در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با شهدا و جانباختگان نیروی هوایی ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 9
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 بهمن 1389, 6:43 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 35 بار
تماس:

در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است

پست توسط P a R y A » شنبه 30 بهمن 1389, 8:29 am

[HR]
[BLOCKQUOTE]    تیر ماه سالروز عملیات استشهادی خلبان شهید عباس دوران (5)  

  حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده  
 

 همسر شهید عباس دوران در گفتگو با « مهر » :طی این سال ها کسی چندان به موضوع شهادت او نپرداخته است . و شما کمتر جایی یا برنامه و حتی نشریه ای می بینید که در آن سخنی از عباس به میان آمده باشد .  
 نرگس خاتون دلی روی فر همسر شهید خلبان عباس دوران در گفت و گوی اختصاصی با گروه دفاع مقدس خبرگزاری " مهر " گفت : عباس دوران در طول دو سال اول جنگ بیش از120 پرواز و عملیات برون مرزی داشته است که کارشناسان مسایل پروازی اذعان داشته اند این چنین آماری حتی در جنگ هفت ساله ویتنام هم وجود نداشته است.  
  
 وی با اشاره به آخرین دیدار عباس دوران با خانواده خود گفت : آخرین مرتبه ای که قرار شد عباس به عملیات بمباران پالایشگاه " الدوره " برود ، پسرمان " امیر رضا " هشت ما و نیم بیشتر نداشت و صحبت های ما مثل همه موارد مشابهی بود که عباس به عملیات می رفت . اما بعدها متوجه شدیم فقط به یکی از دوستانش گفته بوده که احتمالا این آخرین پرواز من است ومی خواهم در صورتی که برنگشتم تو اولین کسی باشی که خبر شهادت من را به خانواده ام می دهی .  


 وی افزود : در زمان جنگ عباس دوران در پایگاه بوشهر بود ، از او دعوت کردند تا به تهران برود ولی او قبول نکرد و به همدان رفت زیرا از پشت میز نشستن خوشش نمی آمد و دوست داشت همیشه در تکاپو و پرواز باشد.  
 همسر عباس دوران با اشاره به خصوصیات اخلاقی این شهید تصریح کرد : عباس دوران همیشه ساکت و محجوب بود و در میان هشت فرزند خانواده اش و حتی اقوام از محبوب ترین افراد بود.   شجاع و نترس بودن عباس دوران باعث شده بود که دوستان شوخ طبعش به او بگویند « عباس همیشه جوراب شانس می پوشد و بعد به عملیات می رود» .  
 وی همچنین با گله مندی اظهار داشت : در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است . طی این سال ها کسی چندان به موضوع شهادت او نپرداخته است . و شما کمتر جایی یا برنامه و حتی نشریه ای می بینید که در آن سخنی از عباس به میان آمده باشد . حتی آخرین عملیات او که به گفته بسیاری از صاحب نظران از لحاظ سیاسی ، بین المللی و نظامی در درجه بسیار بالای اهمیت قرار داشت ، هنوز هم ناشناخته مانده است . 
[/BLOCKQUOTE]
 [FONT=Times New Roman]   تصویر 

Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهار شنبه 3 تیر 1388, 2:26 am
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است

پست توسط HITMAN_KU » شنبه 30 بهمن 1389, 5:37 pm

:razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol: :razz: :lol:

Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه 8 خرداد 1389, 2:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است

پست توسط metal_korn » شنبه 30 بهمن 1389, 5:48 pm

یکی از مهمترین عملیاتهای زمان جنگ رو انجام داده حالا فقط اسمشو رو یه سری آپارتمان تو شیراز گذاشتن :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 174
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 دی 1388, 10:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 1001 بار
سپاس‌های دریافتی: 878 بار

Re: در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است

پست توسط نادر70 » شنبه 30 بهمن 1389, 5:57 pm

سلام
جناب P a R y A با تشکر از شما اما شهید بزرگوار عباس دوران و همچنین شهید بزرگوار عباس بابایی که در مورد ایشان نیز مطلبی ارسال نمودید از شهدای بزرگ نیروی هوایی هستند نه هوانیروز و بهتر بود در قسمت نیروی هوایی مطالبتان را ارسال می کردید. به هر حال باز هم از زحماتتان ممنون. :razz:
[COLOR=#366092]پشتیبان [COLOR=#c00000]ولایت فقیه  باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. 
امام روح الله (ره)

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 463
تاریخ عضویت: دو شنبه 18 تیر 1386, 9:45 pm
محل اقامت: ایران، از خلیج همیشه فارس تا دریای خزر
سپاس‌های ارسالی: 3374 بار
سپاس‌های دریافتی: 1794 بار

Re: در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است

پست توسط hermes_PERSIAN » شنبه 30 بهمن 1389, 6:25 pm

نام و یاد شهدای عزیزی مانند دوران، خلعت بری، یاسینی، آل اقا، ستاری، بابایی، اردستانی، شیرودی، کشوری و دریادلان ناوچه پیکان و همه کسانی که در خاک آرمیدند تا با نثار خون خود پرچم پرافتخار ایران را در اهتزاز نگهدرند در قلب هر ایرانی جاودانه است. کسانی که اگر قرار باشد از زندگانی آنها فیلم ساخته شود هزاران ساعت از دلاوری، میهن پرستی و دینداری آنها می توان فیلم ساخت. در پایان حیفم آمد جمله ای از وصیت نامه شهید خلعتبری تقدیم دوستان نکنم.

"اگر ذره ای از خاک وطنم به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد، آن را با خونم در خاک وطن می شویم و مرگ در این راه را افتخار می دانم و اگر ارزشمندتر از جانم هدیه ای داشتم، حتما به این مردم خوب تقدیم می کردم."

خداوند روحشان را با انبیا و خاصان درگاهش محشور گرداند.
خليج فارس = الخليج الفارسي = Persian Gulf = Persischer Golf = golfe Persique = Περσικός κόλπος = Перси́дский зали́в = الخلیج الفارسی الی الابد
جمال عبدالناصر: کنا سنعمل: حتی یمتد العربی من المحیط الاطلسی الی خلیج الفارسی

New Member
نمایه کاربر
پست: 9
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 بهمن 1389, 6:43 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 35 بار
تماس:

Re: در حق عباس دوران بسیار کم لطفی شده است

پست توسط P a R y A » شنبه 30 بهمن 1389, 10:08 pm

سلام
جناب P a R y A با تشکر از شما اما شهید بزرگوار عباس دوران و همچنین شهید بزرگوار عباس بابایی که در مورد ایشان نیز مطلبی ارسال نمودید از شهدای بزرگ نیروی هوایی هستند نه هوانیروز و بهتر بود در قسمت نیروی هوایی مطالبتان را ارسال می کردید. به هر حال باز هم از زحماتتان ممنون.


سلام دوستان ببخشی من زیاد سر در نمیارم لطف مدیران انتقال بدهند ببخشید دیگه چون علاقه زیادی به هواپیما و جنگ دفاع مقدس داشتم با این انجمن اشنا شد ببخشید دیگه.
آخرین ويرايش توسط 1 on CAPTAIN PILOT, ويرايش شده در 0.
دلیل: احتراما" منتقل شد.
 [FONT=Times New Roman]   تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “شهدا و جانباختگان نیروی هوایی”