**اخبار و گالری تصاویر نمایشگاه Paris Air Show 2011 **

در اين بخش مي‌توانيد تصاوير نمايشگاههاي هوايي را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: moh-597, شوراي نظارت, مديران هوافضا, moh-597, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دو شنبه 2 فروردین 1389, 6:45 pm
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

**اخبار و گالری تصاویر نمایشگاه Paris Air Show 2011 **

پست توسط wild-bear » چهار شنبه 1 تیر 1390, 4:03 pm

   خدمت دوستان تصویر 


تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
 
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دو شنبه 2 فروردین 1389, 6:45 pm
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

Re: **اخبار و گالری تصاویر نمایشگاه Paris Air Show 2011 **

پست توسط wild-bear » پنج شنبه 2 تیر 1390, 3:48 pm

 
بازگشت روح کنکورد با سرعت پنج هزار کیلومتر بر ساعت

  تصویر 


 
 
 
طرح هواپیمای جدید ماوراصوت می تواند امیدهایی جدید را برای کوتاهتر شدن سفرهای هوایی زنده کند، هواپیمایی که با سرعت بیش از پنج هزار کیلومتر بر ساعت حرکت می کند و می تواند فاصله میان لندن تا توکیو را دو ساعته طی کند.
 

  این جت مسافرتی ماورا صوت و نمونه ابتدایی آن به تازگی ارائه شده است در این جت از سه سری موتور برای رسیدن به سرعت تقریبی پنج هزار کیلومتر بر ساعت استفاده خواهد شد، سرعتی که حدودا چهار برابر سرعت صوت خواهد بود.   طرح که از آن به عنوان جانشینی برای کنکورد نام برده شده است، از ترکیبی از هیدروژن و اکسیژن به عنوان سوخت استفاده می شود و به این شکل تنها ماده ای که از آن در طبیعت منتشر خواهد شد، آب است.   جت مسافربری ZEHST توسط شرکت اصلی "ایرباس" به نام EADS ارائه شده و پیش از آغاز رسمی نمایشگاه هوایی پاریس به نمایش گذاشته شده است. این جت مسافربری سریع السیر با گنجایش 100 سرنشین می تواند با کمک موتورهای معمولی جت از باند فرودگاهی عادی به هوا بلند شود، به بیانی دیگر این هواپیما در اثر بلند شدن از باند بمب صوتی مشابه صدای ناشی از به هوا بلند شدن کنکورد ایجاد نمی کند.  

 تصویر  
 

طرح رایانه ای جت ZEHST
   که هواپیما به ارتفاع مناسب رسید، خلبان دو موتور راکت را فعال کرده و به واسطه این کار سرعت هواپیما را چند برابر می کند تا هواپیما بر فراز اتمسفر شناور شود و در نهایت سری آخر موتورها نیز روشن می شوند. این موتورها که در حال حاضر در موشکها کاربرد دارند، در سرعت هزار و 600 کیلومتر بر ساعت از کارایی بالایی برخوردار هستند اما هنوز امکان استفاده از آنها از نقطه آغاز پرواز هواپیما وجود ندارد.   موتورها به هواپیما کمک می کنند تا خود را با سرعتی بالاتر از سرعت صوت به ارتفاع 32 کیلومتری برساند، این درحالی است که ارتفاع رایج برای پرواز جت های مسافربری 9 کیلومتر است.   که جت ZEHST به این سرعت دست پیدا کند می تواند فاصله میان لندن و مالاگا در جنوب اسپانیا را 20 دقیقه ای و استانبول را 30 دقیقه ای طی کند همچنین فاصله میان لندن تا سواحل شرقی آمریکا نیز در مدت زمانی یک ساعته طی می شود. در عین حال مدت زمان پرواز لندن تا توکیو را نیز می توان در این هواپیما 9 ساعت کاهش داد و سه ساعت و نیمه به سیدنی رسید.   از کاهش پیدا کردن ارتفاع هواپیما برای فرود، موتورهای معمولی جت دوباره روشن خواهند شد تا هواپیما بتواند بر روی باند فرود آید. به گفته مدیر فناوری و نوآوری شرکت EADS این هواپیما یک کنکورد نیست اما به آن شباهت دارد و کارایی آن نشان می دهد طرح آیرودینامیکی دهه 60 هنوز هم بسیار هوشمند به شمار می روند. 
 تصویر 
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دو شنبه 2 فروردین 1389, 6:45 pm
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

Re: **اخبار و گالری تصاویر نمایشگاه Paris Air Show 2011 **

پست توسط wild-bear » دو شنبه 6 تیر 1390, 10:16 pm

 
نمایشگاه صنایع هوایی پاریس محل ایده آلی برای به نمایش گذاشتن فناوری های جدید در صنعت حمل و نقل هوایی است که در آینده ظهور خواهد کرد.
 

 سریع ترین چرخبال جهان در نمایشگاه هوایی پاریس
در بخش هلیکوپتر مدل جدیدی توسط یوروکوپتر به نمایش درآمده است. با هلی کوپتر مدل X-3 سازمان هوافضای اروپا وعده سرعت بیشتر را می دهد. سرعت چرخبال به طور معمول، 330 کیلومتر در ساعت است. اما X-3 با دوملخ اضافه می تواند تا سرعت 430 کیلومتر در ساعت پرواز کند.
خلبانی که پرواز آزمایشی با این هلیکوپتر را انجام داده، می گوید اولین نکته جالب این است که وقتی با این هلیکوپتر پرواز می کنید همه چیز شبیه به هلیکوپتر معمولی است، تنها با سرعت بیشتر. تفاوت اصلی در چرخش ملخ هلی کوپتر است که با داشتن بال و ملخ بر روی بال ، پرواز افقی بهتری را مقدور می کند.
افزایش فزآینده سرعت برای برآورده کردن نیازبرخی بخشها در نظر گرفته شده است، به ویژه حمل و نقل شرکتهای نفتی برای رفتن به سکوهای نفتی.
دانیل سمی اولی، مهندس پرواز از یوروکوپتر می گوید:" ساخت این هلیکوپتر بیست درصد بیشتر از هلیکوپترهای معمولی هزینه می برد، اما سریعتر از آنها حرکت می کند و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. بدین ترتیب در نهایت با این هلیکوپتر 25 درصد صرفه جویی می کنید."
 
 تصویر 
 سوختهای جایگزین در نمایشگاه صنایع هوایی پاریس
در نمایشگاه صنایع هوایی پاریس 2011 به محیط زیست توجه ویژه ای شده است. افزایش قیمت نفت هم باعث شده که تولید کنندگان بیش از گذشته به سوختهای جایگزین توجه کنند.
هواپیمای باربری بوئینگ 747 از سیاتل آمریکا به محل نمایشگاه، لو بورژه آمده است. پانزده درصد ازسوخت این هواپیمای چهار موتوره مخلوطی از سوخت های طبیعی و بیولوژیک است. این مواد از روغن گیاهی به نام کامیلینا از خانواده کلمها به دست آمده است.از این سوخت می توان به عنوان جایگزینی برای نفت چراغ هم استفاده کرد.سوختهای جایگزین دیگر از جلبکها و حتی ضایعات صنعتی قابل بهره برداری هستند.
همان طورکه رابرت استرتز، معاون ریاست شرکت مشاوره انرژی آتا اشاره می کند:" زیبایی سوختهای تجدیدپذیر، فرصتی است که به زباله ها داده می شود. حتی به زباله های صنعتی. دی اکسید کربنی که از شمار زیادی از کارخانه های بزرگ فولاد متصاعد می شود می تواند یک منبع خوب برای سوخت جت باشد. با سوختهای زیستی ما می توانیم از آخرین دستاوردهای تکنولوژی پیشرفته استفاده کنیم." 
 تصویر 
 
سولار ایمپالس هواپیمایی خورشیدی
با دیدار از سولار ایمپالس به آینده سفر می کنیم. سولار ایمپالس یک هواپیما با سوخت خورشیدی است که برتراند پیکارد و آندره روشبرگ سوئیسی خودشان را با آن وفقط با استفاده از نور خورشید به پاریس رسانده اند. این هواپیما سه سال دیگر برای پرواز دور زمین آماده می شود. اما آیا هدف از ساخت این هواپیما کسب تجربه های ماجراجویانه است یا این فناوری در آینده صنعت حمل و نقل نقشی خواهد داشت؟
برتراند پیکارد، ابداع کننده و رئیس پروژه سولار ایمپالس می گوید:” من فکر می کنم فن آوری که در سولارایمپالس استفاده می شود می تواند به سرعت برای استفاده در خودروها و خانه ها ، گرمایش و روشنایی مورد استفاده قرار گیرد.البته اگر اراده سیاسی برای انجام این کار وجود داشته باشد. هرچند زمان زیادی طول می کشد تا به هواپیما با چنین سوختی اجازه حمل مسافر داده شود. 
 تصویر 
 
هواپیمای الکتریکی سازمان فضایی اروپا
نمونه‌ای مفهومی از یک هواپیمای مسافربری تمام‌الکتریکی‌ توسط گروه هوانوردی، دفاع و فضای اروپا در نمایشگاه هوایی پاریس رونمایی شده که می‌تواند سرآغاز سفرهای پاک و بسیارآرام هوایی در دهه‌های آینده باشد.
در این هواپیمای نسل جدید از دو باتری استفاده خواهد شد که نسل جدید باتری‌های لیتیوم‌- هوا هستند و می‌توانند نیروی مورد نیاز 2 موتور الکتریکی ابررسانا با بهره‌وری بالا را برای به گردش درآوردن دو پروانه انتهایی هم‌محور این هواپیما تأمین کنند. پیچیدگی بخش‌های عملیاتی بسیارکمتر شده و ساخت بدنه VoltAir از فیبرکربن، کار را برای موتورها به‌مراتب ساده‌تر کرده است.
احتمالا این باتری‌ها در بخش جلو و پایین هواپیما جاسازی خواهند شد تا به راحتی و مانند چمدان‌ها امکان خارج‌کردن آنها هنگام دشارژ شدن و جایگزینی باتری‌های آماده وجود داشته باشد. در این صورت، هواپیما نیازی به وقفه برای شارژ مجدد ندارد و می‌تواند بلافاصله پس از تعویض باتری‌ها فرودگاه را ترک کند.
در موتور این هواپیما ماده ابررسانایی جایگزین سیم‌های مسی شده که از انواع «ابررسانای گرم» یا HTS است. این ماده بر‌خلاف ابررساناهایی که در دمای بسیار پایین (چند ده درجه کلوین یا سردتر از منفی 200 درجه سانتی‌گراد) مقاومت الکتریکی آنها تقریبا به صفر می‌رسد، می‌تواند در دماهای بالاتر (و البته کماکان زیر صفر سانتی‌گراد) نیز خوب عمل کند. برای ایجاد برودت مورد نیاز از نیتروژن مایع استفاده خواهد شد.
گروه هوانوردی، دفاع و فضای اروپا، EADS که این نمونه مفهومی را ارائه کرده، امیدوارست با استفاده از فناوری‌های پیشرفته در طول زمان، نرخ قدرت به وزن این موتورها با موتورهای بنزین‌سوز فعلی برابری کند. 
 تصویر 
 تصویر 
   
 پرتاب کننده های جدید آژانس فضایی اروپا
در جریان نمایشگاه هوایی لوبورژه پاریس، جین جاکوس دوردین مدیرکل آژانس فضایی اروپا ESA اعلام کرد که سال 2011 ، سال پرتاب های آژانس فضایی اروپا خواهد بود. وی هم چنین بیان کرده است که همکاری با تیم پیشرانش آستریوم آویا اسنکما دریچه ای رو به آینده برای آژانس فضایی اروپا خواهد گشود که با ارئه موتور برودتی جدید با نیروی پیشران زیاد حاصل خواهد شد و این موتور پایه و اساس پرتاب کننده های نسل بعدی آژانس فضایی اروپا خواهد بود اما اینگونه پرتاب ها با استفاده از این موتور جدید تا سال 2025 امکان پذیر نخواهند بود.
آنتونیو فابریتزیو مدیر پرتاب کننده های سازمان فضایی اروپا می گوید که هنوز برای پایه و اساس قرار دادن و شکل و شمایل کلی این پروژه در حال تبادل نظر و تصمیم گیری هستیم اما این برنامه برای ما بسیار مهم و گامی رو به جلو است و به همین خاطر از سال 2007 که طرح مطالغاتی و فاز تحقیقاتی آن آغاز شده تا کنون 60 میلیون یورو سرمایه گذاری کرده ایم.
جدیدترین پرتاب سازمان فضایی اروپا در 20 اکتبر انجام خواهد شد که طی آن موشک سایوز از پایگاه کورو واقع در گویانا فرانسه اولین ماهواره از 2 ماهواره ناوبری گالیله را با خود به فضا خواهد برد. اما پرتاب کننده 3.5 تنی سازمان فضایی اروپا در اواخر امسال با پرواز جدید این سازمان تکمیل خواهد شد و در پی آن راکت 1.5 تنی وگا برای ادامه این برنامه آماده سازی می شود. 
 تصویر 
 هلی کوپتر بدون سرنشین ترکیه
در نمایشگاه هوایی لوبورژه 2011 صنایع هوافضای ترکیه از نمونه اولیه هلی کوپتر بدون سرنشین و کوچک خود رونمایی کرده و آن را آماده ورود به بازار تجاری سیستم های نبرد هوایی بدون سرنشین اعلام کردند.
گورکم بیگلی سرپرست بخش بازرگانی دپارتمان هلی کوپترسازی صنایع هوافضای ترکیه در نمایشگاه هوایی لوبورژه در این باره گفت این نمونه ساخته شده قصد دارد اولین پرواز خود را در اواسط سال 2012 انجام دهد. وی هم چنین اضافه کرد ترکیه مذاکرات خود را برای ورود و عرضه این هلی کوپتر برای خدمت در نیروی دریایی، پلیس داخلی و پلیس بین الملل آغاز کرده است. او می گوید ترکیه پروژه R-IH-A خود را پس از بررسی و شناسایی نیاز بازار به هلی کوپترهایی با وزن 300 تا 500 کیلوگرم آغاز کرده است.
نمونه اولیه طراحی شده دارای مدامت پروازی 4 ساعت، حداکثر وزن برخاست 340 کیلوگرم به همراه 100 کیلوگرم محموله باری، سقف پرواز خدمت 10000 پا (3050 متر) با حداکثر سرعت 100 نات (185 کیلومتر بر ساعت) می باشد.
پروژه R-IH-A یک سیستم هوایی بدون سرنشین UAS با ارتفاع متسط و مداومت پروازی بالا می باشد که به نام AMKA نام گذاری شده است. اولین نمونه ساخته شده در ماه دسامبر اولین پرواز آزمایشی خود را انجام خواهد داد و 2 نمونه دیگر در سال 2012 به نیروهای نظامی ترکیه تحویل داده خواهند شد.
ترکیه اعتقاد دارد که AMKA می تواند سلاحی محبوب در میان کشورهای عربی باشد، چراکه می تواند با نمونه های اسرائیلی خود رقابت کند. هم چنین ترکیه می گوید AMKA پتانسیل این را دارد که بتواند مشتریانی از جنوب شرقی اروپا هم داشته باشد. 
 تصویر 
   
 جاسوسی کوچک برای ماموریت های غیر ممکن
نمایشگاه هوایی پاریس، فرصت خوبی برای ارائه ابزارهای تجسس پرنده نیز هست. یکی از این ابزارها که کوچک، بسیارکارآمد و برای اجرای عملیات تجسس در هر شرایط آب‌وهوایی ساخته شده، Scout نام دارد و توسط Datron در این نمایشگاه ارائه شده است.
این جاسوس چهارملخه که می‌تواند در شرایط سخت و وزش باد با سرعت حدود 50 کیلومتربرساعت به اجرای عملیات ادامه دهد، می‌تواند انتخابی خوب برای اجرای مأموریت‌های حساس و پیچیده‌ای باشد که دیگر ابزارهای تجسس توان اجرای آنها را ندارند.
این ابزار تجسس به طول و عرض 80 و ارتفاع 20 سانتی‌متر، تنها می‌تواند 20 دقیقه پرواز کند اما به کمک قابلیت‌های متعددش می‌تواند در همین زمان کوتاه هم وظایف تعریف شده را به خوبی انجام دهد. حداکثر سرعت اسکات روی زمین 35 کیلومتربرساعت است.
اسکات عمود پرواز است، بیشتر از 1.3 کیلوگرم وزن ندارد و به گونه‌ای طراحی شده که حمل و مونتاژ آن برای نیروهای عملیاتی بسیار ساده و سریع باشد. یک تبلت‌پی.سی با صفحه نمایش لمسی برای ارتباط با اسکات و هدایت آن در نظر گرفته‌شده که کار با آن نیز بسیار ساده است.کافی است منطقه مورد نظر به کمک جی.پی.اس مشخص و عملیات به اسکات واگذار شود تا شبانگاه و بدون این‌که دیده شود، عملیات تجسس را انجام دهد. برای این ابزار کوچک، قابلیت تصحیح هوشمند خطاها در نظر گرفته‌شده که به کمک آن می‌تواند خطاهای ناشی از قطع ارتباط، وزش شدید باد یا افت باتری را به صورت خودکار تصحیح کند.
این ابزار تجسس بسته به نوع عملیات می‌تواند از دوربین دید در روز 5 مگاپیکسلی یا تصویرسازهای گرمایی استفاده کند. امکان ارسال تصاویر زنده تا شعاع 3 کیلومتری به وسیله یک مودم بی‌سیم وجود خواهد داشت که قابلیت ارسال اطلاعات را برای کاربر تعریف‌شده به دستگاه‌های متعددی مانند آی‌فون، آی‌پد، بلک‌بری یا لپ‌تاپ‌ها خواهد داشت. امکان ارسال اطلاعات به صورت رمزگذاری شده، روی یک شبکه امن برای کاربران متعدد نیز پیش‌بینی شده است. 
 تصویر 

هیتنا تصویر
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر

ارسال پست

بازگشت به “تصاوير نمايشگاههاي هوايي”