مسابقه طراحی شهری Marievik در سوئد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با شهرسازي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: hani1459, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

مسابقه طراحی شهری Marievik در سوئد

پست توسط hani1459 »

مسابقه طراحی شهری Marievik در سوئد

صرف نظر از تراکم بالای پروژه، تنها ۱۹ درصد طرح در عمل ساخت و ساز است و مابقی فضاهای آزاد میباشد که تبدیل به زمین های بازی، تراس های قهوه خوری، مسیرهای دوچرخه سواری، مبلمان خیابانی و فضای سبز خواهد شد.

تصویر
 [External Link Removed for Guests] طرح پیشنهادی شرکت Louis Paillard Architects برای مسابقه Marievik که شامل طراحی مجموعه های مسکونی و رفاهی و آموزشی و فضاهای سبز در سایت جنوب غرب پایتخت سوئد است، در برگیرنده ۶۵ هزار متر مربع ساختمان های مسکونی متراکم، فروشگاه، رستوران و ۱۲ هزار متر مربع فضای آموزشی برای مدارسه در شش رشته میباشد.  
 [External Link Removed for Guests] 
 
استکهلم شهری است که از فضاهای عمومی و اشتراکی و پارک ها و باغ های متعدد تشکیل شده و همین خصیصه باعث شده این طرح، یک فضای باز و خالی در مرکز و آپارتمان هایی که اطراف آن چرخیده اند را شامل شود.  
 [External Link Removed for Guests] 
 
معماری این مجموعه مسکونی، در هر آپارتمان چشم اندازی رو به حداقل دو منظره ایجاد نموده به نحوی که بعضی از مسکن ها در دو یا سه طبقه گسترش پیدا کردند و همه حداقل به یک فضای خارجی دسترسی دارند.

این فضاهای خارجی طوری تطبیق داده شده اند که در مکان خود نور، باد و صدا را در معرض توجه قرار دهند و نتیجتاً سرسراها، بالکن ها، باغ های زمستانی، ایوان ها و تراس ها در طول شش آپارتمان با هم در ارتباط و درگیر شده اند.

صرف نظر از تراکم بالای پروژه، تنها ۱۹ درصد طرح در عمل ساخت و ساز است و مابقی فضاهای آزاد میباشد که تبدیل به زمین های بازی، تراس های قهوه خوری، مسیرهای دوچرخه سواری، مبلمان خیابانی و فضای سبز خواهد شد و شش مسیر دسترسی پیاده و دوچرخه سوار طراحی شده که از میان فضاهای باز پیچ و تاب میخورد. 

[External Link Removed for Guests]
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “شهرسازي”