ساخت شبیه‌ساز پرواز با هواپیمای "اف4 " در پایگاه هوایی بوشهر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با نیروی هوایی و سازندگی به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
پست: 266
تاریخ عضویت: سه شنبه 7 خرداد 1387, 12:17 pm
سپاس‌های ارسالی: 120 بار
سپاس‌های دریافتی: 580 بار

ساخت شبیه‌ساز پرواز با هواپیمای "اف4 " در پایگاه هوایی بوشهر

پست توسط nima20 » یک شنبه 6 بهمن 1387, 2:12 pm

مسکو، 4 بهمن، خبرگزاری «ریا نووستی»/ دستگاه شبیه‌ساز پرواز با هواپیمای "اف- 4 " در پایگاه هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بوشهر راه اندازی شد.

به گزارش «ریا نووستی» خبرگزاری فارس اطلاع داد، کارشکی مسئول جهاد خودکفایی نیروی هوایی ارتش ایران در مراسم راه اندازی این دستگاه شبیه‌ساز، با اشاره به اینکه اکنون ایران از قطب‌های سازنده شبیه ساز‌های پرواز است، گفت: اکنون با گذشت 30سال از انقلاب، کارکنان نیروی هوایی قادرند هواپیماهای شکاری، موشک‌های هوا به هوا، هوا به زمین، بمب های هدایت شونده، سامانه سوخت گیری هوایی و دیگر تجهیزات مورد نیاز را در داخل کشور طراحی کرده و بسازند.
هزینه خرید این دستگاه بیش از 10 میلیون دلار است اما با تلاش کارکنان متخصص، این سامانه با صرف هزینه کمتر از سه درصد از قیمت مشابه خارجی ساخته شده است.
دستگاه شبیه ساز پرواز هواپیمای "اف- 4 " فانتوم، از قسمت‌هایی چون کابین پرواز، کنترل فرامین، سیستم‌های تصویری حرکتی، رایانه‌ای و کنسول استاد خلبان تشکیل شده است و علاوه بر مراحل مقدماتی تا پیشرفته آموزش دانشجویان خلبانی، در ارتقاء پرواز تاکتیکی و تخصصی سایر خلبانان شکاری نیروی هوایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دو شنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4257 بار

Re: ساخت شبیه‌ساز پرواز با هواپیمای "اف4 " در پایگاه هوایی بوشهر

پست توسط Fariborz » یک شنبه 6 بهمن 1387, 2:20 pm

nima20 عزيز ضمن تشکر بخاطر ارسال خبر ، بايد به اطلاع شما برسانم که خبر فوق قبلأ به تفصيل در انجمن قرار داده شده است . طبق قانون انجمن ، ارسال اخبار تکراری مجاز نميباشد . خواهشمندم قبل از ارسال مطلب ،نگاهی به مطالب گذشته داشته باشيد . تاپيک قفل شد .

forum-f176/4-t51681.html

قفل شده

بازگشت به “نیروی هوایی و سازندگی”