داستان مرموز مرد يخي نفرين شده IceM

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 3051
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 7 اسفند 1384, 3:45 am
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

داستان مرموز مرد يخي نفرين شده IceM

پست توسط Dr.Akhavan »

  مرموز مرد یخی نفرین شده IceMan
 مرد يخي 5,300 ساله تا کنون 7 قرباني به جای گذاشته است .
هفتمين نفري كه روي بقاياي شكارچي عصر حجر موسوم به مرد يخي كار مي كرد، درگذشت.
بنابر خبر اختصاصي سایت انجمن درمانگران ایران (IranHealers.com) از روزنامه انگليسي ديلي تلگراف و گاردين ، تامي لوي دانشمند استراليـايـي 63 سـالـه هفتمين نفـري است كه پس از پيدا شدن جـسد مرد يخي در مرز ايتاليا و اتريـش در سـال 1991 مرده است .
به اين ترتيب شايعاتي مبني بر اين كه جسـد مرد يخي نفريـن شـده اسـت ، قـوت مـي گيرد.* نفرین شدگان مرد یخی

1- در سال 1992 رئيس تيم كـالـبـد شكافي (دكتر رینر هن)مرد يخي كه با دستان برهنه خود جسد را درون كيسه قرار داده بود در يك سانحه رانندگي كشتـه شد.

2- كوهنوردي (ديتر وارنكه ) كه تيم تحقيـق را بـه محـل جسـد مرد يخي راهنمايـي كـرده بـود نـيـز براثر سقوط بهمن مرد.ديتر وارنكه ، نیز كه به يافتن جسد (هلموت سيمون)گمشده كمك كرد ه بود ، پس از شركت در تشييع جنازه او بر اثر حمله قلبي مشکوکی مرد.

3- خبرنگار اتريشي(راينر هولتس) كه از انتقـال جـسـد فـيلـم گرفته بود براثر ابتلا بـه تـومـور مغزي جان سپرد.

4- گردشگر آلماني (هلموت سيمون)كه نخستين بار مرد يخي را كشف كرد بر اثر سقوط جان خود را از دست داد. هلموت سيمون ، نیز كه در سال 1991 هنگام پياده روي به اتفاق همسرش مرد يخي را يافته بود. ، هنگامي كه براي پياده روي به كوه رفته بود ديگر برنگشت و جسدش را هشت روز بعد پیدا شد .به نقل از روزنامه هاي محلي جسدش زير لايه اي از برف و يخ منجمد شده بود.او همواره از اين امر ناراضي بودكه وي را به عنوان يابنده مرد يخي به رسميت نشناخته و پولي از اين بابت به او ندادند .

5-رئيس گروه نجات (كورت فريتز) آن گردشگر آلماني يك ساعت پس از تشييع جنازه اين فرد بـر اثـر سـكتـه قلبي فوت كرد .كورت فريتز، راهنماي زبردست آلپ ، كه بقاياي مرد يخي را به بالگرد انتقال داد ، پس از آن در كوهستاني كشته شد كه آنجا را مثل كف دستش مي شناخت.او تنها فرد از كوهنوردان و در عین حال ماهرترین آنها بود كه در اين حادثه كشته شد.

6-باستان شنــاســي(دکتر کنراد اسپیندر) كـه نخستين بار پس از بيـرون آوردن مرد يخي آن را بازبيني كرد بـر اثـر ابتـلا بـه "ام اس" درگذشت .

7-تامي لوي دانشمند استراليـايـي 63 سـالـه هفتمين نفـري است كه پس از پيدا شدن جـسد مرد يخي در مرز ايتاليا و اتريـش در سـال 1991 مرده است .اما به راستی مرد یخی کیست ؟
جسد موميايي 5,300 ساله يك جنگجو كه 14 سال پيش در يخهاي كوههاي آلپ پيدا شده است تا به امروز 7 قربانی گرفته است.

جنازه مرد يخي 14 سال پيش در برف هاي كوه آلپ در شمال ايتاليا درمرز بين ايتاليا و اتريش در سال 1991 به صورت كاملا محفوظ و سالم همراه با لباسي از جنس خز , كفشهاي چرمي و يك تير پيكان خم شده كشف شد .
یکی از قربانیان مرد یخی دکتر کنراد اسپیندر آخرين قرباني جسد مرد يخي است . وی رئيس گروهی بود که تحقيقات گسترده ای را بر روی مرد يخي در دانشگاه اينسبروك انجام میدادند . حتی بيماري «ام اس» دانشمند مذکور نیز مانع از آن نشد كه مرگ روز دوشنبه او را نيز به مرگهاي مربوط به مرد يخي نسبت دهند.

وی خود همواره مي گفت : ممكن است قرباني بعدي مومیائی من باشم. او سال ها در حال مطالعه بر روی بقاياي جسد یادشده بود كه در سال 1991 در يخچالی در مرز بين ايتاليا و اتريش پيدا شد.

* تعدد قربانیان این مومیائی باعث بوجود آمدن اين سوال شده است كه آيا مرد يخي مزبور واقعا نفرين شده است؟

* خبر bbc.co.uk : نظريه تازه درباره معمای مرگ مرد يخی

دانشمندان استراليايی گمان می کنند رمز معمای يکی از کهن ترين حوادث جنايی در جهان را گشوده اند.
آنها می گويند معاينه جسد پنج هزار ساله يک شکارچی عصر يخ به نام "اوتزی" نشان می دهد که وی از پشت سر هدف اصابت تير قرار گرفته است.
محققان در دانشگاه کوئينزلند برای درک آخرين رويدادهای زندگی اوتزی که جسد منجمد او 12 سال قبل در ناحيه دورافتاده ای در کوه های آلپ ايتاليا پيدا شد، به تجزيه "دی ان ای" بدن او پرداخته اند.
اين مطالعات نشان می دهد که او در نتيجه يک درگيری کشته شده است و مرگ او، قتل نبوده است. اين پاسخ می تواند ديرينه ترين پرونده جنايی جهان را برای هميشه ببندد.
کشف اوتزی کنجکاوی جامعه علمی را برانگيخت و در آن هنگام بسياری از کارشناسان نظر دادند که سرنوشت او می تواند نخستين نمونه ثبت شده از يک مورد قتل در جهان باشد.


اما دکتر يان فيندلی، از مرکز پژوهش های ژنوم در بريزبن استراليا گفت: "ما به تحليل نمونه هايی از کارد، تبر و جامه گرفته شده بود پرداختيم که نشان داد نمونه های خونی به چند آدم مختلف تعلق دارد."
همچنين نمونه خون دو انسان ديگر روی سرنيزه ای که کنار جسد اوتزی پيدا شد مشاهده می شود.
دانشمندان می گويند اين نشان می دهد که او به قتل نرسيده، بلکه وارد حريم يک قبيله ديگر شده و با اعضای آن وارد نزاع شده است.
دکتر تام لوی، مدير موسسه زيست شناسی ملکولی دانشگاه کوينزلند گفت که اوتزی دو تير به سوی دشمنانش پرتاب کرده و هر بار سلاح ارزشمند خود را از بدن آنها خارج کرده است.
وی گفت: "او احتمالا با افراد ديگری وارد زد و خورد شده و نهايتا از پشت هدف اصابت تير قرار گرفته است."
"به نظر می رسد او زخم هايی در سطح دست داشته باشد و زخم های ديگری که حاکی از نبرد تن به تن شديد او با ديگران است."
جسد اوتزی در سال 1991 توسط گروهی از کوهنوردان در کوه های آلپ ايتاليا کشف شد.
ابتدا تصور شد او يک کوهنورد معاصر است اما با کشف تبر و تيردان او در آن حوالی و مطالعات علمی نشان داد عمر او به پنج هزار سال می رسد


تصویر
تصویر تصویر
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”