پرندگان به GPS داخلی مجهزند ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با دانش عمومي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

پرندگان به GPS داخلی مجهزند ...

پست توسط CAPTAIN PILOT »

پرندگان به جی پی اس داخلی مجهزند !!

تحقیقات جدید دانشگاه آکلند نشان می دهد پرندگان قادرند موقعیت خود را مانند سیستم موقعیت یاب جهانی با استفاده از امواج مغناطیسی زمین تعیین کرده و مسیر بازگشت اصلی را بیابند.
به گزارش خبرگزاری مهر، مطالعات جدید نشان می دهد کبوتران خانگی دارای موقعیت یاب درونی هستند که با استفاده از آن و با کمک میدان مغناطیسی زمین قادر به یافتن مسیر اصلی خود و بازگشتن به خانه هستند. دانشمندان برای سالها بر این باور بودند پرندگان قادر به استفاده از میدان مغناطیسی زمین به منظور ردیابی مسیر خود هستند اما امکان وجود این توانایی تا کنون به اثبات نرسیده بود.
اکنون محققان دانشگاه آکلند در نیوزیلند معتقدند موفق به اثبات این امر شده اند که پرندگان در مسیرهایی که برای بازگشت از آن استفاده می کنند از امواج مغناطیسی زمین پیروی می کنند.
این کشف نشان می دهد پرندگان قبل از حرکت به سوی مقصد مورد نظر، ابتدا مانند سیستم موقعیت یاب جهانی یا جی پی اس موقعیت خود را تعیین کرده و سپس سفر خود را آغاز می کنند. محققان دریافتند که مسیر اولیه پرواز پرندگان با یافتن امواج مغناطیسی شکل گرفته و در نهایت این امواج برای یافتن مسیر اصلی خانه مورد استفاده قرار می گیرند.
بازبینی تعدادی از مطالعات که در گذشته و در کشور آلمان بر روی بیش از 150 پرنده صورت گرفته بود نشان می دهد پرندگان با استفاده از میدان مغناطیسی زمین موقعیت خود را با دقت تعیین کرده و مسیر بازگشت خود را محاسبه می کنند. از نمونه پرندگانی که از این شیوه برای تعیین موقعیت خود استفاده می کنند کبوتران خانگی هستند.
بررسیهای جدید همچنین نظریه وجود ذرات مغناطیسی در منقار پرندگان به عنوان جهت یاب را نیز تقویت می کند.
بر اساس گزارش تلگراف، گروه محققان معتقدند پرندگان نسبت به میدان مغناطیسی خارجی زمین عکس العملی حساس و معین دارند و بر همین اساس قادر به تعیین مکان مورد نظر خود خواهند بود.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “دانش عمومی”