ابر بمب ساخت روسیه FOAB

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1657
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3401 بار
سپاس‌های دریافتی: 5776 بار

ابر بمب ساخت روسیه FOAB

پست توسط shafagh »

تصویرFOAB) father of all bombs) " پدر همه بمب ها" یک سلاح تاکتیکی روسی است و بعنوان یک بمب منفجر شونده در هوا طراحی شد تا یک موج انفجار اتشین بزرگ را به اهداف واقع در مناطق پایین تر از خود اعمال کند. قدرت این بمب معادل 44000 کیلو یا 44 تن TNT است که ان را در جایگاه یک بمب غیر اتمی اما قویتر از یک بمب اتمی کوچک قرار می دهد. این بمب یکی از ره اوردهای توازن تسلیحاتی بین امریکا و روسیه است.
در سال 2003 امریکا بمب( Massive Ordinance Air Blast Bomb) "بمب انفجار بزرگ در هوا" یا همان بمب MOAB را ساخت که بمبی مشابه با همین بمب جدید روسی اما با قدرتی چهار برابر کمتر از ان یعنی معادل 11 تن مواد TNT است. این بمب امریکایی در ان زمان mother of all bombs یا مادر همه بمب ها نام گرفت اما با این بمب شگرف و سنگینی که روسیه ساخته باید ان را پدر جد همه بمب ها لقب داد. با همین انگیزه مشابه روسیه در سال 2007 بمب FOAB را ساخت که چهاربار قدرتمندتر از نوع امریکایی اش و از نظر وزنی بر عکس چهاربار سبک تر از ان می باشد!
ظاهرا امریکایی ها در مورد این ادعا شک دارند و می گویند احتمال زیاد دارد که قیلمی را که روسیه از تست این بمب عرضه داشته دستکاری شده و برای مقاصد تبلیغاتی در مورد ان اغراق شده باشد در حالیکه احتمالی هم داده اند که ممکن است روس ها واقعا موفق به ساخت چنین بمبی شده باشند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”