انتقال شكاري هاي پايگاه چهاردهم شكاري مشهد به پايگاه بيرجند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

قفل شده
New Member
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

انتقال شكاري هاي پايگاه چهاردهم شكاري مشهد به پايگاه بيرجند

پست توسط dr.mansour.b » یک شنبه 22 آذر 1388, 1:14 am

سلام دوستان، امشب تو يه مهموني از يه منبع تقريبا موثق شنيدم ميرا‍ژها و معدود فانتوم هاي پايگاه چهاردهم شكاري رو به پايگاه بيرجند منتقل كردن و فقط تايگرها باقي موندن. آيا اين واقعيت داره؟ ضمنا خبري داد كه قلبم به درد اومد تصویر اين آقا با وجود اينكه خيلي از توانمندي و دانش و ابتكار متخصصان جوون نيرو هوايي در توانايي تعمير و بهينه سازي و اورهال هواپيماهاي ما تعريف ميكرد اما گفت با وجود تلاش فراوان متاسفانه نيروي هوايي موفق به ساخت موشك فونيكس نشد و تاكيد روي تامكت ها بيشتر جنبه تبليغاتي داره تصویر خواهش ميكنم اگه كسي اطلاع دقيق داره بگه اين اشتباهه و منو از ته دل خوشحال كنه،تصویر
اهل سیاست پاسخگو هستند ... البته تنها به پرسشهایی که دوست دارند...

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 571 بار
سپاس‌های دریافتی: 10071 بار

Re: انتقال شكاري هاي پايگاه چهاردهم شكاري مشهد به پايگاه بيرجند

پست توسط abdolmahdi » یک شنبه 22 آذر 1388, 8:48 am

با سلام
دوست عزيز ، از همان ابتدا هم كاملا واضح بود كه ايران حالا حالاها با ساخت موشك فونيكس فاصله دارد. اما نميدانم چرا برخي از دوستان اصرار زيادي روي ساخت اين موشك در ايران دارند. من در اويل دهه 1370 از اقدام ايران در كپي برداري موشك سايدويندر مطلع شدم و خودم هم در يكي از نمايشگاههائي كه اون موقع برپا شده بود با افسر سالخورده اي كه مدير پروژه بود صحبت كردم و او تنها مشكل باقيمانده را در سوخت موشك عنوان ميكرد ( بقول خودش PATENT سوخت ) و ميگفت سوختي كه ما طراحي كرده ايم سريع بخار ميشود و قابليت استفاده در موشك را ندارد. اما اين موضوع را هم بزودي حل خواهيم كرد. قطعا" اين مسئله تا كنون حل شده است و همانطور كه احتمالا" ميدانيد اين موشك در ايران توليد ميشود. البته در امر نمونه سازي و جايگزيني قطعات فاسد شدني موشك فونيكس ( مثل باطري ها يا سوخت ) پيشرفتهائي حاصل شده است اما خيلي خيلي بعيد است كه تا كنون آن موشك را توليد كرده باشيم و به اعتقاد من هنوز چند سالي با اينكار فاصله داريم . موفق باشيد. :razz:
اگر ديدار با مرگ حق است ، چه بهتر كه اين ديدار در ميدان جنگ باشد.

Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

پست توسط پارس3000 » یک شنبه 22 آذر 1388, 9:31 am

یعنی کسی تو مهمونی مسایل نظامی رو م :-( یگه این که سخت تر از چرخه سوخت نیست

Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

پست توسط shadro » یک شنبه 22 آذر 1388, 11:33 am

با سلام خدمت شما دوستان عزیز وگرامی.پایگاه چهاردهم شکاری امام رضا(ع)چند وقتی هست که جاشو به منطقه پدافند هوایی شمالشرق داده ودیگه حتی اسمی هم از اون پایگاه نمونده.نمیدونم علت چی بود وچرا این اتفاق افتاد؟؟؟بهر حال من شنیده بودم هواپیماهاشو میخوان انتقال بدن به پایگاه چابهار چون پایگاه بیرجند هم هنوز اونقدر قوی وعملیاتی نیست.بهرحال نیروی هوایی داره روز به روز ضعیف تر میشه وکسی هم به فکر نیست........................................

Captain II
Captain II
محل اقامت: ایران،خاک دلیران
سپاس‌های ارسالی: 1808 بار
سپاس‌های دریافتی: 4147 بار
تماس:

پست توسط azeRilA » یک شنبه 22 آذر 1388, 11:37 am

اکثر میراژ ها زمینگیرند و قابلیت پرواز ندارند... تصویر

حتی در مشهد هم زیاد نمیپرن...! تصویر

برای رژه سال گذشته به روی 3-4 تا میراژ زحمات زیادی کشیده شد تا بتوانند به پرواز در بیان.

اکثرشان هم نه رادار سالم دارن و نه جی پی اس! تصویر

اگر این موضوع صحت داشته باشه پس به احتمال زیاد با تریلر منتقل کردن تصویر

تصویر 

[SIZE=85]به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می      (دکتر علی شریعتی)   

DJ Dani نوشته شده:

[SIZE=150]خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست

New Member
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 41 بار

پست توسط dr.mansour.b » یک شنبه 22 آذر 1388, 11:48 am

azeRilA نوشته شده:اکثر میراژ ها زمینگیرند و قابلیت پرواز ندارند... تصویر

حتی در مشهد هم زیاد نمیپرن...! تصویر

برای رژه سال گذشته به روی 3-4 تا میراژ زحمات زیادی کشیده شد تا بتوانند به پرواز در بیان.

اکثرشان هم نه رادار سالم دارن و نه جی پی اس! تصویر

اگر این موضوع صحت داشته باشه پس به احتمال زیاد با تریلر منتقل کردن تصویر

تصویر 

نه به هیچ عنوان :x :x :x میراژها عملیاتی هستند، من ساکن مشهد هستم. دوستانی در پایگاه دارم که بارها این مطلب رو تایید کردند. ضمنا مسیر پروازی میراژها از روی شهر مشهد عبور نمیکنه، به همین دلیل من و شما قادر به دیدن هر روزه اونها مثل تایگرها نیستیم :lol: منبع ذکر شده بالا هم عملیاتی بودنشون رو تایید کرد و گفت ابتدا با کمک پاکستانی ها بود اما الان کاملا خودکفا هستیم. :-o
اهل سیاست پاسخگو هستند ... البته تنها به پرسشهایی که دوست دارند...

Captain II
Captain II
محل اقامت: ایران،خاک دلیران
سپاس‌های ارسالی: 1808 بار
سپاس‌های دریافتی: 4147 بار
تماس:

پست توسط azeRilA » یک شنبه 22 آذر 1388, 12:15 pm

اما الان کاملا خودکفا هستیم. تصویر

دوست عزیز تصویر

یعنی الان تمام 17 فروند F.1EQ و 7 فروند F.1BQ ما که در جنگ خلیج فارس پناهنده شدند قابلیت پرواز دارند و هر روز پرواز میکنند؟!؟ تصویر تصویر

[SIZE=85]به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می      (دکتر علی شریعتی)   

DJ Dani نوشته شده:

[SIZE=150]خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 37 بار

پست توسط F_14_TomCat » یک شنبه 22 آذر 1388, 12:31 pm

خدمت دوست عزیز پارس3000 بگم فعالیت در عرصه هوافضا با فعالیت هسته ای زمین تا زیر زمین فاصله داره پس مقایسه نکنید!
در ضمن اینکه قرار باشه هر کسی بیاد بگه این هواپیما عملیاتی هست یا نه که دیگه حفاظت اطلاعات معنی نداره!

Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4257 بار

پست توسط Fariborz » یک شنبه 22 آذر 1388, 2:57 pm

dr.mansour.b عزيز بايد عرض کنم که سئوال شما چه در محيط مجازی و چه از طرف کاربران عادی قابل پاسخ دادن نيست . تصویر

آنچه مسلم است با توجه به مسائل حفاظتی شديد در نيروهای مسلح ، طرح چنين پرسشهايی با پاسخ صحيح همراه نخواهد بود .
اين بخش هم همانطور که از تيتر آن مشخص است مربوط به اخبار رسمی می باشد .
در خاتمه ضمن تشکر مجدد از شما واحترام به منبع مورد اطمينان تان و تمام عزيزان شرکت کننده در بحث ، اين موضوع را فاقد ارزش علمی دانسته و آن را خاتمه ميبخشم .
شاد و سرافراز باشيد . تصویرتصویر

قفل شده

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”