توليد انبوه بمب 2 هزار پوندي قاصد (گزارش تصويري مراحل پرتاب بمب قاصد)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با نیروی هوایی و سازندگی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major I
Major I
پست: 97
تاریخ عضویت: پنج شنبه 28 تیر 1386, 2:20 pm
سپاس‌های دریافتی: 44 بار

پست توسط pervisir » دو شنبه 5 شهریور 1386, 4:39 pm

راستي نمايشگاه دائم وزارت دفاع کجاست ؟

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

پست توسط Shahryar » دو شنبه 5 شهریور 1386, 4:44 pm

pervisir نوشته شده:راستي نمايشگاه دائم وزارت دفاع کجاست ؟


pervisir جان.

میدان نوبنیاد. جنب صباباطری .
بازدید فقط برای وابستگان نظامی- مقامات و خبرنگاران( تحت شرایط خاص) میسر است.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22538 بار
سپاس‌های دریافتی: 14740 بار

پست توسط Shahbaz » دو شنبه 5 شهریور 1386, 9:59 pm

بازتاب توليد بمب هوشمند ايران در يك نشريه انگليسي

خبرنگار رجانيوز گزارش داد، نشريه دفاعي «جنز ديفنس» چاپ لندن كه يکي از مهمترين نشريات دفاعي دنياست، در گزارشي در شماره جديد خود، به خبر توليد بمب نيرومند و هوشمند900 كيلوگرمي «قاصد» توسط وزارت دفاع ايران پرداخت.
در اين گزارش كه در پايگاه اينترنتي هفته نامه انگليسي منتشر شده، آمده است: بمب2000 پوندي قاصد (پيام رسان) را مي توان از هواپيماهايF4 (فانتوم) و F5 (تايگر) كه در نيروي هوايي جمهوري اسلامي ايران خدمت مي كنند، پرتاب كرد.

جنز ديفنس نوشت، محمد نجار وزير دفاع ايران پيشتر گفته بود كه اين بمب طراحي شده اما هنوز آزمايش نشده است.
اين نشريه در ادامه آورده است: ايران تا كنون مجموعه اي از بمبهاي هدايت شونده را براي نيروي هوايي ارتش توليد كرده و انگيزه اصلي توليد آنها نيز نيازهاي ضروري دوره جنگ تحميلي عراق عليه ايران بوده است.

بر پايه اين گزارش، نسل اول بمب هاي شليك شونده از هواپيما توسط گروه خودكفايي و شركتهاي وابسته به وزارت دفاع ايران توليد شده و سازمان صنايع هوافضا كه سازنده موشكهاي هدايت شونده سطح به سطح است، در آن نقشي نداشته است.
همچنين بمبهاي «قدر» و «زوبين» از ديگر بمب هاي توليد شده توسط اين شركتها معرفي ولي ادعا شده كه طراحي آنها بر اساس الگوي بمب هاي آمريكايي موجود در انبارهاي ايران بوده است.
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه 11 شهریور 1385, 7:40 pm
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

پست توسط Achilles » پنج شنبه 8 شهریور 1386, 3:35 pm

يديعوت آخرونوت: افزایش قدرت نظامی ایران حیرت انگیز استروزنامهي صهيونيستي يديعوت آخرونوت نوشت: اسراييل از بمب هوشمند900 كيلوگرمي ايران نگران است.


به گزارش رجانیوز، این روزنامه صهیونیستی در گزارشی که آن را در شماره روز دوشنبه خود منتشر کرد، افزود: پس از آنكه ايران از وجود بمب هوشمند براي هدف قرار دادن اهداف دقيق زميني پرده برداشت، نگراني، محافل امنيتي اسرائيل را فرا گرفت.


يديعوت آخرونوت با بیان این خبر که خط توليد بمب هوشمند دو هزار پوندي« قاصد» و خطوط چهارگانه توليد مهمات «ثاقب»، در وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح ایران راه اندازي شده است، به نقل از كارشناسان صهیونیست مدعی شد بمب نهصد كيلوگرمي هوشمند،تنها بخشي از مجموعه ي سلاح هاي پيشرفته اي است كه ايران از آن پرده برداشته است.

این روزنامه در ادامه نوشته است: اگرچه كارشناسان اسراييلي با بررسي عكس بمب هوشمند ايران گفته اند اين بمب شبيه بمبي است كه اكنون20 سال است ارتش آمريكا آن را در اختيار دارد،اما در عین حال يك مقام بلند پايه در سازمان اطلاعات و امنيت اسراييل در واكنش به ساخت بمب هوشمند توسط ايران گفت فاصله تكنولوژي بين كشورهاي اسلامي و اسراييل در حال كاهش است.

يديعوت آخرونوت در انتهای گزارش خود افزوده است:«آحا ايتان بن الياهو» فرمانده پيشين نيروي هوايي اسراييل هم گفت كشورهاي اسلامي مهم همچون ايران قدرت نظامي خود را به شكل حيرت انگيزي افزایش داده اند و این پیشرفتها را در اختیار سوريه قرار می دهند.

ارسال پست

بازگشت به “نیروی هوایی و سازندگی”