پوست خشك، ارمغان پاييز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با لوازم آرايشي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج شنبه 10 فروردین 1385, 1:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پوست خشك، ارمغان پاييز

پست توسط Leila » چهار شنبه 3 مهر 1387, 3:23 am

با شروع فصل پاييز، مشكل خشك شدن پوست كه تحت تاثير هواي اين فصل به وجود مي‌آيد شايع مي‌شود. خشكي دست يكي از مشكلات پوستي آزار دهنده است كه در صورتي كه به آن رسيدگي نشود مي‌تواند به يك بيماري مزمن تبديل شود.

به همين دليل در اين فصل مشتريان كرم‌هاي بهداشتي زياد شده و اغلب اين كرم‌ها را در كيف خود مي‌گذارند تا بتوانند در هنگام خشك شدن پوست كه به كرار در طول روز اتفاق مي‌افتد از آن استفاده كنند.

به گفته كارشناسان، خشكي و سردي هوا ، وزش باد و گرم و خشك بودن هواي اتاق هاي خانه به دليل استفاده از وسايل حرارتي ، باعث افزايش تبخير آب از پوست مي شوند.

همچنين صابون ها و پاك كننده ها باعث كاهش قدرت نگهداري آب توسط پوست شده و آن را خشك مي‌كنند. در نتيجه اين عوامل باعث خشك شدن هر چه بيشتر پوست شده و نيازپوست رابه كرم هاي مرطوب ‌كننده دو چندان مي‌كنند.

كرم‌هاي مرطوب‌كننده از خشك وسخت شدن پوست جلوگيري مي كنند. در واقع هنگامي كه پوست خشك مي‌شود لايه شاخي روي پوست ترك خورده و پوسته پوسته مي‌شود و كرم‌هاي مرطوب‌كننده و نرم‌كننده اين خشكي را درمان مي‌كنند.

كرم‌هاي مرطوب‌كننده با كيفيت به آساني جذب پوست مي‌شوند و اثر چربي روي پوست باقي نمي‌گذارند. چرب‌شدن بيش از حد پوست از جمله مشكلاتي است كه برخي به اين دليل‌از استفاده كردن كرم‌ها خودداري مي‌كنند.

امروزه انواع كرم‌ها با كاربرد‌هاي مختلف در بازار وجود دارند. براي مثال انواع كرم‌هاي ويتامينه يا تغذيه‌كننده پوست كه تبليغات زيادي در مورد آنها مي‌شود اما بايد توجه داشت كه بيش از هرچيز بايد كارايي اصلي كرم كه حفظ لطافت و نرمي پوست است را مد نظر قرار داد.

هرچند كرم هاي خارجي با قيمت بيشتر و كيفيت بالا‌تر عرضه مي‌شوند اما برخي محصولات باكيفيت داخلي هم هستند كه با محصولات خارجي رقابت كرده و در عين حال قيمت پايين‌تري دارند.

به هرترتيب در هنگام خريد كرم هاي بهداشتي چه داخلي و چه خارجي به برچسب تاييد وزارت بهداشت توجه داشته باشيد تا اجناس تقلبي يا تاريخ مصرف گذشته خريداري نكنيد.ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

ارسال پست

بازگشت به “لوازم آرايشي و بهداشتي”