رزمناو مشهور روسی Moskava

در اين بخش مي‌توانيد در مورد رزم ناوها به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1632
تاریخ عضویت: پنج شنبه 4 شهریور 1389, 9:14 pm
سپاس‌های ارسالی: 3348 بار
سپاس‌های دریافتی: 5742 بار

رزمناو مشهور روسی Moskava

پست توسط shafagh » یک شنبه 22 تیر 1393, 6:21 pm

رزمناو روسي Moskva که بر گرفته از نام شهر مسکو است اولين نمونه (lead Ship) کشتي هاي جنگي مسلح به موشک هاي هدايت شونده ( Guide Missile cruisers ) کلاس آتلانتا 1164 در نيروي دريايي روسيه مي باشد و در حال حاضر تحت فرماندهي دريايي شهر مسکو قرار دارد.
اين رزمناو در سال 1979 با نام Slava در بندر نيکولايف به اب انداخته شد و اولين ماموريت دريايي ان در 30 جولاي 1983 بود که در دسامبر سال 1990 براي انجام يک سري سرويسها و ايجاد امادگي هاي لازم به نيکولايف بازگشت اما تا سال 2000 در انجا ماند و بخدمت گرفته نشد و بعد از ان بود که بعنوان کشتي فرماندهي ناوگان اعزامي روسيه به درياي سياه ماموريتي مجدد يافت.
در اپريل سال 2003 ، Moskva به همراه رزمناوهاي Pytlivy و Smetlivy و يک کشتي ساحل رو ( landing ship کشتي که قادر است بدون وجود اسکله در ساحل نيرو و تدارکات پياده کند) جهت يک سري تمرينات مشرک با ناوگان روسيه مستقر در اقيانوس اطلس و همچنين نيروي دريايي کشور هند راهي اقيانوس هند گرديد. پشتيباني نيروهاي شرکت کننده در مانور به عهده کشتي تانکر Ivan Bubnov و نوعي يدک کش اقيانوس پيما بنام Shakhter بود.
در اگوست سال 2008 که بحران روابط گرجستان و روسيه پيش امد، Moslava به درياي سياه اعزام شده و در انجا مستقر گرديد. بعد از انکه روسيه استقلال آبخازيا ( منطقه اي در غرب گرجستان با 242 هزار نفر جمعيت) را برسميت شناخت، اين رزمناو در پايتخت ان کشور، بندر سوخومي پهلو گرفت. اين کشتي مدتي را نيز براي ارتقاع و تغييرات يک سري از واحدهاي مکانيکي و تسليحاتي سپري کرد.
در سال اپريل 2010 گزارشي دريافت شد مبني بر اينکه اين رزمناو جهت يک انجام تمريناتي مجددا به واحدهاي مستقر در اقيانوس هند خواهد پيوست. و در آگوست سال 2013 در بندر هاواناي کشور کوبا پهلو گرفت.
در اگوست همين سال رزمناو موشکي Moskava در پاسخ به تهديدات کشتي هاي جنگي امريکا و انگليس و فرانسه در حمله به کشور سوريه وارد درياي مديترانه شد و در سال 2014 که بحران روابط روسيه و اوکراين پيش امد اين رزمناو براي مسدود کردن مسير ناوگان اکراين در درياچه " دونوزلاف" مستقر شد.


تصویرتصویر
نمونه کشتي ساحل رو

تصویر


مترجم : shafagh 2

ارسال پست

بازگشت به “رزم ناوها”