پرتابه موشکی هدایت شونده (LRLAP)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تجهيزات و تسليحات دريايي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 29 تیر 1389, 12:53 pm
سپاس‌های ارسالی: 540 بار
سپاس‌های دریافتی: 1670 بار

پرتابه موشکی هدایت شونده (LRLAP)

پست توسط hf22 »

 تصویر 
تصویر
پرتابه موشکی هدایت شونده (LRLAP)

پرتابه فوق نوعی موشک میباشد که از یک سیستم تفنگ پیشرفته که (AGS) نامیده میشود شلیک میشود.
این در واقع تفنگی 155میلی متری میباشد و برای نیروی دریایی ایلات متحده ساخته شده است و در سری جدید ناوشکن های DDG 1000 نیروی دریایی استفاده میشود.
این برنامه موشکی جهت پشتیبانی از تفنگداران دریایی و نیروهای ارتش که درگیر عملیات در ساحل دشمن یا شهرهای ساحلی در عمق خاک دشمن هستند با ایجاد حجم آتش سنگین و با دقت بالا بوجود آمده
است.

با استفاده از این پرتابه موشکی پیشرفته بدون اینکه ناوشکن را در خطر قرار داهند از فاصله دور از ساحل آتش پشتیبانی لازم را فراهم میکنند.
پرتابه LRLAP سه برابر کشنده تر از پرتابه های توپ 5 اینچی رایج میباشد که میتواند با اثرات مشابه و هزینه بسیار کمتر تولید شود. قابلیت شلیک تقریبا عمودی امکان هدف قرار دادن اهداف در عمق دره ها و پشت یک مانع را امکان پذیر میکند. این پرتابه مجهز به پیشرفته ترین سیستم محافظ هدایت سخت میباشد که باعث میشود بخش الکترونیکی این پرتابه در زمان شلیک بتواند در مقابل تنشهای وارده هنگام شلیک مقاومت کند و همچنین بتواند شتاب جاذبه بالا را در هنگام خروج از دهانه تفنگ به راحتی تحمل کند. بخش الکترونیکی این پرتابه مجهز به دو سیستم هدایت میباشد که شامل سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) و سیستم ناوبری اینرسیایی (INS) میباشد که حداکثر اثربخشی و حداقل تخریب ناخواسته را باعث شده است.

تصویر

تصویر

پرتابه های LRLAP این قابلیت را دارند تا بگونه ای برنامه ریزی شوند که چندین پرتابه فقط از یک تفنگ پشت سر هم برای هدف قرار دادن چند نقطه شلیک شوند.

تصویر

از نو آوریهای این سلاح قابلیت مسلح شدن عمودی در این سلاح میباشد بطوری که هر بار برای مسلح شدن لوله سلاح به حالت عمودی قرار گرفته و سپس گلوله درون لوله جای میگیرد سپس لوله به سمت هدف نشانه میرود و کل این پروسه فقط 10 ثانیه زمان میبرد .


قابلیت
شلیک در هر نوع شرایط آب وهوایی
پشتیبانی 24 برابر نسبت به دیگر واحدهای توپخانه ای
پشتیبانی آتش برای واحدهای نیروی دریایی و سپاه تفنگداران نیروی دریایی
طولانی ترین برد پرتابه در تاریخ نیروی دریایی حداکثر بردی بیش از 118 کیلومتر
تجهیز به ناوبری (INS) و (GPS) با دقت بالا و کمترین میزان خسارت به مناطق مسکونی
حمله مرگبار علیه گستره وسیعی از اهداف
نرخ شلیک 10 گلوله در هر دقیقه از دهانه تفنگ
طراحی پیشرفته سخت ،مقاوم در مقابل اثرات شلیک
مجهز به مدرنترین و بهترین سیستم هدایت پرتابه

تصویر

تصویر

قرار گرفتن پرتابه 155mm شرکت لاکهید مارتین در کنار تفنگ فوق پیشرفته شرکت BAE طی یک قرارداد توسعه منجر به بوجود آمدن دقیق ترین و طولانی ترین برد پرتابه در تاریخ نیروی دریایی گردید.لاکهید مارتین با دو دهه تجربه در ساخت و توسعه پرتابه های هدایت شونده با افتخار اعلام میکند که برای نخستین بار موفق شده تا پرتابه G – LRLAP سخت ،تولید کند که بتواند در مقابل ضربه سخت شلیک مقاومت کند.

تصویر
تخریب امکانات دشمن توسط پرتابه LRLAP با استفاده از کشتی لیتورال با کمترین خطر آسیب و از فاصله دور

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

پروسه شلیک : ابتدا هدف توسط کاربر تعیین شده سپس لوله به حالت عمودی قرار میگیرد ، گلوله درون سلاح قرار میگیرد بعد توسط مکانیزم خاصی کلاهک فعال و برنامه ریزی میشود ، سلاح در موقعیت قرار گرفته شلیک صورت میگیرد بعد از خروج پرتابه باله های هدایت از شکافهای اطراف دم و سر موشک بیرون می آید در میانه مسیر و با کاهش سرعت پرتابه موتور راکتی روشن شده و تا رسیدن به هدف سرعت پرتابه را حفظ میکند.

تصویر

تصویر


شماتیکی از قطعات و محل قرارگیری هر قسمت

مشخصات

برد : 118 کیلومتر
هدایت : INS / GPS
کلاهک : ترکشی انفجاری
وزن : 104 کیلوگرم
طول : 2.2متر
قطر : 155میلی متر
طول بال : 0.45 متر

منبع فراموش نشه!
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!
ارسال پست

بازگشت به “تجهيزات و تسليحات دريايي”