تاريخچه كوتاه نبرد هاي تامكت!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماها به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72623 بار
سپاس‌های دریافتی: 31662 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » دو شنبه 29 خرداد 1385, 3:06 pm

Tomcattter,
اونها ابر قدرت هستند و اونقدر از نظر تجهيزات و پشتيباني به خودشون مغرور و مطمئن هستند كه هيچ اباعي هم از اعلام اينجور چيزها ندارند (حتي جنايات خودشون رو همچون كشتن كندي رو با افتخار كامل بيان مي‌كنند و .....)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: ايران-اصفهان-کوچه بعدي
سپاس‌های دریافتی: 43 بار
تماس:

پست توسط Marshal » دو شنبه 29 خرداد 1385, 3:11 pm

Mahdi1944, من با شما موافقم

Tomcattter, عزيز شما درست ميگي اما اون امريکاست و هيچ اتفاقي نمي افته اما براي کشور هاي جهان سوم مثل ما چي؟ :-o
آخه چرا باور نمي کنيد؟! به جون خودم من همون سلطان آسمان قبلي ام.
اين هم اثر انگشتم:
تصویر
حالا باورتون شد؟!!

Major
Major
محل اقامت: www.aerospacetalk.ir
سپاس‌های دریافتی: 37 بار
تماس:

پست توسط Tomcattter » دو شنبه 29 خرداد 1385, 4:07 pm

من فقط امریکا رو مثال زدم وگرنه خیلی کشورهای دیگه هم هستند که این کار ها رو میکنن
مثل هند و پاکستان که با هم دو هفته جنگیدن ولی به اندازه کتبخانه ملی در باره اون جنگ کتاب دارن
و یا ژاپن و یا کره جنوبی و یا فیلیپین :-(
براي غلبه بر ظلمت كافي است چراغ روشن كنيم ، چون نمي توان ظلمت را روشن كرد .
سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
وبلاگ من
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 72623 بار
سپاس‌های دریافتی: 31662 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » دو شنبه 29 خرداد 1385, 4:15 pm

Tomcattter,
ببينيد اونها خيلي ساده اعلام مي‌كنند كه سلاح هسته‌و بمب دارند، چرا؟ چون ابرقدرتي دشمن اونها نيست، از چنگ خودشون اطلاعات مي‌دن چون مي‌دونند كه هر دو طرف درگيري در اون حد اطلاعات دارند و انتشار اينگونه اطلاعات باعث افزايش هيچ جا و فرد خطرناكي نمي‌شه، اما آيا در مورد ايران اين صدق مي‌كنه؟ در صورتيكه چيزهايي كه داره رو اعلام كنه، جنگ تبليغاتي گسترده‌اي شروع مي‌شه و پيامدهاي خوبي نداره، بهترين كار ممكن در اين شرايط نداشتن مدرك كافي براي تسليحات و ادوات نظامي ايران هست كه مي‌تونه جلو اين مشكلات رو بگيره، اونها حدس مي‌زنند اما هيچ منبع قابل طرحي نمي‌تونند ارائه بدهند و اعلام ايران مي‌تونه مدركي محكم باشه
در شرايطي مثل زماني كه تهديد ها به اوج خودش برسه ايران براي خاموش كردن اين تهديدات ممكنه بعضي ادوات خودش رو اعلام كنه كه نمونه‌اي خيلي ناچيز از اين توان رو در مانور اخير (پيامبر اعظم) ديديم
چيزي كه مسلمه ايران در زمينه‌ي تبليغات جهاني بسيار بسيار ضعيف هست و نمي‌تونه در صورت اعلام اين موارد به خوبي اثرات منفي اون رو پاليش كنه و تنها زماني دست به اين كار مي‌زنه كه ضرر اون كمتر از سودش در اون برهه از زمان باشه :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط ghalamman » دو شنبه 29 خرداد 1385, 7:51 pm

سلام
ماجراي اين ميراژ ها چيست؟ميشه كاما بگين كجا بوده؟و چطور؟
يا علي
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...

Colonel II
Colonel II
محل اقامت: زیر آسمون خدا
سپاس‌های دریافتی: 407 بار
تماس:

پست توسط آرمان » دو شنبه 29 خرداد 1385, 10:45 pm

حسن عباسي, والا منم نمي دونم و هيچ وقت در مورد چنين چيزي مطلبي نشنيدم...
دوستان بيشتر توضيح بدن...

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: آسمان بي نهايت
سپاس‌های دریافتی: 122 بار
تماس:

پست توسط Colonel Chazan » دو شنبه 29 خرداد 1385, 11:06 pm

Mahdi1944,
صحيح مي فرماييد.
بنده هم سخن مهدي عزيز را تاييد مي كنم.اعلام دقيق تجهيزات نظامي كشوري چون ايرن(به سبب موقعيت سياسي خاصي كه در اين برهه با آن مواجه است) مطميناً جالب نخواهد بود.
البته دوستان رسانه عمومي يك نوع بازي با مردم هستند و كمپاني هاي عظيم جاسوسي در دنيا بسيار برتر از اين گونه مسايل حتي از آينده هم خبر دارند و مسلم است حتي با وجود عدم اعلام دقيق توان و... تخمين اين كار با توجه به تاريخ آن چندان دشوار نخواهد بود.
[font=Verdana]May they rest in peace, those graceful masters of the sky

Happiness is Tomcat-Shaped

I love the smell of jet fuel in the morning

تصویر

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4496 بار
سپاس‌های دریافتی: 4318 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » سه شنبه 30 خرداد 1385, 12:56 am

Colonel Chazan, Mahdi1944,
کشورهايي مانند ايران يا سوريه،‌ کره شمالي و کوبا که با تنها ابرقدرت جهان کنتاکت اساسي دارند
نياز به مخفي کاري در مسائل نظامي دارند، هرچند که سرويس هاي جاسوسي و اطلاعاتي آنها نيز
بيکار نمي نشينند.
نمونه اش همين تامکت هاي ايران که احدالناسي نمي داند چند فروند قابل پرواز هستند يا چه نوع
موشکهايي روي آنها سوار مي شود و . . .
:-(

New Member

پست توسط capitan_soori » یک شنبه 4 تیر 1385, 11:07 pm

خذمت بلک هاوک عرض کنم که هيچ وقت همچين در گيري نبوده.به دوستان خودم عرض کنم که ديروز من در شهرک اکباتان بودم و کاملا مشرف به باند نظامي.و پرواز يک فروند mig 31 را از نزديک ديدم ( با رنگ آميزي mig 29 هاي ارتش)

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4496 بار
سپاس‌های دریافتی: 4318 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 » دو شنبه 5 تیر 1385, 12:53 am

capitan_soori,
فکر مي کنم چيزي که شما ديدي يکي از چند فروند سوخوي30 باشه که اسکادرانش يکي در تهران و يکي در تبريز در حال تشکيل شدن هستن. :-o
هنوز براي هيچ منبعي، وجود MiG-31 در کشوري غير از روسيه به اثبات نرسيده هرچند گفته ميشه تعداد کمي به چين فروخته شدن ولي اون هم مورد ترديد هست. :-o

ارسال پست

بازگشت به “هواپيماها”