فرازی پیرامون انرژی هسته‌ای و نظر کاربران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد علوم دانشگاهي در سطوح و گرايشهاي مختلف به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, شوراي نظارت

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: فرازی پیرامون انرژی هسته‌ای و نظر کاربران

پست توسط saeedjiji » سه شنبه 2 فروردین 1390, 5:52 pm

نظر من : :-O :-O :-O
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: مرکز انجمنهاي تخصصي
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 344 بار

Re: فرازی پیرامون انرژی هسته‌ای و نظر کاربران

پست توسط kimia 55 » سه شنبه 2 فروردین 1390, 7:49 pm

a_ehtiaty نوشته شده:با سلام
من مطالب دوستانم رو خوندم و لازم دیدم چند نکته اضافه کنم

یکی از مهمترین کاربرد های نیروگاههای اتمی ایجاد بخار آب با دمای بسیار بالا(بالای 700 و تا حدود1400درجه سلسیوس)که بسیار مناسب برای واکنش های خاص برای ایجاد پلیمرهای خاص و گران قیمت می باشد این یکی از فاز های بعدی ساخت یک نیروگاه اتمی میباشد که ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارد

جهت دوستانی که با پتروشیمی کمتر آشنایی دارند باید بگم که انرژی حرارتی مورد نیاز راکتورهای پتروشیمیایی از طریق بخار آب خشک(دمای بالای 500 درجه ) ایجاد میشود که گرم کردن آن تا دماهای بالا برای تولید پلیمرهای خاص یا افزایش بازده هزینه بسیار بالایی دارد اما با انرژی اتمی این کار به سادگی و با هزینه کم انجام میشود

دوست عزیز kimia55 در تمام دنیا بعد از ساخت و راه اندازی نیروگاههای هسته ای درکنار آن یک مجموعه پتروشیمی(توجه کن یک مجموعه پتروشیمی نه یک کارخانه تنها) برای ساخت پلیمرها خاص تاسیس میکنند تا اونجا که من شنیدم در مورد نیروگاه بوشهر نیز چنین طرح توسعه ای وجود دارد حالا با لحاض کردن این مطلب امیدوارم که در طرز فکر خود تجدید نظر کنید

مطالب بخش اول صحبت های من از کتاب شیمی صنعتی معدنی فصل آخر کاربردهای انرژی هسته ای میباشد.

قربون همتون
تابعد
دوست عزیز من به جنبه‌های اقتصادی اون کار ندارم.حرف من اینه که ضرر جبران ناپذیری که از بابت مواد ردیواکتیو به محیط زیست و نسل انسان و موجودات وارد میشه اصلا به‌‌‌ منفعتش نمی ارزه.

بحث اینه که هر گونه اتفاق احتمالی‌ که برای این نیروگاه پیش بیاد فاجعه و پیامدی خواهد داشت که دیگه درست بشو نیست و باید کلّ نیروگاه رو با بتون و خاک مدفون کنیم و شعاع و منطقه اطراف اون رو برای همیشه و تا ابد حصار بگیریم ! یعنی‌ یک تکه از خاک کشور رو همینجوری بدی بره و نتونی هم نزدیکش بشی‌!
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید تصویر

ارسال پست

بازگشت به “علوم”