ببینید یه نرم افزار اوپن سورس تا چه حد میتونه به پیشرفت علم کمک و حریم خصوصی افراد را پوشش بده تا اینکه یک نرم افزار انحصاری و بسته که سلایق و استعداد توسعه دهندگان خرد و کلان رو قبضه میکنه و بهشون یک مسیر اجباری میده
در نسلهای آتی که قطعا برنامه نویسی جزئ یکی از آموزشهای عمومی اونها خواهد شد اینجور سیاستها نمیتونه جایگاهی داشته باشه
موفق باشید
خرم آن روز کزین منزل ویران بروم
تصویر
راحت جان طلبم وز پی جانان بروم
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15887
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72640 بار
سپاس‌های دریافتی: 31669 بار
تماس:

Re: FBI قائله را به نفع خود پایان داد

پست توسط Mahdi1944 »

 $ ,
اپل به نظر من بجز تبلیغات، دیگه وجود خارجی نداره ... (لازم به ذکزه که اپل دارنده‌ی بزرگترین دستگاه تبلیغاتی تاریخ هست و فقط هم با همین، اجناس فاجعه‌ی خودش رو به 10 برابر قیمت به مردم قالب میکنه و اونها هم تحت تاثیر همین تبلیغات، با افتخار اون رو میخرند و حتی اگر روشن نشه هم اون رو تکنولوژی روز میدونند و عقیده دارند اصلا گوشی که نباید روشن بشه، وگرنه اپل این کار رو میکرد!!!)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”