آموزش تصویری چک کردن Email با outlook در Pocket PC

در اين بخش مي‌توانيد درباره برنامه‌ها و نرم‌افزارهاي ويندوز موبايل و ويندوز فون به تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Professional, شوراي نظارت, Professional, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 275 بار
سپاس‌های دریافتی: 1290 بار
تماس:

آموزش تصویری چک کردن Email با outlook در Pocket PC

پست توسط Professional » یک شنبه 29 دی 1387, 6:53 pm

سلام عزیزان.
در این آموزش قصد دارم نحوه چک کردن ایمیل های POP3 , IMAP را توسط Outlook موجود در پاکت پی سی بهتون یاد بدهم.
اول از همه شما باید یک ایمیل POP3 مثل Gmail داشته باشید یا اگر فضای شخصی (host) داشته باشید می تونید از ایمیل خودتون استفاده کنید.

من براتون دو تا آموزش پشت سر هم در این زمینه قرار خواهم داد که:
اولی برای حالتی که از ایمیل های POP3 مجانی و مشهور مثل Gmail استفاده کنیم و از تنظیم اتوماتیک (Automatic configuration) استفاده خواهیم کرد.
دومی برای حالتی که از ایمیل فضای شخصی استفاده کنیم و تنظیمات به صورت کاملا دستی (Manual) خواهد بود.

فقط لطفا در صورتی که مطلب رو کپی می کنید منبع یادتون نره ممنون تصویر
[ دست نوشته های من: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]] - [[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Every Thing That U Feel,Is Every Thing That I Feel

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

Re: آموزش تصویری چک کردن Email با outlook در Pocket PC

پست توسط Professional » یک شنبه 29 دی 1387, 6:54 pm

آموزش اول: تنظیمات مربوط به استفاده از حالت اتوماتیک (Automatic configuration)

در این بخش من روی ایمیل gmail مثال می زنم ولی در این روش می تونید از ایمیل های معتبری که سرویس POP3 یا IMAP رایگان ارائه می دهند استفاده کنید.(ایمیل من Mobile4persian@Gmail.com هست)
بازم تاکید می کنم که خدمان POP3 برای استفاده از Yahoo رایگان نیست. :-)

خب میریم به سراغ آموزش:
(بهتره گوشی به اینترنت متصل باشه حالا با Wi-FI یا GPRS یا EDGE که هنوز نیومده)

تصویر

1.اول به Messaging برید و بعد از من گزینه Tools و بعد هم option رو بزنید:

تصویرتصویرتصویر

2.در صفحه ظاهر شده روی new account کلیک کنید:

تصویر

3.در صفحه بعدی ایمیل gmail خودتون رو کامل وارد کنیدو روی next کلیک کنید:

تصویر

4.در این حالت گوشی سعی می کنه به سرور مربوطه متصل بشه و اطلاعات لازم رو دانلود کنه:

تصویر

5.در صورتی که موفق باشه مانند شکل زیر پیغام Completed ظاهر میشه در غیر این صورت باید اطلاعات رو دستی وارد کنید که در پست بعدی قرار خواهم داد.
روی next کلیک کنید.

تصویر

6.اینجا در بخش your name اسمتون رو بنویسید .در بخش username باید نام ایمیلتون رو بنویسید که برای من mobile4persian هست.
و در بخش password هم رمزتون رو بنویسید اگر می خواهید که پسوردتون همیشه دخیره باشه تیک save password رو بزنید و next رو بزنید.

تصویر

7.در بخش account type نوع ایمیلتون رو انتخاب کنید (از بین POP3 , IMAP ) که ما POP3 رو انتخاب می کنیم و در بخش Name هم یک ایمل مثل gmail انتخاب کنید تا وقتی که وارد بخش مسیج میشید ایمیل هاتون در این بخش قرار بگیره:

تصویر

روی next کلیک کنید.

8.در بخش server information همون طور که می بینید اطلاعات مربوط به سرورهای incoming , outcomig جی میل به صورت خودکار پر شده روی Option برای تنظیمات بیشتر کلیک کنید:

تصویر

9.در صورتی که مایلید هر 15 دقیقه یک بار برنامه خوکار به اینترنت وصل بشه و ایمیلتن رو چک کنه تیک connect and check for messeges every رو بزنید و پایینش هم زمانش رو تایپ کنید.
در بخش connection حتما گزینه My work ntwork رو انتخاب کنید در غیر این صورت ممکنه نتونید ایمیلتون رو چک کنید.
روی next کلیک کنید:

تصویر

10.تنظیمات این صفحه رو مثل شکل پر کنید: (در صورتی که حرفه ای باشید می تونید به دلخواه گزینه های SSL و .. رو دستکاری کنید:

تصویر

سپس روی next کلیک کنید.

11.در این بخش اگر دوست دارید نسخه کامل ایمیل به دستتون برسه گزینه get full copy of email رو انتخاب کنید در غیر این صورت get messeges header only رو انتخاب کنید و تیک پایین هم بزنید تا مقداری از بدنه مسیج هم بگیره.
من حالت دوم رو برای صرفحه جویی توصیه می کنم:

تصویر

مراحل تمام شد روی finish کلیک کنید.

12.حالا در بخش مسیج به بخش gmail که ایجاد شده برید و از منو snd/receive رو انتخاب کنید همون طور که در شکل های زیر مشاهده می کنید اول به سرور وصل میشه سپس عملیات send و receive انجام میشه و در نهایت می تونید از ایمیلتون لدت ببرید و همیشه چکش کنید:

تصویرتصویرتصویر

اینم از ایمیل خوش آمد Gmail برای نمونه:

تصویر

ان شاالله در تاپیک بعد تنظیمات کاملا دستی رو قرار خواهم داد که 80 درصدش مثل همین آموزش هست. :D

توجه: این مقاله توسط Professional و برای سایت [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] تهیه شده.هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد. :-o :D

امیدوارم مطالب گفته شده برای شما دوستان و هموطنان عزیز مفید بوده باشد. :(
[ دست نوشته های من: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]] - [[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Professional » یک شنبه 29 دی 1387, 6:55 pm

آموزش دوم: تنظیمات کاملا دستی برای چک کردن ایمیل های شخصی غیر از Gmail

در این آموزش شما یک ایمیلی دارید که با قابل تنظیم اتوماتیک نیست و باید به صورت دستی تنظیمات رو وارد کنید.
مثلا یک ایممیل با دومین شخصی دارید.من برای مقال ایمیل خودم یعنی admin@mobile4persian.com رو مثال می زنم.

مراحل آموزش:
(بهتره گوشی به اینترنت متصل باشه حالا با Wi-FI یا GPRS یا EDGE که هنوز نیومده)

تصویر

1.اول به Messaging برید و بعد از من گزینه Tools و بعد هم option رو بزنید:

تصویرتصویرتصویر

2.در صفحه ظاهر شده روی new account کلیک کنید:

تصویر

3.ایمیل خود را وارد کنید:

تصویر

4.در صفحه بعدی نام کامل ایمیل و پسوردتون رو وارد کنید:

تصویر

5.در صفحه بعدی یک نام برای connection خود انتخاب کنید که من POP3 گذاشتم:

تصویر

6.خب این مرحله با آموزش قبلی فرق داره.در بخش incoming mail باید اطلاعات سرور برای دریافت ایمیل رو بزنید و در بخش outcoming mail باید آدرس سرور برای دریافت ایمیل ها رو بزنید که من هر دو رو mail.mobile4persian.com می زنم.
و در بخش Domain باید اسم سایتی که می خواهید از سرور ایمیلش استفاده کنید رو بنویسید که من آدرس سایتم یعنی [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] رو می زنم.

تصویر

همچنین اگه بخواهید پورتی تعریف کنید بعد از آدرس دو نقظه (:) بذارید و بعد شماره پورت رو بنویسید مثلا (990:)
در ضمن در صورتی که می خواهید از SSL استفاده کنید کمی فرق داره.

7.در صورتی که مایلید هر 15 دقیقه یک بار برنامه خوکار به اینترنت وصل بشه و ایمیلتن رو چک کنه تیک connect and check for messeges every رو بزنید و پایینش هم زمانش رو تایپ کنید.
در بخش connection حتما گزینه My work ntwork رو انتخاب کنید در غیر این صورت ممکنه نتونید ایمیلتون رو چک کنید.
روی next کلیک کنید:

تصویر

8.تنظیمات این صفحه رو مثل شکل پر کنید: (در صورتی که حرفه ای باشید می تونید به دلخواه گزینه های SSL و .. رو دستکاری کنید)

تصویر

سپس روی next کلیک کنید.

9.در این بخش اگر دوست دارید نسخه کامل ایمیل به دستتون برسه گزینه get full copy of email رو انتخاب کنید در غیر این صورت get messeges header only رو انتخاب کنید و تیک پایین هم بزنید تا مقداری از بدنه مسیج هم بگیره.
من حالت دوم رو برای صرفه جویی توصیه می کنم:

تصویر

مراحل تمام شد روی finish کلیک کنید.

10.حالا در بخش مسیج به بخش POP3 که ایجاد شده برید و از منو snd/receive رو انتخاب کنید همون طور که در شکل های زیر مشاهده می کنید اول به سرور وصل میشه سپس عملیات send و receive انجام میشه و در نهایت می تونید از ایمیلتون لدت ببرید و همیشه چکش کنید:

تصویرتصویر

تصویرتصویرتصویر

اینم نمایی از inbox , یکی از ایمیل ها:

تصویرتصویر

توجه: این مقاله توسط Professional و برای سایت [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] تهیه شده.هرگونه کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد. :-o :D

دوستان در صورتی که سئوالی دارید همین جا مطرح کنید. :-)

New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط dgfgrfg » سه شنبه 8 بهمن 1387, 3:13 pm

سلام دوستان عزیزچ
من اکنت ایمیل خودم را روی گوشی تنظیم کردم وقتی هم وصل میشم اییمل هایم به گوشی منتقل می شوند ولی متاسفانه عکسها منتقل نمی شوند
کدوم تنظیمات را باید تغییر بدم؟؟؟؟؟
با out look این مشکل حل میشه؟
اگه میشه ممنون میشوم نحوه تنظیمات ان را برای w6.1
بگید
با تشکر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Professional » سه شنبه 8 بهمن 1387, 5:46 pm

با خوش آمد به شما باید در مرحله 11 گزینه get full copy of messege رو انتخاب کنید. :-)

New Member

پست توسط dgfgrfg » سه شنبه 8 بهمن 1387, 5:56 pm

ممنون از اینکه جوای دادید ولی من گوشیم htc hd هست و هر چی دنبال روشهای فوق گشتم پیدا نکردم فکر می کنم اموزشی که دادیدبرای گوشیهای w5هست ممنون میشم بازم راهنمایی کنید

New Member

پست توسط dgfgrfg » چهار شنبه 9 بهمن 1387, 12:07 am

من دنبال یه روشی هستم که کل ایمیل را روی گوشی منتقل کنه بعدا هر وقت خواستم بدون وصل اینترنت بتونم حتی عکس های ایمیل را بینم ممنون میشم راهنمایم کنید

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Professional » شنبه 12 بهمن 1387, 5:53 pm

درسته چون ویندوز گوشی من wm5 هست این آموزش بر مبنای همون هست.
حالا شما بخش هایی که در گوشیتون فرق می کنه رو با عکس نشون بدید حتما میشه کل ایمیل رو دریافت کرد.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Professional » پنج شنبه 8 اسفند 1387, 4:56 pm

دوستان اگر خواستید فایل های attachment روی مموری کارت ذخیره بشه و جای phone پر نشه مثل مرحله 1 به Messaging برید و بعد از آن گزینه Tools و بعد هم option رو بزنید و در تب پایین روی Storage کلیک کنید و گزینه Store attachments on storage card رو انتخاب کنید و برای این که خود به خود ایمیل ها پاک نشوند بزارید روی گزینه آخر یعنی manual

تصویر

ارسال پست

بازگشت به “Windown Phone App”