HAARP جدیدترین اسلحه آمریکا ؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

New Member
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

Re: HAARP جدیدترین اسلحه آمریکا ؟

پست توسط shervin_en_teh1 »

"آثار و نتایج اشتباه یک قدرت بزرگ ، بزرگ است " یک مثال : صدای انفجار لاستیک یک کامیون خیلی بشتر از انفجار لاستیک یک دوچرخه است . اشتباهات امریکا هم خیلی بیشتر از اشتباهات باقی کشورها به چشم می آید.علیه این اشتباهات امریکا که هم بنده و هم خود امریکا به آن اعتراف دارم و دارد (!) می توانیم شکایت کنیم می توانیم اعتراض کنیم اما باز هم منکر مسایلی نیست که بنده صرفا جهت پاسخ عرض کردم.
فرمودید "خواهشا بجای درس مقداری هم تاریخ معاصر ایران رو مطالعه کنید تا کمی هم با چهره زشت معشوقتان آشنا شوید!"
به نظر من کمی مشغول به شمارش افرادی شوید که تحصیلکرده امریکا بوده اند و امروز چه پست های مهمی در این مملکت دارند . این تاپیک محلی برای ابراز عقاید شخصی و توجیه صحت یا عدم صحت پروژه هارپ است نه تحمیل آن . پس لطفا عقاید شخصی خود را با استفاده از واژگان نادرست بزرگ و احیانا بدفهم نکنید . توهین شما قشر زیادی از مردم ایران و حتی دنیا را نشانه می گیرد بنده توضیحات لازم را از دیدگاه خوم داده ام و باقی خوانندگان نظرات خود را در مورد آنها خواهند داد نیازی هم به تحمیل عقایدم نمی بینم . و اصلا خواستار این نیستم که مانند بسیاری دیگر موضوع اصلی تاپیک را به مسیری دیگر منحرف کنم. میدان نظرات را به باقی خوانندگان واگذار می کنم ...
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles »

shervin_en_teh1, دوست گرامی

خواهش میکنم اگر تحمل نظرم رو ندارید، لا اقل برچسب توهین باینجانب الصاق نفرمایید.

تحصیل عده ای ایرانی در آمریکا، دلیل خوبی برای چشم پوشی از تحقیر و ظلمی که آمریکا به ما ایرانیها روا داشته محسوب نخواهد شد.

بد نیست خاطر نشان کنم که نسبت دادن "اشتباه" به رفتار آمریکاییها با ایران، کمی کم لطفیست. گفتن "تجاوز" به رفتار قبل از انقلاب و "خصومت" به رفتار بعد از آن با ایران کمی به حقیقت نزدیکتر است و اعتراف آمریکا هم به باصطلاح اشتباهش در مورد ایران، دردی را از دردهای امروز ایران ما درمان نخواهد کرد.

من هم زمانی مانند شما از دوستداران آمریکا بودم، اما با کمی مطالعه متوجه چهره واقعی آمریکا شدم.

و بعد از آن، سوالهایی در ذهن من شکل گرفت:

- اگر دولت مصدق به زیر کشیده نمیشد، آیا هم اکنون ایران صاحب دموکراسی می بود؟

- آیا دخالت آمریکا در امور ایران باعث وقوع انقلاب شد؟

- انقلاب چند سال ایران رو به عقب پرتاب کرد؟

- آمریکا به چه دلیل عراق رو تحریک به حمله به ایران کرد؟

- جنگ 8 ساله چند سال ایران رو به عقب پرتاب کرد ؟ 8 سال؟ 80 سال؟

- در صورتی که آمریکا در امور داخلی ایران دخالت نمیکرد، هم اکنون شکل حکومتی در ایران چگونه بود؟ سطح زندگی و رفاه چگونه بود؟ سطح زندگی من الان چگونه بود؟

و در آخر سوالی بزرگتر در ذهن من شکل گرفت :

بعد از اینهمه تحقیر، من اکنون باید چگونه درباره آمریکا بیاندیشم؟

اگر بعد از همه این خصومت، من همچنان نظری مثبت درباره آمریکا داشته باشم، آیا این بدان معنی نیست که به تمامی کارهای آمریکا مهر تایید زده و مجوز تجاوزهای بعدی را صادر کرده ام؟    توانسته باشم مسئله را از زاویه ای دیگر برای شما ترسیم کنم.  
در آخر باید اعتراف کنم قلم شیوا و روان شما، احترام مرا نسبت به شما بر می انگیزد.

از همگی دوستان بابت به انحراف کشیدن تاپیک پوزش میخواهم.  
Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4178 بار
تماس:

پست توسط ganjineh »

چنانچه روند همين طور بر انحراف تاپيك پيش برود ضمن حذف پستهاي اضافي تاپيك قفل خواهد شد :-o

لطفا مراعات بفرماييد :-o
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
New Member

پست توسط amirhossssein »

vaghean mamnoonam azizam kheily bahali manam tamame saiamo mikonam ta ino be doostam va ashnaham begam albate alan be babam goftam behem goft ke agar in chizaro bekhooni divoone mishi ina hame doorooghe dar zeemn agar hamchin chizi vagheiat dashte bashe man khodkoshi mikonam
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

پست توسط armshdrj7n »

سلام - از اینکه ما را به این موضوع باخبر کردی بینهایت ممنونم-البته جای گفتنیست که ما در حوزه خلیج زندگی می کنیم وتا انجا که یادم هست طى 40سال چیزی بنام زلزله راهرگز در منطقه نمیشنیدیم--ولی الان نزدیک هفت یاهشت سال است که مرطب زلزلهای خفیفی را اهل منطقه حس میکنند -مانند ساکنین الفجیره وراس الخیمه وحتی خوده شهر دبی که من از متولدینش هستم-وشاهد عینی هم هستم که چطور ساکنین ساختمانها ی بلند با دل هره از ساختمانها خارج می شودند وبه قول شما مردم را با نامهای از قبیل نوار زلزله که از زير اقيانوس هند وبا مرور از زير جزيره قشم ممتد به رشته كوهاى البرز ووو...ولي متأسفانه من بارها خواسته ام كه در سايتهاى محلي كه بنام المنتدى معروفند اين مسئله به زبان عربى بيان كنم موفق نشدم -چونکه دراین دهه اخیر اتفاقاتی بی سابقه در منطقمان روخ میدهد مانند المد الاحمر که باعث نفخ شدن ماهیها منطقه شمال امارات شده بود-وتا مدتی ماهی گیری بدستور دولت منع شد- وبوی بدی از دریا یسوی شهر الفجیره والکلباوخورفکان وارد می شود ونگفته نماند که اثار زلزله در مناطق شمالی بوضوح دیده میشود--امیدوارم که مردم جهان از این برنامهای غیر انسانی با خبر شوند وهرگز جلوی این تجربهای هولناک ساکت نمانند0با ارزوی موفقیت در راه انسانیتتصویر
New Member

پست توسط mehdi amin »

سلام ثریا جان
من هم از این که این قدر وقت گذاشتی و در نهایت نتیجه تحقیقاتت رو در اختیار ما قرار دادی ممنونم . واقعا وقتی فکرش رو میکنم میبینم چقدر علم میتونه پیشترفت کنه اونم توسط انسانها : در نهایت تنها کسانی هم که همین علم از بین میبره انسان های بی گناه و بیطرف هستند که به خاطر قدرت طلبی بعضی ها تصویر........................
من کارشناس صنایع هستم و یک مقاله در باره زلزله تهیه کردم که چجوری رخ میده و با یک روزنامه هم هماهنگ کردم که بتونم چاپش کنه میخوام ز مطلب شما استفاده کنم البته اگر مایل باشید و اجازه این کار رو به من بدید . لطفا از طریق E-MAIL : MEHDI.KIMIA1979@gmail.com به من خبر بده خوشحال می شم بتونم کاری برای مردم کشورم انجام بدم من منتظرم as soon as
Captain I
Captain I
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

سلام به همگي
در باره این سیستم وتکنولوژی اون من شخصا معتقدم پیشرفته ترین تکنولوژی لزوما پیچیده ترین نیست وباید گفت که این سیستم از اصول وتکنولوژی نسبتا ساده وقدیمی اما تقویت شده بهره میبره .من تحصیلات زیر دیپلم دارم اما دارم سعی میکنم مدار این سیستم رو به صورت ساده شده ای آنالیز کنم .
برای پی بردن به اصول کار کرد این مدار باید به دستگاههای لرزه نگار معمولی که در خدمن سازمان زمین شناسی ووزارت نفت و وزارت صنایع ومعادن مراجعه کنیم .در این سیستمها مقداری انرژی الکتریکی با حداکثر 20 یا 30 وات به امواج رادیوئی تبدیل وبعد امواج صوتی بر روی اونها سوار میشه که تو الکترونیک به این کار مدولاسیون گفته میشه وبعد از ارسال امواج ومقایسه امواج برگشتی به وجود معادن ومنابع نفتی وهمچنین وضعیت منطقه از لحاظ زمین شناسی پی میبرند ..این تکنولوژی در ایران وجود داره ونمونه اون ساخت ماهواره مصباح برای سنجش از دور میباشد.
تو مقاله بالا اشاره شده بود که در این سیستم هارپ از توان یک تا ده میلیارد وات استفاده میشه .خوب اگر بخواهیم این مطلب رو تجزیه کنیم میبینیم که مثلا برای تهیه توان یک میلیارد وات معادل 10 هزار مگاوات باید برق تولیدی 10 نیروگاه 1000 مگاواتی رو برای مدت یکی دو ساعت به این شبکه متصل کنیم .کاملا مشخصه که تبدیل این مقدار برق به امواج رادیوئی ازعهده سیستمهای الکترونیک خارج بوده وباید یک مجموعه صنعتی خاص ایجاد بشه مثلا به جای خازنهای ظریف باید از صفحات بزرگ مسی یا کریستالی و چیزهای دیگه ای مثل سیم پیچها و... استفاده بشه و با استفاده از رایانه بر این مجموعه نظارت بشه نمیدونم تونستم منظور خودمو برسونم یا نه
بعد از این مرحله باید عمل مدولاسیون امواج صوتی بر روی این حجم عظیم امواج رادیوئی با توان بالا انجام بشه .ضمنا به نظر میرسه که بالا بودن تعداد آنتنهای این سیستم هم به مساله تقسیم توان خروجی بر روی فرستنده های بیشتر مربوط باشه .اگر به تصویر آنتنها دقت کنید متوجه میشید که علاوه بر میله های بلند احتمالا ساخته سده از آلیاژهای فشرده شده آلمینیوم قطعات سیاه رنگی شبیه مغره های برق اما با شکل متفاوت روی این آنتنها وجود داره که برای افزایش تحمل آنتنها نسبت به توان بالای امواج وجریان الکتریکی ميباشد
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Achilles »

تکنولوژی این سیستم میشه گفت شبیه به رادیوی موج کوتاه (SW)
امواج رادیوی موج کوتاه یا HF میتونه در هر نقطه ای از دنیا شنیده بشه چون امواج با طول موج کوتاه توسط اتمسفر زمین بازتاب داده میشه، ولی امواج دیگه مثل VHF یا UHF از این خاصیت برخوردار نیستن.
در مورد چگونگی تولید این توان بالا هم باید بگم که برای تولید توانهای بالای فرکانس رادیویی دیگه از ترانزیستور استفاده نمیشه، بلکه این توان بالا توسط لامپهای الکترون که به لامپهای فرستنده معروف هستند تولید میشه.
بطور مثال لامپ نمایش داده شده در تصویر زیر میتونه بیش از 60 کیلو وات توان خروجی داشته باشه!!!

این رو هم بد نیست بدونید که مدار یک فرستنده لامپی بسیار ساده تر از مدار یک فرستنده ترانزیستوریه چون در یک فرستنده لامپی اکثر کارها درون لامپ انجام میگیره.

تصویر 
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Achilles »

یه لامپ دیگه پیدا کردم که این یکی 500 کیلو وات توان خروجیشه!!!!!

براحتی با دوتا از این لامپها میشه یک میلیون وات خروجی گرفت.

واقعا آدم مخش سوت میکشه.
New Member
محل اقامت: شاهرود
سپاس‌های دریافتی: 2 بار
تماس:

پست توسط priestwow »

اول سلام به همه من تازه عضو شدم
تشکر میکنم از مطالبتون من هم همین الان توی 2 سایت دیگه لینک کردم
New Member
نمایه کاربر
محل اقامت: در نهان خانه دل

پست توسط ali_naim »

سلام وخسته نباشید ممنمن از این مطلب زیبا و متحیر العقول البته در دنیا همیشه علومی بوده که با عقل تضاد داشته در ابتدا ولی بعد ثابت شده که کاملا درسته من فیزیک می خونم واسم این که وجود داره قابل توجیه وای سکوت همه مجامع بشری در مقابلش نه البته بازام اروپا و مریکا رو هم میشه جدا کرد ولی بقیه واسم جای سواله
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

من به این نتیجه رسیدم کاملاً غیر علمی است این مطلب. البته پژوهش دوستان جای تقدیر دارد.

اما بیشتر منابع و اطلاعات شبیه همان قضیه نامرئی شدن سربازان است که حدود 7 - 8 سال پیش مطرح شد و کلی صحبت بود درباره اش.

البته سلاح های لیزری وجود دارد اما همانطور که بعضی از دوستان گفتند، همان سلاح های لیزری هم نیازمند شرایط خاصی هستند و اینطور ها نیست که به همین سادگی با یک سری آنتن بتوان زلزله ایجاد کرد.

فکر کنم اگر شما به صورت موازی دلایل زمین شناسی مطرح شده در ارتباط با افزایش زلزله ها را هم بیان میکردید این فرصت به خواننده داده شود تا میان اینکه زلزله ها و افزایش آنها به مسائل علمی مربوط است یا به این سلاح که شما معرفی کرده اید داده می شد.

این موضوع که زلزله ها بیشتر شده است کاملاً محسوس است، همینطور این چیز غیر عادی نیست و از قبل هم پیش بینی شده بود که از نظر رفتارهای زمین شناختی شاهد رشد زمین لرزه ها خواهیم بود.

به سایت های زیر بروید و دلایل آنها را هم برای زلزله ها بخوانید، مقایسه کنید که آیا این دلایل و پیش بینی ها قابل قبول تر است یا باد وجود این سلاح را باور کنیم.

با موتور جستجو این سایت لغت HAARP را جستجو کنید، حتی یک مطلب مرتبط نخواهید یافت، البته اگر با زبان انگلیسی آشنایی هم داشته باشید با خواندن چند مطلب متوجه مباحث مرتبط با رشد زمین لرزه ها خواهید شد.

سایت [External Link Removed for Guests] که شاید بزرگترین منبع دوستان باشد، فاقد اعتبار است. چرا که حتی منتشر کننده مطالب در آنجا یک نام مستعار هم از خودش نداره چه برسه به یک موسسه علمی - پژوهشی یا ... .

تصویر

ضمناً اگر فیلم " اختلال در شبکه " فکر کنم محصول سال 1988 را مشاهده کرده باشید، قطعاً بیشتر متوجه غیر واقعی بودن این موضوع میشوید.

عکس هایی که از آسمان هم گذاشته شده چیز جدیدی نیست، آسمان آلاسکا، سن پتربروگ و بسیاری دیگر از شهرهای شمالی کره زمین، بیش از نیمی از سال را به این حالت چند رنگ هستند که ارتباطی با HAARP یا امثال ندارد چون این در قدیمی ترین فیلم ها هم نمایش داده شده است. تازه اگر نخواهیم به نوشته ها اعتماد کنیم.

از گذشته این شکل حیرت آور آسمان خصوصاً در آلاسکا باعث شده که داستان های تخیلی زیادی پیرامون آن مطرح شود که ظاهراً آخرینش همین HAARP است. جالب اینجا است اگر آن فیل که گفتم را نگاه کنید متوجه خواهید شد آنجا هم موضوع فیلم همین است که این وضعیت آسمان میتواند کمک کند امواج رادیویی ذخیره شوند و سالها بعد ارسال شوند و ... خلاصه به صدا به گذشته و آینده میره و میاد.

البته آنتن ها مربوط به پروژه ای در آمریکا هست که در سال 1987 راه اندازی شده است، با هدف کنترل وضعیت آب و هوا از طریق امواج الکتریکی.

این پروژه ای است که شوروی هم از سال 1960 پیگیر آن بود و حتی سر مسائل شاتل، ایالات متحده مدعی این مسئله هم بود که روس ها با استفاده از سیستمی وضعیت هوا را در کنترل خود در آورده اند!

همه مطالب مطرح شده ریشه در همان یک دانه سایت داره، حتی مطلب نوشته شده در مجله تایمز هم فقط یک کپی از مطالب اون سایت آلاسکا میباشد.

به قول یکی از این دوستان آمریکایی من، چیزی که در موردش صحبت نمیشه، هنوز اونقدر اهمیت نداره که در موردش صحبت بشه!

حتی بد نیست گزینه Hoax هم کم کم برای این HAARP البته به عنوان سلاح 21 کشوری مطرح کرد...

به هر حال پروژه HAARP یک پروژه جهت کنترل وضع آب و هوا است نه زمین لرزه و ... . از جهت دیگر این پروژه هیچ دست آوردی نداشته و فقط در حد آزمایش و تحقیق بوده است.

عکس ها هم هیچ کدام مرتبط نبودند. تصاویر آسمان که چیز خیلی عادی است در آلاسکا و ...

عکس دلفین ها هم تعجب آور نیست، شما علت مرگ دلفین ها در خلیج را نفهمیدید؟ آلودگی آب موجب کشته شدن تعداد زیادی نهنگ و ماهی و البته دلفین در خلیج فارس شده است!

لکه های روی بدن اونها هم مربوط به همین موضوع بوده. کالبد شکافی هم جهت بررسی سم های موجود در بدن دلفین انجام شده است. اگر نه کشف سوختگی نیازمند کالبد شکافی نیست.

آلودگي آب هاي خليج فارس 47 برابر استاندارد جهاني

اسماعيل کهرم کارشناس حيات وحش و محيط زيست در پي مرگ 79 دلفين، آلودگي آب هاي خليج فارس را 47 برابر بيشتر از ميزان استاندارد آن عنوان کرد و گفت؛ تنگه هرمز مکاني است که اين آلودگي ها از خليج فارس به درياي عمان مي ريزد که آلوده ترين قسمت درياهاي جنوب است.

وي علت مرگ شش نهنگ و 79 دلفين را طي يک ماه گذشته آلودگي شديد نفتي و وجود لکه هاي نفتي روي آب خواند و گفت؛ در سه سال پيش 64 دلفين در اين منطقه از بين رفتند که علت آن همچنان نامشخص است.

فاجعه آلودگي نفتي شرکت توانير در آب هاي خليج فارس در 24 تيرماه در بندرعباس اتفاق افتاد که لجن هاي نفتي باقي مانده در مخازن ذخيره نفت کوره در محوطه توانير به دريا تخليه و باعث آلودگي شديد 80 هکتار در خليج فارس شده بود. کهرم گفت؛ اين منطقه فاصله کمي تا بندر جاسک دارد و مي تواند يکي از عوامل اصلي مرگ اين جانداران باشد.

وي مرگ دلفين ها را به صورت تدريجي ندانست و افزود؛ اگر ميزان ورود آلودگي هاي نفتي به بدن اين جانداران تدريجي بود همه آنها با هم نمي مردند.

کهرم گفت؛ به علت ورود بي رويه فاضلاب هاي پالايشگاه ها و آب توازن کشتي هاي نفتکش در اين مناطق لکه هاي بزرگ نفتي پديد مي آيد. دلفين ها پستانداراني هستند که به صورت گروهي حرکت مي کنند و براي نفس کشيدن به سطح آب مي آيند. به احتمال زياد آنها در يک لکه نفتي به سطح آب آمدند که همين عامل باعث مرگ دسته جمعي آنها شده است.

وي همچنين آلوده بودن ماهي ها به مواد شيميايي و نفتي که طعمه هاي دلفين ها و نهنگ ها هستند را يکي ديگر از عوامل مرگ اين پستانداران دريايي دانست و افزود؛ رفت و آمد کشتي ها در طول هفته در خليج فارس باعث پديد آمدن سه تا چهار لکه نفتي کوچک که هر 15 روز يک لکه نفتي بزرگ را تشکيل مي دهد مي شود. اين لکه ها باعث مي شود که مجاري تنفسي اين جانداران از نفت پر شود.

وي جمعيت دلفين ها را در معرض انقراض ندانست و افزود؛ پنج گونه دلفين در درياها زندگي مي کنند اما به اين دليل که ميزان زاد و ولد اين پستاندار بسيار کم و آرام است تعدادشان داراي اهميت است.

....

اين کارشناس محيط زيست تاکيد کرد؛ در صورت سکوت مسوولان و تخريب محيط زيست بايد در انتظار فجايع بيشتري باشيم. ما فقط مرگ عده يي از جانوران دريايي را مي توانيم ببينيم. در زير آب ها مرجان ها و ماهي هاي بسياري به علت اين آلودگي ها از بين رفته اند.

منبع بالا: [External Link Removed for Guests]

پس نیازی به نگرانی و دامن زدن به شایعات نیست ...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “انجمن علم و فناوري”