بهترین ویژگی های پنهان iOS 14

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فرهنگي هنري به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 4
تاریخ عضویت: جمعه 11 مهر 1393, 1:58 am
تماس:

بهترین ویژگی های پنهان iOS 14

پست توسط zoomtech »

این یک سال بی نظیر در سراسر کره زمین و در دره سیلیکون است. در کوپرتینو ، اپل قبل از اینکه به لطف تاخیرهای مربوط به ویروس کرونا ، از آیفون پرچمدار جدید خود رونمایی کند ، سیستم عامل تلفن همراه نسل بعدی خود یعنی iOS 14 را منتشر کرد. اما سیستم عامل جدید ویژگی های جدیدی را برای چندین نسل از آیفون (6s به بالا) به ارمغان می آورد ، بنابراین زمان آن فرا رسیده است که به غواصی بپردازید و نکات و نکاتی را که باعث برجسته شدن آن می شود ، بررسی کنید.

تصویر 
صدای خود را تقویت کنید
آیا از برنامه Voice Memos برای ضبط خود یا گپ زدن با دیگران استفاده می کنید؟ اکنون یک گزینه ضبط پیشرفته وجود دارد که باید نویز پس زمینه را کاهش دهد. ضبط کنید ، روی منوی بیضوی سه نقطه ای کلیک کنید و ویرایش ضبط را انتخاب کنید. روی نماد عصای جادویی در بالا سمت راست کلیک کنید و سپس انجام شد. یادداشت های صوتی شما در دستگاه های iOS و macOS و iCloud همگام سازی می شوند. به علاوه ، اکنون می توانید یادداشت های صوتی را در پوشه ها سازماندهی کرده یا موارد دلخواه خود را علامت گذاری کنید.

مرورگر پیش فرض ، ایمیل خود را تغییر دهید
مرورگر پیش فرض ، ایمیل خود را تغییر دهید
در گذشته شما روی پیوندی در iOS کلیک کردید ، و این امر شما را به سمت Safari یا سرویس گیرنده ایمیل Apple می برد. از [External Link Removed for Guests] ، می توانید یک مرورگر دیگر - مانند Chrome ، Firefox ، Edge یا هر چیز دیگری رابط کاربر مانند DuckDuckGo - یا سرویس گیرنده ایمیل متفاوت مانند Outlook ، انتخاب کنید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

رمزهای عبور توصیه های امنیتی را دریافت می کنند
رمزهای عبور توصیه های امنیتی را دریافت می کنند
شما احتمالاً رمزهای ورود زیادی در iOS ذخیره می کنید که به صورت خودکار در برنامه ها و مرورگر پر می شوند. در iOS 14 ، اپل یک ویژگی توصیه های امنیتی اضافه می کند ، که به شما هشدار می دهد رمز ورود شما در نشت داده / نقض داده مشخص شده است ، و همچنین به شما پیشنهاد می دهد گذرواژه هایی را که توسط افراد دیگر استفاده می شوند تغییر دهید ، که حدس آنها را آسان می کند. برای فعال کردن به تنظیمات> گذرواژه ها> توصیه های امنیتی بروید.

گروه خود را نامگذاری کنید
گروه خود را نامگذاری کنید
اگر با یک گروه دیگر از کاربران iOS / macOS در یک پیام هستید ، اکنون کنترل بیشتری بر مکالمه خواهید داشت. به طور خاص ، می توانید مکالمه را نام ببرید (به نام یک گروه نام) و حتی با استفاده از هر شکلک یا حتی یک Apple Memoji به آن یک تصویر میانبر اختصاص دهید.

در بالای صفحه کاروان ، پیوند متنی کوچکی را در زیر نمادها برای شرکت کنندگان مشاهده خواهید کرد که در آن چیزی مانند "2 نفر" یا "3 نفر" گفته خواهد شد ، هر تعداد که باشد. روی آن کلیک کنید ، سپس اطلاعات> تغییر نام و عکس را کلیک کنید. در این صفحه ، یک نام گروه به آن بدهید. برای دادن آواتار به گروه ، روی گزینه زیر در یک حلقه کلیک کنید. شما با آن گیر ندارید - در صفحه بعدی می توانید از شکلک برگشت کنید و هرچه دوست دارید انتخاب کنید. یک سبک را نیز انتخاب کنید - تمام کارهایی که انجام می دهد تغییر رنگ پس زمینه شکلک است. اکنون وقتی به لیست مکالمات در iMessage برگردید ، به جای چرخش تصاویر مخاطب ، نام گروه و یک نماد را مشاهده خواهید کرد.

توجه داشته باشید ، اگر شخصی در مکالمه از پیامک های تلفن Android استفاده کند ، این کار نمی کند. این فقط در صورتی کار می کند که همه شرکت کنندگان از iMessage استفاده کنند.

iMessagers مورد علاقه خود را پین کنید
Faves پین
شخص یا گروه خاصی را که بیشتر در iMessage با آن صحبت می کنید پیدا کرده اید؟ اکنون می توانید تا نه مورد از آنها را در بالای iMessage سنجاق کنید. روی منوی سه نقطه در یک دایره در بالای iMessage کلیک کنید ، ویرایش پین ها را انتخاب کنید. روی نماد پین زرد در کنار شخص یا گروهی که می خواهید بیشتر به آن دسترسی پیدا کنید کلیک کنید. این با گروههایی کار می کند که شامل پیامهای Android / SMS در یک گروه هستند.

ارسال پیام در چت گروهی
پاسخ مستقیم
iMessages گروهی می تواند دیوانه شود و یافتن پاسخ س questionال شما را دشوار کند. اکنون می توانید مستقیماً به یک پیام خاص در گروه پاسخ دهید ، و به شما یک موضوع کوچک درون خطی بدهید تا آن را دنبال کنید. انگشت خود را روی پیامی که می خواهید مستقیماً به آن پاسخ دهید پایین نگه دارید ، روی «پاسخ» کلیک کنید و همه پیامهای دیگر به غیر از پیام انتخابی شما خاکستری می شوند. ارسال پاسخ ، و موضوع کوچک در پایین ظاهر می شود. خصوصی نیست همه افراد گروه می توانند پاسخ مستقیم را مشاهده کنند.

اپل می تواند ترجمه کند
ترجمه اپل
برنامه های ترجمه بسیار زیاد است ، اما اپل همیشه می خواهد پیش فرض باشد. برنامه جدید ترجمه آن در iOS 14 تعبیه شده است (نگران نباشید ، در صورت تمایل می توانید آن را حذف کنید). رابط کاربری ساده است. دو زبان را انتخاب کنید ، یکی در سمت چپ پیش فرض شماست. یک کلمه یا عبارت را وارد کنید یا برای صحبت کردن یک کلمه یا عبارت ، روی دکمه میکروفون کلیک کنید. ترجمه با تلفن با صدای بلند انجام می شود و می توانید روی پیکان پخش کلیک کنید تا بارها و بارها تکرار شود. وقتی در حالت عمودی به آن نگاه می کنید ، روی ستاره ای که می خواهید ذخیره کنید به عنوان مورد دلخواه برای بارها و بارها کلیک کنید ، روی ستاره کلیک کنید. آنرا در مکالمه کامل به دو زبان نگه دارید ، با سیری هر کدام را بشناسد و ترجمه را روی صفحه قرار دهد. ترجمه در حال حاضر می تواند 11 زبان را مدیریت کند ، که در صورت عدم اتصال به اینترنت برای دسترسی به آنها بارگیری می شود.

سرانجام: تصویر در تصویر
PiP
سرانجام [External Link Removed for Guests] که مدت هاست در تلویزیون ها و iPad ها وجود دارد به آیفون می رسد. اگر در حال تماشای یک سرویس پخش جریانی ویدیو هستید - یا حتی اگر در FaceTime هستید - و به برنامه دیگری روی می آورید ، می بینید که ویدیو در پنجره شناور کوچک شما را دنبال می کند و می توانید به گوشه های مختلف صفحه و حتی خرج کردن برای تغییر اندازه (این برای YouTube پشتیبانی نمی شود مگر اینکه در YouTube Premium ثبت نام کنید.)

همچنین می توانید آن را به لبه صفحه منتقل کنید ، جایی که ویدیو ناپدید می شود اما صدا ادامه می یابد. برای از سرگیری ویدیو ، صفحه را به عقب بکشید. PiP را در تنظیمات> عمومی> تصویر در تصویر خاموش کنید.

خداحافظ ، بای ، چرخ اسکرول؟
خداحافظ ، بای ، چرخ اسکرول؟
شما بارها از آن استفاده کرده اید و متنفر شده اید - چرخ پیمایشی که برای تنظیم مواردی مانند زمان در برنامه ساعت یا تاریخ ها در برنامه تقویم مورد استفاده قرار می گرفت. اپل با این کار تمام شد. برای وارد کردن چیزی مانند آن اکنون ، روی زمان ارائه شده کلیک کنید (به طور معمول ساعت 12:00) و iOS یک صفحه کلید برای تایپ کردن زمان یا یک تقویم واقعی برای وارد کردن تاریخ به شما ارائه می دهد. اما طومار هنوز وجود دارد. آن نقطه را مشاهده می کنید که برای دریافت صفحه کلید روی زمان / تاریخ ضربه می زنید؟ انگشت خود را بر روی آن نگه دارید. هنوز می توانید آن را پیمایش کنید تا افزایش های مناسب را بدست آورید.

صفحه برنامه ها را مخفی کنید
صفحه ای از برنامه ها را پنهان کنید
چند برنامه مشکوک در تلفن خود دارید که ترجیح می دهید همه آنها را نبینند؟ (البته منظورم این است که Netflix را از دید بچه ها پنهان کنید تا آنها دائماً GO GO Cory Carson را تماشا نکنند). برنامه ها را روی یک صفحه قرار دهید. سپس ، انگشت خود را بر روی صفحه نگه دارید تا به حالت تکان دادن که به شما امکان می دهد برنامه ها را حذف کنید ، بروید و روی مجموعه جدیدی از نقاط اسکرول صفحه اصلی در پایین کلیک کنید. شما یک رابط ویرایش صفحات دریافت خواهید کرد که به شما امکان می دهد نمای کل صفحه برنامه ها را خاموش کنید. این برنامه ها را حذف نمی کند و هر کسی همچنان می تواند صفحه را به پایین بکشد تا به جستجوی Spotlight دسترسی پیدا کند و برنامه ها را به راحتی پیدا کند. اما این یک روش سریع و کثیف برای جلوگیری از دیده شدن برخی از برنامه ها توسط چشم کنجکاو است.

واقعا مخفی کردن عکسها
عکسها را واقعا مخفی کنید
مدت ها بود که می توانستید یک عکس (در برنامه عکس ها) را با مشاهده آن "پنهان" کنید ، سپس روی Share> Hide کلیک کنید. این کار تصویر را مستقیماً از جریان عکس خارج می کند. مشکل این است که به سادگی عکس را به پوشه ای به نام Hidden منتقل کرد که دسترسی به آن از برنامه Photos هنوز آسان بود. اما اکنون ، در [External Link Removed for Guests] ، می توانید پوشه Hidden را مخفی کنید. به تنظیمات> عکسها> آلبوم پنهان رفته و آن را خاموش کنید. عکس ها هنوز وجود دارند ، اما اکنون مردم هم نمی توانند پوشه Hidden را ببینند. (نه اینکه اگر تلفن شما را در دست دارند نمی توانند به تنظیمات برسند ، اما احتمالاً در مورد iOS به اندازه شما هوشمند نیستند.)

ابزارک های خود را پشته کنید
ابزارکهای خود را پشته کنید
احتمالاً متوجه ویجت های جدید iOS شده اید که اندازه برخی از ویجت های برنامه های خود اپل مانند Weather ، Stocks ، Music و غیره را منفجر می کند (ابزارک های شخص ثالث مانند Google در دسترس هستند.) صفحه اصلی در کنار نمادهای برنامه شما. تاریخ گذشته ، اما هنوز هم بسیار محدود ، درست است؟ خوب ، یک چیز هوشمند این است که شما می توانید ابزارک ها را تا 10 مورد از روی هم قرار دهید. بنابراین یکی از آن ابزارک های اندازه 2x2 یا 4x2 را روی صفحه اصلی قرار دهید ، تلفن را در حالت ویرایش صفحه اصلی نگه دارید (wiggly!) و یک ابزارک را روی ابزارک دیگر بکشید. سپس می توانید برای دسترسی سریع به داده هایی که در غیر این صورت مجبورید یک برنامه برای آنها باز کنید ، مانند یک ریز کردن ، انگشت خود را به بالا و پایین بکشید. انگشت خود را روی پشته ابزارک ها بگیرید تا Edit Stack را دریافت کرده و ترتیب را تغییر دهید یا برای خلاص شدن کامل از آن Stack را بردارید.

مکان دقیق خود را پنهان کنید
مکان دقیق
مخفی نیست که iOS (و همه تلفن ها و شرکت هایی که آنها را تولید می کنند) نه تنها آنچه شما انجام می دهید بلکه همچنین مکان شما را ردیابی می کنند ، زیرا همه این موارد به معدن بزرگ داده ای که برای فروش فروش فروش استفاده می شود (و گاهی اوقات بدتر) می رسد. . به تنظیمات> حریم خصوصی> خدمات موقعیت مکانی بروید و می توانید آن را برای هر برنامه مشاهده کنید ، حتی برنامه هایی که تصور نمی کنید واقعاً لازم است بدانند کجا هستید. این خبر قدیمی است. چه چیزهایی در iOS 14 جدید است: به آن قسمت بروید و روی برنامه ها کلیک کنید ، جایی که اکنون می توانید مکان دقیق قرارگیری خود را خاموش کنید. زیرا برخی از برنامه ها به آن نیاز دارند - AAA می خواهد شما را پیدا کند تا به شما در تعمیر ماشین کمک کند - و Chipotle و بسیاری دیگر نیاز به مختصات دقیق شما ندارند.

برای نشانگر ضبط تماشا کنید
شاخص ضبط
آیا آیفون شما از شما جاسوسی می کند؟ خوب ، حداقل می توانید تشخیص دهید که ضبط ، صدا یا فیلم را شروع کرده اید ، زیرا اکنون یک نقطه کوچک نارنجی در بالا (در صورت داشتن یک نقطه در سمت راست بریدگی) ظاهر می شود. اگر آن نقطه نارنجی وجود داشته باشد ، میکروفون یا دوربین شما در حال کار هستند. همچنین می توانید آن را در بالای مرکز کنترل مشاهده کنید.

مربوط
نحوه حذف iOS 14 Public Beta
آیا Apple Fitness می تواند عضویت بدنسازی (یا Peloton) شما را جایگزین کند؟
اپل تغییر حریم خصوصی iOS 14 را به تأخیر می اندازد به معنای استفاده مجدد در تبلیغات هدفمند است
صداها را بشناسید
برای یکی دیگر از ویژگی های قابلیت دسترسی جدید که می تواند توسط همه استفاده شود ، به تنظیمات> قابلیت دسترسی> تشخیص صدا بروید و آن را روشن کنید. برای انتخاب صوتی که تلفن شما برای کنترل و هشدار شما از قبیل آتش ، آژیر ، گربه ، سگ ، لوازم خانگی ، زنگ درب ، ضربه زدن به درب ، جاری شدن آب و گریه کودک ، روی صداها کلیک کنید توجه داشته باشید که اگر از این ویژگی استفاده کنید ، تلفن شما دیگر گوش به فرمان "Hey، Siri" است که تا زمان لغو تشخیص صدا خاموش است ، سپس دوباره به قسمت Accessibility> Siri بروید و آن را روشن کنید.

عکس های خود را زیرنویس کنید
عکس زیرنویس
در نهایت iOS به شما امکان می دهد روی هر عکس یا فیلمی که می گیرید عنوان بزنید. کافی است تصویر را به سمت بالا بکشید و آن را تایپ کنید. برای یافتن تصاویر بعدا بسیار مفید است. (متاسفانه ، شما نمی توانید o این به صورت دسته ای ، هر بار فقط یک عکس یا فیلم.)

دسترسی به عکسها را محدود کنید
دسترسی را محدود کنید
پیش از این ، اگر برنامه ای قصد دسترسی به عکس ها و فیلم های موجود در آیفون شما را داشت ، همه یا هیچ چیز نبود. در iOS 14 ، بسیاری از برنامه هایی که می خواهند به عکس های شما دسترسی داشته باشند از شما مجوز می خواهند - اما لازم نیست اجازه دهید همه آنها را ببینند. شما می توانید دسترسی را فقط برای انتخاب عکس های یک آلبوم یا حتی تعداد محدودی از عکس هایی که انتخاب می کنید تعیین کنید. اگر قبلاً به برنامه ای دسترسی کامل داده اید و می خواهید آن را محدود کنید ، به تنظیمات بروید و برنامه را انتخاب کنید (مانند Google Photos یا Dropbox) ، روی عکسها کلیک کنید و در صفحه بعد روی None یا Selected Photos کلیک کنید.

تغییر فوری 4K و FPS
در دوربین ، به حالت Video بروید. در بالای صفحه ، اندکی نشانگر تنظیمات دوربین فعلی را مشاهده خواهید کرد ، مانند اینکه در حالت HD یا 30 فریم در ثانیه عکس می گیرد (FPS). قبلاً برای تغییر آن مجبور بودید وارد تنظیمات شوید. حالا می توانید کمی روی کلمات ضربه بزنید و فوراً آن را تغییر دهید. به عنوان مثال ، در آیفون XS ، این بدان معناست که دوربین عقب می تواند با دو ضربه از HD 30 FPS به 4K 60 FPS برسد. این حالت در حالت Slo-Mo نیز کار می کند ، جایی که همیشه HD است اما می توان FPS را از 120 تا 240 تنظیم کرد (هرچه فریم بیشتر باشد ، کندتر به نظر می رسد).

آینه سلفی
عکس سلفی پشت سر هم و آینه
اگر به خود در دوربین جلوی آیفون نگاه کنید ، یک تصویر آینه (برای طبیعی نگه داشتن آن برای انسان که عادت به دیدن انعکاس آن دارد) مشاهده می کنید. این عالی است و همه ، اما وقتی عکس می گیرید یا فیلم می گیرید ، تصویر واژگون می شود ، بنابراین به نظر می رسد اگر جایی در پشت دوربین باشد. شما معمولاً چنین چیزی را می خواهید - به هر حال ، اگر بعضی از حروف یا اعداد در تصویر همراه شما باشد ، اگر هنوز یک تصویر آینه باشد ، آنها به عقب برمی گردند. هنوز هم ، برخی از مردم می خواهند مانند آنچه كه می بینند ظاهر شود. بنابراین به قسمت Settings> Camera رفته و در صورت تمایل گزینه Mirror Front Camera را روشن کنید.

فیلم QuickTake جدید
با استفاده از حالت Photo روی برنامه Camera ، معمولاً دکمه شاتر را برای گرفتن پشت سر هم نگه دارید - تعدادی عکس ثابت در یک انفجار سریع ، که برای عکسهای اکشن بسیار مناسب است. اما اکنون ، اگر دکمه شاتر را فشار دهید و نگه دارید ، یک فیلم سریع خواهید گرفت. برای انفجار باید دکمه شاتر را به سمت چپ بکشید. در صورت تمایل ، به تنظیمات> دوربین> استفاده از میزان صدا برای انفجار بروید ، که کاملاً قابل توضیح است.

برای کنترل تلفن روی ضربه سریع بزنید
برگشت به قهرمان ضربه بزنید
این ویژگی جدید قابلیت دسترسی به شما امکان می دهد کارهایی را انجام دهید که با دو یا سه بار ضربه زدن به پشت آیفون خود اتفاق بیفتد ، اگر درست تنظیم کنید ، یک مقدار خیره کننده از رابط کاربری وجود دارد. به عنوان مثال ، تصور می کنید می توانید بر روی تلفن خود دو بار ضربه بزنید و آن را بی صدا کنید؟ یا برای گرفتن عکس از صفحه سه بار ضربه بزنید یا میزان صدا را زیاد کنید؟ روی آیفون 8 یا بالاتر کار می کند. در اینجا نحوه تنظیم آن آورده شده است.
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “فرهنگي هنري”