وقتی اژدهای زرد طلوع می کند!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماها به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه 26 مهر 1387, 9:39 am
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

وقتی اژدهای زرد طلوع می کند!!!

پست توسط javadfakoori » دو شنبه 7 تیر 1389, 3:15 pm

  جنگنده J-15 چین نمی تواند رقیبی برای "سوخوی-33" روسیه باشد 
 
 
 جنگندهچینی J-15 نمی تواند در بازارهای خارجی با مشابه روسی خود یعنی "سوخوی-33"به خاطر پارامترهای نه چندان مناسب آن رقابت کند. این مطلب را "ایگورکاراتچنکو" مدیر مرکز تحلیلی معاملات تسلیحاتی بین المللی اطلاع داد.
چینکار ساخت جنگنده عرشه ای را با نمونه برداری از "سوخوی-33- ت10 کا" که پنجسال پیش از اوکراین خریداری کرده است، آغاز نمود. رسانه های خارجی از آغازپروازهای آزمایشی این جنگنده خبر می دهند.
"ت-10 کا" یکی از اولیننمونه های "سوخوی-33" بود که در چارچوب برنامه تحقیقاتی و تدارک تولید آنساخته شد. این کارشناس توضیح داد که به همین خاطر طراحی آن نواقص زیادیدارد که متعاقبا در روسیه رفع شدند.
مدیر مرکز تحلیلی معاملات تسلیحاتیبین المللی تاکید کرد که اخبار رسانه های گروهی مبنی بر اینکه کارشناسانچینی توانسته اند مشکل مکانیزم جمع شدن بال های این جنگنده را حل کنند،بعید است که حقیقت داشته باشد.

Su-33 D Flanker K 
 تصویر 
Shenyang J-15 تصویر 

بهاعتقاد کارشناسان، تولید موتور جنگنده های عرشه ای نیز یکی از مسائل فنیبسیار دشوار است. تولید موتورهای جنگنده ها در کل یکی از نقاط ضعف صنایعچین است. تاکنون چین نتوانسته که موتور کاملی برای جنگنده های زمینی بسازدبه همین خاطر آنها را از روسیه خریداری می کند. کاراتچنکو در اینجا اشارهکرد که حال گفتنی است که تولید موتور جنگنده های عرشه ای مسئله دشوار تریاست.
چین به جنگنده های عرشه ای مشابه "سوخوی-33" به خاطر برنامه احداث ناوهای هواپیمابر نیاز دارد.
پکنمذاکرات خرید "سوخوی-33" را چند سال پیش با روسیه آغاز کرد. به موازات اینمذاکرات طولانی چین به طور جدی بر روی ساخت مشابه "سوخوی-33" که قرار استبرای ناوهای هواپیمابر آتی در نظر گرفته شوند، کار می کند.
چین بیش از20 سال است که بر روی پروژه ناوهواپیمابر ملی خود کار می کند. به همین خاطپکن جهت مطالعه و فراگیری تجارب ساخت آن چند ناو از گردونه خارج شده برخیاز کشور از جمله ناو "ملبورن" استرالیا در سال 1994 و ناوهای هواپیمابرسنگین کلاس "واریاگ"، "مینسک" و "کییف" شوروی سابق را خریداری کرده است.
کاراتچنکوگفت: "پکن برای تولید ناوهای هواپیمابر خود نیاز دارد که چندین مسئله مهمفنی مربوط به تامین چندین سیستم ناوبری و تسلیحاتی آنها را حل کند. در ضمنچین برای تامین بخشی از قطعات به احتمال قوی نیاز دارد که به روسیه و یااوکراین مراجعه کند".

بر اساس پیشبینی مرکز تحلیلی معاملاتتسلیحاتی بین المللی، چین تا سال 2020 قصد دارد که از چهار تا شش فروندناو هواپیمابر تولید کند. یگان های متشکل از این ناوها قرار است که دردریاهای جنوبی و شرقی چین مستقر شوند.

مجله هوایی
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه 19 اردیبهشت 1388, 6:10 pm
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: وقتی اژدهای زرد طلوع می کند!!!

پست توسط میهن پرست » دو شنبه 7 تیر 1389, 3:19 pm

وای خدای بزرگ چینی ها میخوان بازار هواپیما رو هم خراب کنند. :grin:
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

ارسال پست

بازگشت به “هواپيماها”