کدام یک از نسخه های اندروید و iOS بیشتر کرش می کند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22101 بار

کدام یک از نسخه های اندروید و iOS بیشتر کرش می کند

پست توسط sinaset »

کدام یک از نسخه های اندروید و iOS بیشتر کرش می کند
حتماً تا به حال پیش آمده است که هنگام کار با یک نرم افزار در گجت های خود ناگهان دستگاه شما کرش کند. به تازگی مطالعاتی روی نسخه های مختلف سیستم عامل های اندروید و iOS با استفاده از 20,000 برنامه صورت گرفته است که نشان می دهد نرم افزارها در کدام نسخه از این سیستم عامل ها بیشتر کرش می کنند.

 تصویر 

کسانی که از دستگاه های مجهز به اندروید 4.0 (بستنی حصیری) استفاده می کنند معمولاً در هنگام کار با برنامه ها به طور ناگهانی برنامه متوقف می شود. براساس مطالعات صورت گرفته این اتفاق در 2.62 درصد از زمانی که از برنامه استفاده می کنید رخ می دهد. اندروید 4.4 کیت کت با فاصله ی کمی پشت سر اندروید 4.0 قرار دارد و در 2.47 درصد از موارد احتمال کرش برنامه وجود دارد. متوسط کرش کردن برنامه ها در اندروید 2.5 درصد است و این در حالی است که متوسط میزان کرش کردن برنامه ها در اندروید 5.0 کمتر از 2 درصد است.

 تصویر 

مطالعات صورت گرفته روی دستگاه های مجهز به سیستم عامل iOS نشان می دهند که نرم افزارهای احرا شده روی iOS 8 در 2.14 درصد از موارد کرش می کنند. این درحالی است که حدود یک ماه پیش میزان کرش برنامه ها در iOS 8 براساس تجربه کاربران 2.31 درصد اعلام شد. نرخ کرش برنامه ها در iOS 7 دو درصد است و در هر صورت میزان کرش کردن برنامه ها در iOS 8 بیشتر از iOS 7 است.


 تصویر 
کرش کردن برنامه ها دلایل مختلفی دارد که برخی از آنها به اشکالات نرم افزاری مربوط می شوند و برخی هم به دلیل مسائل سخت افزاری رخ می دهند. گاهی اوقات ممکن است مشکل تنها از یک دستگاه خاص باشد و ربطی به سیستم عامل نداشته باشد اما در این بررسی تنها کرش های اضافی مورد مطالعه قرار گرفته اند. در اصل در هر 1000 بار لود شدن برنامه از 3 کرش صرف نظر شده است و تنها مقادیر بیش از این مقدار محاسبه شده اند.
به نقل از شهر سخت افزار
منبع PhoneArena
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”