استقلال چه بلايي سر خودش مي‌آورد؟

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 831
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۶, ۲:۳۸ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 185 بار

استقلال چه بلايي سر خودش مي‌آورد؟

پست توسط bahmanwolf »

- به نظر مي‌رسد ماجراي جذب مهاجم خارجي براي استقلال تبديل به محل كل‌كل و درگيري قلعه‌نويي و آشتياني شده است. سرمربي استقلالي‌ها كه پيش از اين حسن‌نظر نسبي در زمينه افزوده شدن يك فوروارد خارجي به ليست بازيكنانش داشت، انگار با مشاهده نارضايتي ضمني مدير‌عامل از اين ماجرا مصمم‌تر از قبل راهش را ادامه داده و براي جذب فابيو بلا تا مرز دستخط دادن و دستخط گرفتن نيز پيش رفته است اما آيا واقعا نان شب استقلال در گرو گرفتن اين بازيكن برزيلي است و آيا حقيقتا چنين انتقالي براي لاجوردي‌ها سودمند خواهد بود؟
2 - تقريبا همه هواداران فوتبال در ايران با توجه به اتفاقات اخير، يك پيش‌فرض ذهني ويرانگر نسبت به فابيو بلا دارند. اتفاقات وخيمي كه براي دي‌كارمو رخ داد، اساسا حسن‌ظن پيرامون بازيكنان خارجي و به‌ويژه از نوع برزيلي را از جامعه فوتبال ايران ربوده است و در چنين فضايي چندان غريب از ذهن نيست اگر ناكامي احتمالي مهاجم استقلالي‌ها موجب ايجاد موج منفي حاشيه‌ها اطراف اين تيم شود فقط كافي است چشممان را ببنديم و روزي را تصور كنيم كه بلا در گلزني مثل سلف خلفش روبرتو دي‌كارمو ناكام مانده است. در چنين شرايطي مسلما استقلالي‌ها به‌دست خودشان يك مصيبت را به اردوي خود كشانده‌اند.
3 - استخدام يك مهاجم جديد، چقدر توجيه فني براي استقلالي‌ها دارد؟ تيم امير قلعه‌نويي بهترين آرش برهاني اين چند سال اخير را دارد، از وجود سياوش اكبرپوري بهره مي‌برد كه با سلام و صلوات به فوتبال ايران بازگشت، علي عليزاده ژوكر را در فهرست خود مي‌بيند كه هر زمان به ميدان آمده مفيد واقع شده، فرهاد مجيدي را دارد كه به‌رغم مغضوب واقع شدن عملكرد مناسبي داشته است و البته با عليرضا عباسفردي سر مي‌كند كه امير وعده قهرماني با او را در ابتداي فصل داده بود! با وجود عملكرد مناسب مهاجمان، آيا افزودن فورواردي جديد به اين خط آتش، ياس و بي‌انگيزگي سايرين را در پي نخواهد داشت؟
4 - گذشته از مسايل فني و روحي، شائبه‌هايي كه اخيرا پيرامون فرايند حضور بازيكنان خارجي در فوتبال ايران به وجود آمده است، مي‌تواند برخي از مسوولان استقلال را در مظان اتهام قرار دهد. حتما هنوز داستان مربوط به ماركو را از ياد نبرده‌ايد! درست يا غلط، توده مردم نسبت به اينگونه نقل و انتقالات بدبين شده‌اند و اتفاق حيرت‌انگيزي مثل حضور طولاني مدت فابيو بلا در برنامه جهانگير كوثري با آن آب و تاب، ماجرا را پليسي‌تر هم مي‌كند!
5 - استقلال بلا نمي‌خواهد. تيمي كه روي دور كاميابي افتاده و روزهاي موفقي را تجربه مي‌كند، نيازي به تحمل اين ريسك پرخطر ندارد. چنين انتقال بحث برانگيزي، حتي اگر 20 درصد احتمال ناكامي داشته باشد، براي مجموعه آسوده خاطري همچون استقلال مقرون به صرفه نخواهد بود. حداقل شواهد كه چنين نشان مي‌دهند.


منبع: روزنامه گل
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”