..... استرس .....

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با بهداشت و روان به بحث بپردازيد.

مدیران انجمن: Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت, Dr.Akhavan, mahshid-banoo, شوراي نظارت

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

استرس، علت ریزش مو و طاسی در ایرانیان

پست توسط رونین » دو شنبه 8 شهریور 1389, 9:01 pm

استرس، علت ریزش مو و طاسی در ایرانیان


دبیر انجمن پوست ایران گفت:«زندگی شهرنشینی و انواع استرس‌های محیطی ریزش مو و طاسی را در میان ایرانیان افزایش داده است.»

محمد گلشنی افزود، عامل 90 درصد ریزش موی مردان زمینه ارث است و استرس محیطی این وضعیت را تسریع می‌بخشد.

وی ادامه داد: استرس‌های صنعتی، خانوادگی، مشكلات روحی و روانی و تغذیه نامناسب مو و ریزش مو را در افراد كم كرده و در مقابل میزان ریزش را افزایش می‌دهد.

دبیر انجمن پوست ایران رابطه آلودگی هوا و ریزش موی سر را اثبات شده نداست و گفت:«بر اساس آمار جهانی در سن 20 سالگی 25 درصد مردان دچار طاسی می‌شوند، در چهل سالگی 35 درصد و در هفتاد سالگی تا 65 درصد شاهد ریزش مو در مردان هستیم.

وی گفت، مسئله سن در افزایش ریزش موی سر افراد موثر است. ریزش مو در مردان بیشتر تابع ارث است و در زنان مشكلات هورمونی، كم‌كاری و پركاری تیروئید، كمبود ویتامین‌ روی، آهن و پروتیئن‌ها باعث ریزش موی سر آنان می‌شود.گلشنی در مورد وضعیت بیماری‌های پوستی در كشور نیز گفت: «سرطان پوست جزء شایع‌ترین سرطان‌ها در ایران است. پوست ایرانی‌ها به نسبت سایر كشورها خیلی سفید رنگ نیست به همین دلیل در مقابل تابش آفتاب مقاوم‌تر است و سرطان‌های مربوط به خال كمتر دیده می‌شود.»وی ادامه داد، اما به دلیل در معرض قرار گرفتن اشعه ماوراء بنفش قسمت‌هایی كه از بدن بیرون است در معرض سرطان قرار می‌گیرد و افرادی كه در حرفه‌های كشاورزی، دریانوردی و باغبانی فعالیت می‌كنند بیشتر در معرض نور آفتاب و سرطان قرار دارند.
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

New Member
پست: 6
تاریخ عضویت: شنبه 9 آذر 1398, 1:12 pm
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: ..... استرس .....

پست توسط hana535 » شنبه 9 آذر 1398, 1:30 pm

استرس به این معناست که تمام بدن به همراه مغز برای مقابله با یک تهدید بسیج می­شوند. برای اینکه بتوان فرار کرد یا از خود دفاع نمود ضربان قلب افزایش می­یابد و سوخت وساز بدن تغییر می­کند به گونه ای که عضله­ها از انرژی سهل الوصولی برخوردار می­شوند. وقتی مغز کاملا بر روی وضعیت تهدید آمیز متمرکز می­شود تا از آن اجتناب کند حواس پنجگانه انسان جمع می­شود
 واکنش انسان به استرس از دوران پارینه سنگی به این سو برای تنازع بقای ما ضروری بوده است. بدون این واکنش اجداد ما قادر به حفظ خود در برابر خطرات ناشی از طبیعت وحشی نبودند. تا به امروز بدن ما گمان می­کند که بهنگام دچار شدن به استرس یا باید فرار کند یا آماده مبارزه باشد. تفاوت در اینست که برای انسان دوران پارینه سنگی استرس کوتاه مدت بود. مبارزه یا گریز برای چند ساعتی یا چند روزی طول می­کشید و پس از آن دوره آرامش فرا می­رسید. در جامعه امروز ما استرس بیشتر ثابت است و از همین رو هم بیشتر زیان بار.
 استرس در نفس خود پدیده­ی مثبتی است. اما زمانی که برما چیره می­شود به گونه ای که ما قادر به مهار تهدید نمی­شویم یا هنگامی که نمی­توانیم به موقع بهبودی پیدا کنیم، آنگاه است که استرس زیان بار می­شود

ارسال پست

بازگشت به “روانشناسي و روان پزشكي”