تهدید اعراب به خروج از NPT

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 577
تاریخ عضویت: جمعه 15 دی 1385, 7:24 pm
سپاس‌های ارسالی: 502 بار
سپاس‌های دریافتی: 231 بار

تهدید اعراب به خروج از NPT

پست توسط hedayat.m »

[External Link Removed for Guests]

اتحادیه عرب شب گذشته در پایان نشست خود در قاهره از جامعه جهانی خواست با سیاستهای هسته ای نظامی رژیم صهیونیستی که همچنان به توسعه زرادخانه سلاحهای کشتار جمعی خود ادامه می دهد مقابله کند. این اتحادیه همچنین با انتقاد از بی توجهی جامعه جهانی به زرادخانه هسته ای اسرائیل تهدید به خروج از NPT کرد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری کویت، وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب شب گذشته در پایان یکصد وبیست و نهمین نشست خود در قاهره در بیانیه ای درباره خطرات سلاحهای هسته ای رژیم اسرائیل بر امنیت و ثبات در منطقه اعلام کردند: کشورهای عربی به معاهده منع گسترش سلاحهای هسته ای(ان پی تی) پایبندند و به منظور برقراری امنیت و ثبات در منطقه؛ بدون استثنا به این معاهده پیوسته اند.

در ادامه گفته شده است: تداوم سیاست هسته ای اسرائیل، تمام منطقه را به مسابقه تسلیحاتی خواهد کشاند و امنیت و ثبات آن را در معرض خطر قرار خواهد داد.

به گفته این وزیران، سکوت جامعه بین المللی در برابر برنامه های هسته ای اسرائیل سبب شده است این رژیم با پیوستن به معاهده منع گسترش سلاحهای هسته ای مخالفت کند.

وزیران امور خارجه عرب در ادامه خودداری اسرائیل از پیوستن به NPT را محکوم و اعلام کردند: به محض اینکه اسرائیل اعلام کند دارای تسلیحات هسته ای است، اعراب خروج خود را از پیمان NPT اعلام خواهند کرد.

در پایان بر ضرورت اتخاذ گامهای کاربردی و موضع عربی یکسان برای عاری شدن منطقه از سلاحهای هسته ای تاکید شده است.

رژیم صهیونیستی با در اختیار داشتن دست کم 200 کلاهک اتمی تنها دارنده سلاح اتمی در خاورمیانه به شمار می رود و به گواه کارشناسان و تحلیلگران، بزرگترین خطر برای امنیت و ثبات منطقه ای و بین المللی به شمار می رود،اما با این حال آمریکا و متحدان غربی این کشور نه تنها هیچ اقدامی علیه این رژیم اشغالگر مجهز به سلاحهای ویرانگر نمی کنند که بر خلاف قوانین بین المللی با استفاده ابزاری از نهادهای بین المللی مانند شورای امنیت به کارشکنی ها و مانع تراشی های خود در برابر فعالیتهای هسته ای صلح آمیز ایران به عنوان یکی از اعضای متعهد و پایبند آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه می دهند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”