How to write english

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با زبان انگليسي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

Rookie Poster
Rookie Poster

How to write english

پست توسط m.aria »

در اين قسمت سعي مي كنيم نوشتن انگليسي را از متون ساده شروع كرده و اساس نوشتن پاراگراف و مقاله را به
علاقه مندان گرامي ارايه دهيم.
Rookie Poster
Rookie Poster

Re: How to write English

پست توسط m.aria »

m.aria نوشته شده:در اين قسمت سعي مي كنيم نوشتن انگليسي را از متون ساده شروع كرده و اساس نوشتن پاراگراف و مقاله را به
علاقه مندان گرامي ارايه دهيم.

هر پاراگراف بايد يك Topic sentence داشته باشد.براي نوشتن يك پاراگراف خوب نياز به يك Topic sentenceخوب مي باشد و يك Topic sentence خوب داراي مشخصات زير مي باشد:

1-Topic sentence , كه نشان دهنده ايده كلي نويسنده است , بايد باعث تهييج و ترغيب خواننده شود.اين جمله پاراگراف توان نويسنده را نشان مي دهد .پس براي براي اينكه متن خوبي بنويسيم بايد شروع خوبي داشته باشيم.تمام جملات پاراگرف بايد در رابطه ودر حمايت جمله اصلي باشند.براي مثال اگر جمله اصلي (Topic sentence ) راجع به فوتبال است بايد بقيه جملات نيز راجع به فوتبال باشند.

براي مثال جمله Football is a popular sport و جمله Football has become more popular within the last three years هر دو مي توانند جمله اول يك پاراگراف باشند اما جمله دوم به نحو بهتري خواننده را به خواندن متن تشويق مي نمايد.

2-براي نوشتن يك متن خوب بايد موضوع اصلي(Topic ) را در جمله اصلي (Topic sentence )محدود نمود.براي مثال اگر موضوع فوتبال است اگر اين موضوع را به يك مكان خاص محدود كنيم امكان موفقيت ما در ارايه يك انشاي خوب بيشتر خواهد بود.
مثال: Football is the most popular sport in Brazil را مي توان به راحتي مورد بحث وبررسي قرار داد ولي جمله
Football is a popular sport به دليل محدود نبودن قابل بحث و بررسي در يك پاراگراف وحتي در چندين پاراگراف نيست.

پست توسط m.aria »

براي محدود كردن topic sentence مي توان از مقوله هاي زير استفاده نمود:
1-place
2-time
3-quantity
4-similarities
5-differences
6-number
7-cause and effect
i-Football has become increasingly popular in Iran in the recent years.
در اين topic به محبوبيت فوتبال در يك مكان مشخص(ايران) ,در زمان مشخص (سال هاي اخير) اشاره شده وهمچنين به محبوبيت روز افزون (مقدار) آن اشاره شده است و نويسنده به راحتي مي تواند پاراگراف را در يكي از جهات ذكر شده هدايت نمايد.
ii-Ther are many similarities between humans and chimpanzees
در اين موضوع به شباهت هاي بين انسان و شامپانزه اشاره شده ونويسنده با بر شمردن اين شباهت ها مي تواند يك پاراگراف خوب ارايه كند.
iii- Each library has three basic kinds of materials
Rookie Poster
Rookie Poster

پست توسط m.aria »

با ليست كردن هر يك از موضوعات سه گانه ذك شده در اين topicميتوان يك پاراگراف خوب راجع به كتابخانه نوشت.
يك راه براي نوشتن يك انشا اين است كه آنچه را كه مي خواهيم بنويسيم برنامه ريزي نماييم.ويك استراتژي خوب اين است كه راجع به موضوع از خود سوالاتي پرسيده و جواب آنها را در انشا بگنجانيم.
براي نمونه اگر بخواهيم راجع به يك شخصيت بزرگ مانند حافظ بنويسيم بهتراست اين سوالها را از خود پرسيده وبه آنها جواب دهيم وبا ترتيب دادن جوابها انشا را بنويسيم.
1-who is Hafez
2-when did he live
3-where did he live
4-what kind of person was he
5-what was the most important event in his life
6-how was he similar/unlike other poets
7-what were the effects of his work
8-why is he well-known
9-when did he die
پاراگراف نمونه به صورت زير مي باشد:
Beloved by almost all Iranian, Hafez is one of the greatest poets who have ever lived. This prominent personality was born in Shiraz about 650 years ago. Not only he was a significant poet but also he was one of the most articulate and eloquent personalities of Iran. It is said that he lost his family, his wife and his only son, when he was in his mid-twenties and this event revolutionize his way of thinking toward world and life. Unlike other previous poets and poets of his time he had a democratic point of view and he was not in favor of monarchy and this view points can be easily seen in his poets. He decorated his poets with a lot of fantastic metaphors and similes that one can hardly find in any other poetry. His poets are compiled in a book named "Hafez compilation" and they appear in different songs, madrigals and speeches. Passed away in 1297 A.D. Hafez is still the best
در متن فوق جواب سوالها مرتب شده ومتن را تشكيل داده است.
توجه شود كه متن براي نمونه آورده شده است و تاريخ هاي ذكر شده واقعي نيست.
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

پست توسط vrb_3d »

خسته نباشی
من یه مبتدیه مبتدیم!! :o :o :o :o :o :o
به زبان خیلی علاقه دارم مخصوصا خیلی دوست دارم ترجمه کنم :shock:
از شما راهنمایی می خوام
مطلب بالا فکر کنم برای مبتدی سنگین باشه یا من احساس می کنم
برای شروع باید چه کار کرد؟ :-x :-x :-x :-x
Old Moderator
Old Moderator
سپاس‌های ارسالی: 138 بار
سپاس‌های دریافتی: 273 بار

پست توسط Ines »

اولین موردی که در نوشتن پاراگراف یا مقاله باید به آن توجه داشت گرامر است. و دوم اینکه تفکر فارسی رو از خودتان دور کنید.

یعنی سعی نکنید اول فارسی فکر کنید و بعد آن را به انگلیسی برگردانید و بنویسید. (ساختار های فارسی را به هنگام نوشتن متن انگلیسی دور بریزید) بلکه از همان ابتدا باید انگلیسی فکر کنید. این امر با مطالعه ی متن های گوناگون به مرور حاصل میشود.

تا اینجا سعی کنید روی گرامر کار کنید و مطالعه هم زیاد داشته باشید تا کم کم خیلی ساده تر از این شروع به یادگیری نوشتن کنیم.
No time like the present

مدتی کمرنگ یا بی رنگ... 
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط vrb_3d »

من دارم گرامر رو مطالعه می کنم.
یه مقدار بیشتردر مورد این که تفکر فارسی رو از خودم دور کنم توضیح بدید.چه مطالبی رو (البته انگلیسی باید مطالعه کنم
برای شروع.

Old Moderator
Old Moderator

پست توسط Ines »

vrb_3d نوشته شده:من دارم گرامر رو مطالعه می کنم.
یه مقدار بیشتردر مورد این که تفکر فارسی رو از خودم دور کنم توضیح بدید.چه مطالبی رو (البته انگلیسی باید مطالعه کنم
برای شروع.

تفکر فارسی نداشته باشید یعنی متنی که میخواهید به انگلیسی بنویسید اول برای خودتان به صورت جملات فارسی درنیاورید و بعد آن را به انگلیسی بنویسید. چون ساختار دو زبان متفاوت است، وقتی شما فارسی فکر میکنید ولی با زبان دیگری مینویسید باعث نامفهوم شدن متن میشود.
هر متن انگلیسی که توسط یک بومی (Native) نوشته شده باشه و در ضمن تخصصی هم نباشه. (General باشه)
No time like the present

مدتی کمرنگ یا بی رنگ... 
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط vrb_3d »

می شه چند تا لینک قرار بدید :AA: :AA: :AA: :AA:
Old Moderator
Old Moderator

پست توسط Ines »

فکر میکنم به جای معرفی چند لینک، توضیحات زیر مفید تر باشد:

چطور انگلیسی فکر کنیم؟

1- سعی کنید هر چه بیشتر کلمه یاد بگیرید و این کلمات در قالب عبارت یا جمله یاد بگیرید.
2- وقتی کلمه ای را بلد نیستید، سریع به دیکشنری دوزبانه مراجعه نکنید تا معنی آن را پیدا کنید. ابتدا از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید و سعی کنید توضیح آن را بفهمید و درک کنید.
3- کلمه ای را که بلد نیستید سعی کنید با کلمات ساده تر توضیح بدهید.
4- متنی را بخوانید و سعی کنید بدون ترجمه کردن، آن را به انگلیسی بفهمید.
5- با خودتان انگلیسی حرف بزنید. همان کلماتی که در قالب عبارت یا جمله یاد گرفتید را در طول روز با خودتان تمرین کنید.
مثلا اگر هوا سرد باشد و شما بخواهید آن را بیان کنید، احتمالا میگویید: The weather is cold! اما این جمله برخاسته از تفکر فارسی هست. بهتر است بگویید: Its cold!
6- به صحبت های یک Native گوش کنید. (نوار ها و سی دی ها) و سعی کنید هر جمله را بدون اینکه به فارسی ترجمه کنید بفهمید. (آنقدر یک جمله را گوش کنید تا بتوانید آن را به انگلیسی بفهمید.)
No time like the present

مدتی کمرنگ یا بی رنگ... 
Old Moderator
Old Moderator

پست توسط Ines »

Parts of Paragraph

Topic Sentence

اولین جمله ی یک پاراگراف است. محور و موضوع اصلی پاراگراف را به خواننده معرفی میکند.

مثال:
There are three reasons why Canada is one of the best countries in the world. First, Canada has an excellent health care system. All Canadians have access to medical services at a reasonable price. Second, Canada has a high standard of education. Students are taught by well-trained teachers and are encouraged to continue studying at university. Finally, Canada's cities are clean and efficiently managed. Canadian cities have many parks and lots of space for people to live. As a result, Canada is a desirable place to live.

Supporting Details

بعد از Topic Sentence می آید و بدنه ی پاراگراف را تشکیل میدهد. جزئیات موضوع اصلی را بیان میکند و آن را گسترش میدهد. در حقیقت باید موضوعتان را پشتیبانی (Support) کنید. با آوردن مثال، یا حقایق و جزئیات مربوط به موضوع میتوان آن را پشتیبانی کرد.

مثال:
There are three reasons why Canada is one of the best countries in the world. First, Canada has an excellent health care system. All Canadians have access to medical services at a reasonable price. Second, Canada has a high standard of education. Students are taught by well-trained teachers and are encouraged to continue studying at university. Finally, Canada's cities are clean and efficiently managed. Canadian cities have many parks and lots of space for people to live. As a result, Canada is a desirable place to live.

Closing Sentence

جمله ی آخر پاراگراف را Closing Sentence میگویند. موضوع اصلی را با بیان دیگری یادآوری میکند.

مثال:
No time like the present

مدتی کمرنگ یا بی رنگ... 
Old Moderator
Old Moderator

پست توسط Ines »

How to Write a Paragraph

Prewriting Paragraphs

Writing Paragraphs

Editing Paragraphs

Publishing Paragraphs

این مرحله زمانی است که قبل از نوشتن به موضوع پاراگرافتان به دقت فکر میکنید. دارای 6 مرحله است:

از خودتان بپرسید: با نوشتن این پاراگراف یا مقاله میخواهم به چه سوالی جواب دهم؟ چطور بهترین جواب را به این سوال بدهم؟ مهمترین قسمت های جواب این سوال چیست؟ چطور میتوانم جمله ی اول پاراگرافم را به بهترین شکل، طوری که مهمترین قسمت آن جواب در آن گنجانده شود بنویسم؟ حقایق یا جزئیاتی که میتوانم با آنها پاراگرافم را پشتیبانی کنم کدام ها هستند؟ چطور پاراگرافم را جالب تر بنویسم؟

یک دفترچه یا کاغذ بردارید و جواب این سوال ها را روی آن بنویسید. زیاد روی این قسمت وقت نگذارید، فقط به صورت کلیدی یادداشت کنید تا هنگام نوشتن به راحتی به یاد بیاورید.

جزئیات و حقایق بیشتری در مورد موضوعتان پیدا کنید. و مطمئن شوید که دقیقا مربوط به موضوعتان است.

نظرات خودتان را هم بنویسید. غیر از این اطلاعات و حقایق چه چیز دیگری میخواستید بگویید. چرا دیگران باید به این موضوع علاقه نشان دهند؟ چرا این موضوع مهم است؟

مهمترین نکته ای را که میخواهید در پاراگراف یا مقاله به آن بپردازید انتخاب کنید. اگر نتوانستید مهمترین آن را انتخاب کنید، یکی را به دلخواه انتخاب کنید و در طول پاراگراف یا مقاله فقط به آن بپردازید.

وقتی که مهمترین نکته را انتخاب کردید، باید بهترین راه بیان آن را هم پیدا کنید. به حقایق و اطلاعات بدست آمده، و نظریات خودتان نگاه کنید، و تصمیم بگیرید کدامیک میتواند به نحو احسن موضوع شما را پشتیبانی کند. و حالا بهترین شکل قرار دادن آن را در پاراگراف انتخاب کنید.
No time like the present

مدتی کمرنگ یا بی رنگ... 
ارسال پست

بازگشت به “زبان انگليسي”